Technik Organizacji Turystyki o specjalizacji Animator Czasu Wolnego

Klasa pod patronatem biura tutystycznego Rainbow

Image00006

Regionalna Szkoła Turystyczna, jako jedyna szkoła w powiecie kłodzkim, kształci uczniów w zawodzie Technik Organizacji Turystyki o specjalizacji  Animator czasu wolnego, a honorowy patronat nad kształceniem zawodowym w tym zakresie sprawuje Biuro Podróży Rainbow. To jeden z największych touroperatorów na rynku w Polsce.

*Animator czasu wolnego to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy. Animator to osoba, która dba o przygotowanie i realizację programu animacyjnego dla gości hotelowych. Prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych - zabawy z dziećmi, mini disco, gry i zabawy, waterpolo, aqua aerobik, show tematyczne, zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne. Ma możliwość poznania wielu ludzi z różnych krajów i kultur, może doskonalić umiejętności w zakresie porozumiewania się w języku obcym.

Planując swoją przyszłość wybierz Technikum Organizacji Turystyki ze specjalizacją Animator Czasu Wolnego w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju!

Serdecznie zapraszamy!

 

Po ukończeniu Technikum Organizacji Turystyki o specjalizacji Animator czasu wolnego, będziesz potrafił:

  • pracować jako animator czasu wolnego  i organizować czas wolny gościom obiektów hotelowych,
  • organizować pracę biura podróży i organizować imprezy turystyczne, udzielać informacji turystycznej oraz rozwiązywać problemy turystów - uczniowie w trakcie zajęć pracują w symulacyjnym biurze podróży „Alibaba Tour”. To firma ćwiczeniowa kształcąca pracowników biur podróży w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistości. Jej istotą  jest symulacja - naśladowanie pracy autentycznego biura podróży, w którym wszystkie operacje są identyczne z pracami prawdziwej firmy. Symulacyjne biuro podróży „Alibaba Tour” działa w Regionalnej Szkole Turystycznej od października 2009r. a od marca 2016 r. znajduje się pod honorowym patronatem Biura Podróży Rainbow. Zajęcia w symulacyjnym biurze podróży są niezwykle ciekawe i dają możliwość nabycia wielu umiejętności poszukiwanych na turystycznym rynku pracy. Należą do nich opracowywanie programu, kalkulacja kosztów imprez turystycznych, zamawianie świadczeń dla klientów;
  • rozliczać świadczone usługi z kontrahentami, pilotami wycieczek, obsługiwać komputerowe programy użytkowe, pracować w charakterze przewodników i  pilotów turystycznych.

Jako nasz absolwent znajdziesz pracę:

  • w firmach zajmujących się organizacją i obsługą ruchu turystycznego oraz animacją czasu wolnego: w biurach podróży, hotelach, agroturystyce, punktach informacji turystycznej, stowarzyszeniach i organizacjach zajmujących się wspieraniem i rozwojem turystyki, hotelarstwa i gastronomii zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej;
  • w urzędach administracji państwowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki;
  • w firmach cateringowych, restauracjach i obiektach bazy noclegowej (zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, zajazdy, gościńce, schroniska, kwatery prywatne i inne a także współczesna baza ruchoma: promowa, żeglugowa, kolejowa, lotnicza).

 


 

Dzięki projektowi Klasy Partnerskie Rainbow mieliśmy przyjemność uczestniczyć wraz z uczniami ze Stalowej Woli w szkoleniu od poniedziałku 19 lutego do piątku 23 lutego 2018 roku.

Nasza podróż rozpoczęła się od gry terenowej, dzięki której poznaliśmy piękną architekturę, historię oraz atrakcje turystyczne Łodzi. Cała lista zadań z tajemniczej koperty miała w efekcie końcowym zaprowadzić nas do głównej siedziby Rainbow na ulicy Piotrkowskiej, gdzie wykład na temat funkcjonowania biur podróży poprowadził dla nas Filip Schmidt.

    

Następnie udaliśmy się do Załęcza Wielkiego, gdzie dla nas i dla uczniów technikum obsługi turystycznej w Stalowej Woli od pierwszego do ostatniego dnia były prowadzone zajęcia z animacji: poranny stretching, malowanie twarzy, tańce animacyjne, prowadzenie dni tematycznych dla dzieci oraz wieczorne show dla dorosłych, a także wieczorne "mini disco").Swoim doświadczeniem zawodowym podczas szkolenia dzielili się z nami najlepsi trenerzy Rainbow: Kasia, Krzysztof, Mikołaj i Filip.

