Technik Organizacji Turystyki o specjalizacji Animator Czasu Wolnego

Klasa pod patronatem biura tutystycznego Rainbow

Image00006

Regionalna Szkoła Turystyczna, jako jedyna szkoła w powiecie kłodzkim, kształci uczniów w zawodzie Technik Organizacji Turystyki o specjalizacji  Animator czasu wolnego, a honorowy patronat nad kształceniem zawodowym w tym zakresie sprawuje Biuro Podróży Rainbow. To jeden z największych touroperatorów na rynku w Polsce.

*Animator czasu wolnego to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy. Animator to osoba, która dba o przygotowanie i realizację programu animacyjnego dla gości hotelowych. Prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych - zabawy z dziećmi, mini disco, gry i zabawy, waterpolo, aqua aerobik, show tematyczne, zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne. Ma możliwość poznania wielu ludzi z różnych krajów i kultur, może doskonalić umiejętności w zakresie porozumiewania się w języku obcym.

Planując swoją przyszłość wybierz Technikum Organizacji Turystyki ze specjalizacją Animator Czasu Wolnego w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju!

Serdecznie zapraszamy!

 

Po ukończeniu Technikum Organizacji Turystyki o specjalizacji Animator czasu wolnego, będziesz potrafił:

  • pracować jako animator czasu wolnego  i organizować czas wolny gościom obiektów hotelowych,
  • organizować pracę biura podróży i organizować imprezy turystyczne, udzielać informacji turystycznej oraz rozwiązywać problemy turystów - uczniowie w trakcie zajęć pracują w symulacyjnym biurze podróży „Alibaba Tour”. To firma ćwiczeniowa kształcąca pracowników biur podróży w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistości. Jej istotą  jest symulacja - naśladowanie pracy autentycznego biura podróży, w którym wszystkie operacje są identyczne z pracami prawdziwej firmy. Symulacyjne biuro podróży „Alibaba Tour” działa w Regionalnej Szkole Turystycznej od października 2009r. a od marca 2016 r. znajduje się pod honorowym patronatem Biura Podróży Rainbow. Zajęcia w symulacyjnym biurze podróży są niezwykle ciekawe i dają możliwość nabycia wielu umiejętności poszukiwanych na turystycznym rynku pracy. Należą do nich opracowywanie programu, kalkulacja kosztów imprez turystycznych, zamawianie świadczeń dla klientów;
  • rozliczać świadczone usługi z kontrahentami, pilotami wycieczek, obsługiwać komputerowe programy użytkowe, pracować w charakterze przewodników i  pilotów turystycznych.

Jako nasz absolwent znajdziesz pracę:

  • w firmach zajmujących się organizacją i obsługą ruchu turystycznego oraz animacją czasu wolnego: w biurach podróży, hotelach, agroturystyce, punktach informacji turystycznej, stowarzyszeniach i organizacjach zajmujących się wspieraniem i rozwojem turystyki, hotelarstwa i gastronomii zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej;
  • w urzędach administracji państwowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki;
  • w firmach cateringowych, restauracjach i obiektach bazy noclegowej (zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, zajazdy, gościńce, schroniska, kwatery prywatne i inne a także współczesna baza ruchoma: promowa, żeglugowa, kolejowa, lotnicza).

 


 

W dniu 10 marca 2013 roku wyjechaliśmy do Berlina na Międzynarodowe Targi Turystyczne - ITB. Wyjazd został zorganizowany przez Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.

Nie sposób opisać wrażenia jakich doznaliśmy w czasie krótkich 4 godzin spędzonych na targach. Z pewnością wykorzystaliśmy ten czas w 100% by zobaczyć jak wygląda promocja turystyki w najlepszym wydaniu. Przykro nam tylko tego powodu, że w ostatnim dniu targów część stoisk była już zamknięta! ale dla nas jest to też nauka jak nie należy kończyć prezentacji na targach - nawet takich jak ITB.

W środę 24 października klasy I i III technikum turystycznego udały się na wycieczkę zawodoznawczą w ramach Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II. Program wycieczki obejmował wizytę w Rezerwacie Błędne Skały i w Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.

W Rezerwacie Błędne Skały czekało nas przeciskanie się przez wąskie „uliczki” labiryntu skalnego, oczywiście pod czujnym okiem przewodnika. Trasa pozwoliła nam obejrzeć wiele przepięknych form skalnych, z których najpopularniejsze to Grzyb, Kurza Stopka, Skalne siodło (Wielbłąd), a z punktu widokowego- Skalna Czasz mogliśmy podziwiać wspaniały widok na Szczeliniec Wielki, Szczeliniec Mały oraz Broumovską Vrochowinę po stronie czeskiej.

Dzięki Dyrekcji PNGS znajdującej się w Kudowie Zdroju uczestniczyliśmy w interesujących zajęciach warsztatowych, których głównym celem było przybliżenie piękna przyrody Gór Stołowych i sposobów ich ochrony.