Dzięki odbytemu szkoleniu zdobyliśmy umiejętności animacyjne, które już wkrótce będziemy mogli wykorzystać podczas rekrutacji.  

Niezdecydowanym polecamy przygodę z animacją i Rainbow.

I na koniec.

Bardzo dziękujemy za efektywnie spędzony czas w super atmosferze, dziękujemy za super autobus i przemiłych kierowców, dziękujemy za pyszniutkie jedzonko!!!

Paulina i Angelika


 

Dnia 7.12.2017r. odbyła się wycieczka zawodoznawcza klas II TOT i ITG do Hotelu Zieleniec***. Głównym celem wyjazdu było przygotowanie animatorów do doskonalenia zawodowego, które rozpocznie się już niebawem (od 22 grudnia do końca lutego).

Umożliwiono nam zapoznanie się z obiektem, zostaliśmy oprowadzeni przez Dyrektora Zarządzającego - Pana Krzysztofa Grzelczaka.  Oprócz sali zabaw, w której będziemy pracować, zobaczyliśmy także salę z obrazami 3D, przykładowe pokoje hotelowe, narciarnię a także  SPA oraz kręgielnię,  do których darmowy dostęp będą mieli najlepsi i najbardziej zaangażowani praktykanci. Prawdziwą gratką dla gastronomów było spotkanie z szefem kuchni, który opowiedział im po krótce jak wygląda praca w takim hotelu. Był to bardzo przyjemny wyjazd, który naładował nas pozytywną energią, a na dodatek w drodze mogliśmy podziwiać przepiękne widoki. Już nie możemy się doczekać aż zaczniemy tam praktyki!

Dominika Wilczkiewicz II TOT


 

Uczniowie klasy pierwszej technikum obsługi turystycznej o specjalności animator czasu wolnego trafnie wybrali zawód. Z ogromną pasją i zaangażowaniem biorą udział w imprezach organizowanych przez Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej w Polanicy-Zdroju.

Do tej pory pięknie zrealizowali się podczas trzech imprez.

Oto krótkie relacje i kilka fotek:

Święto Dyni w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju.

Dnia 31.10.2017 r. uczniowie z klasy 1 GT Regionalnej Szkoły Turystycznej brali udział w wolontariacie w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju z okazji Święta Dyni. Impreza rozpoczęła się około godz. 17.00. W tym właśnie czasie na scenę, przepięknie i nastrojowo udekorowaną, wkroczyły dzieci z grupy tanecznej. Przebrane w stroje zombie, superbohaterów i wampirów, w rytm utworu Michaela Jacksona „Thriller” zaczęły przerażający taniec upiorów.

Po mrożącym krew w żyłach tańcu, wszystkie dzieci miały okazję brać udział w przygotowanych przez wolontariuszy z Regionalnej Szkoły Turystycznej konkurencjach, takich jak: ,,Gorąca dynia” czy ,,Slalom dyniowy”.

Największą atrakcją było jednak wydrążanie dyń, na które dzieci czekały najbardziej. Pod opieką rodziców oraz wolontariuszy stworzyły Dynie Przerażające, Dynie Sympatyczne i Dynie Uśmiechnięte;)))

Organizatorzy zadbali również o poczęstunek, który został przygotowany przez Uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej pod kierunkiem Pani Agnieszki Ciuły.

 Andrzejki w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju.

 

 Dn. 28.11.2017r. W Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdrój im. M. Ćwiklińskiej odbyły się Andrzejki organizowane dla dzieci. Cała impreza rozpoczęła się o godz. 17.00. Animatorzy z naszej szkoły zachęcali maluchy do tańca oraz różnych gier i wróżb takich jak: Serduszka z imionami, pierniczki na sznurku, taniec na gazecie, czy ustawianie butów. Po każdej zabawie dzieci mogły potańczyć do najnowszych hitów oraz poczęstować się smakołykami z bufetu. Andrzejki zakończyły się ok. godz.19.00. Na pożegnanie dzieci jak i rodzice otrzymali cukierki z wróżbą.

Warsztaty artystyczne – rękodzieło świąteczne 09.12.2017

W sobotnie popołudnie animatorzy z naszej szkoły pomagali w warsztatach artystycznych organizowanych przez Teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju im. M. Ćwiklińskiej. W ruch poszły farby, kleje, guziki, bibuła, wełna, cekiny, kolorowe kartki. Tak oto powstały przepiękne ozdoby świąteczne. Tej radosnej twórczości małych i dużych towarzyszył, zespół ludowy Tarnawiczanki, wprowadzając cudowny świąteczny nastrój.


 

Biuro Podróży Rainbow, honorowy patron kształcenia zawodowego w Regionalnej Szkole Turystycznej, po raz kolejny spełnia nasze marzenia. Jesteśmy  pierwszą ponadgimnazjalną szkołą w Polsce, która kształci profesjonalnych animatorów na potrzeby rynku pracy w zawodzie animator czasu wolnego.  Na terenie szkoły od grudnia 2016 roku Biuro Podróży Rainbow realizuje projekt „Animacja czasu wolnego – wsparcie uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej w kierunkach zgodnych z potrzebami pracodawców” współfinansowany ze środków europejskich.

  

Opracowany  wspólnie z  trenerami  Akademii Rainbow program nauczania animacji czasu wolnego w klasach technikum obsługi turystycznej to ogromne wsparcie dydaktyczne dla bazy edukacyjnej szkoły. Dla bazy dydaktycznej, w szczególności dla Symulacyjnego Biura Podróży,  ogromnym wsparciem są zakupione w ramach projektu  profesjonalne meble biurowe, 20 laptopów, komputer stacjonarny, urządzenie wielofunkcyjne, monitor, projektor, nagłośnienie z mikrofonami, materiały animacyjne oraz komplety książek do nauki zawodu

Uczestnicy projektu otrzymali komplety strojów i gadżetów służbowych. Rozpoczęły się dla uczniów bezpłatne dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, włoskiego, hiszpańskiego, zajęcia z aqua aerobiku, tańców animacyjnych, nordic walkingu( najlepsi uczestnicy zajęć będą mieli szansę  uzyskać dyplom instruktora aqua aerobiku oraz stretchingu).

Koordynatorem Projektu jest Pani Aleksandra Wodzyńska-Wójcik - koordynator klas patronackich Akademii Rainbow. Dzięki jej wieloletniemu wsparciu możemy zaoferować uczniom technikum obsługi turystycznej Regionalnej Szkoły Turystycznej naukę zawodu na najwyższym poziomie.

Nauczyciele przedmiotów turystycznych w Regionalnej Szkole Turystycznej

 

Podkategorie

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze realizowane w ramach Szkolnych Programów Rozwojowych szkół zawodowych województwa dolnośląskiego prowadzone przez Magdalenę Strychaniecką.

"I ty możesz zostać przewodnikiem i pilotem wycieczek."

Mapa i orientacja w terenie oraz ich znajomość pomoże ci osiągnąć ten cel.

 

W bieżącym roku szkolnym zajęcia te prowadzone są z uczniami kasy I technikum obsługi turystycznej. Głównym ich celem jest nie tylko wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły, wspomaganie kształcenia w zawodzie technik obsługi turystycznej ale i przygotowanie uczniów do pełnienia roli ambasadora regionu.

Dzięki zajęciom prowadzonym w terenie oraz odpowiednio dobranym metodom pracy uczniowie pogłębiają wiedzę i umiejętności takie jak:

  • umiejętności prawidłowego posługiwania się językiem polskim, zawodowym w mowie i w piśmie podczas formułowania ofert turystycznych,
  • umiejętności czytania map turystycznych,
  • umiejętności planowania wycieczki (trasy, czasu, kosztów itp.),
  • orientacji w terenie,
  • symulacji usługi przewodnika po Ziemi Kłodzkiej,
  • poznają walory turystyczne Ziemi Kłodzkiej,
  • pogłębiają wiedzę dotyczącą regionu, w którym żyjemy.
  • wdrażają zamiłowanie do turystyki rowerowej i pieszej,

Uczniowie uczestniczący w projekcie przedstawią tu swoje reportaże, do których przeczytania gorąco zachęcam.

Magdalena Strychaniecka

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com