 

.Dnia 27 września odbyła się wycieczka klasy I TOT do Bystrzycy Kłodzkiej - miasta położonego na wysokim brzegu Nysy. Zbiórka odbyła się pod szkołą o godz. 8:15, po czym szczęśliwie zdążyliśmy na autobus. Na miejscu mieliśmy chwilkę czasu dla siebie na odpoczynek i rozprostowanie naszych ,,starych’’ kości po 25-cio minutowej jeździe autobusem. Następnie spotkaliśmy się z naszym wspaniałym przewodnikiem.

Zwiedzanie tego małego, lecz urokliwego miasta zaczęliśmy od rynku, gdzie znajduje się Muzeum Filumenistyczne, posiadające w swoich pokaźnych zbiorach etykiety i opakowania zapałek z wielu krajów. Z zaciekawieniem zwiedziliśmy ekspozycję ilustrującą historię wzniecania ognia i zbiór krzesiw. Część dotycząca zapałek i zapalniczek bardzo przypadła do gustu niektórym uczestnikom, którzy podczas zakupu „pamiątek” postanowili uzupełnić swoje zapasy. Obok muzeum znajduje się pręgierz z 1556 r, przy którym nasz przewodnik opowiadał nam różne niesamowite i zaskakujące historie oraz legendy związane z tym miejscem. Następnie wyruszyliśmy w stronę kościoła ewangelickiego zniszczonego przez pożar, który odbudowano z ogromnym wysiłkiem mieszkańców miasta. W centrum znajduje się rynek z położonymi wokół ,,mrożącymi krew w żyłach’’ starymi kamienicami.

. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. .

Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się na przystanek autobusowy i pojechaliśmy w powrotną drogę do Polanicy-Zdroju. Wszyscy byli szczęśliwi, iż udało się zaliczyć kolejny, wyczerpujący dzień nauki, w tak cudownej scenerii,pod okiem tak niesamowitych i oddanych nam opiekunów: pani Barbary Terleckiej i pani Joanny Matusiak.

Basia Orman i Natalia Hryckiewicz

konkurs składania serwetek_13Dnia 13 kwietnia 2012 roku, grupa uczniów z klasy II TOT, wraz z opiekunem - Panią Profesor Joanną Matusiak, wybrała się do Kłodzka na zajęcia z pilotażu.

W tym roku pracowaliśmy w dwuosobowych zespołach. Każdej parze uczniów - przewodników przydzielono odcinek trasy wycieczki. Uczniowie, wcielając się w wyznaczone role, musieli ciekawie opowiedzieć o zabytkach i innych zwiedzanych obiektach. W ubiegłym roku podobną wycieczkę odbyliśmy po Polanicy-Zdroju.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy o godzinie 9:00 na dworcu PKS w Kłodzku, skąd udaliśmy pod Kościół Franciszkanów. Podczas zwiedzania wnętrza obiektu, Dorota i Iga przekazała nam szereg ciekawostek z nim związanych. Następnie przeszliśmy przez most Wita Stwosza, który również został przedstawiony w bardzo interesujący sposób przez nasze koleżanki. Doszliśmy aż Rynku, pod Ratusz. Tutaj, z ust Natalii i Magdy, dowiedzieliśmy się o ciekawych faktach historycznych dotyczących tego miejsca.

Jak na prawdziwej wycieczce zarządzona została 15 minutowa przerwa. Po krótkim odpoczynku wszyscy byliśmy gotowi na dalsze zwiedzanie miasta. Natalia opowiedziała nam o kłodzkich kamienicach i ich interesującej historii. Wysłuchaliśmy też kilku legend. Skierowaliśmy się w stronę Twierdzy Kłodzkiej. Militaria to domena chłopców. Damian i Łukasz przybliżyli nam historię Twierdzy Kłodzkiej i jej znaczenia dla Ziemi Kłodzkiej. Po zejściu z Twierdzy, przeszliśmy pod Kościół Jezuitów, o którym opowiedziały nam dwie koleżanki Klaudie. W tym miejscu kończyła się nasza trasa turystyczna.

 konkurs składania serwetek_4 konkurs składania serwetek_9 Festiwal Piosenki Międzynarodowej 2019_2 Festiwal Piosenki Międzynarodowej 2019_9

Jak po każdej udanej imprezie, pragnąc przedłużyć "dobry jej klimat", zorganizowaliśmy afterparty w McDonald's. Przy kanapkach, kawie i herbacie opowiadaliśmy o swoich odczuciach z przeprowadzonych właśnie zajęć. Od Pani Profesor dowiedzieliśmy się co robimy bardzo dobrze i jakie jeszcze popełniamy błędy. Dostaliśmy szereg wskazówek, by każdy z nas przeanalizował własną pracę i mógł przygotować się lepiej na następne praktyczne zajęcia. Około godziny 12:00 zadowoleni, pełni energii, z uśmiechem na twarzy rozeszliśmy się do domów.

Na pamiątkę wyprawy, zrobiliśmy kilka zdjęć, które publikujemy w Foto Galerii na stronach RST.

Dziękujemy Pani Profesor Joannie Matusiak za zorganizowanie ciekawych zajęć!

Mamy nadzieję, że będziemy mogli powtórzyć taką wyprawę jeszcze raz : )

Grupa I, klasy II TOT.

Podkategorie

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze realizowane w ramach Szkolnych Programów Rozwojowych szkół zawodowych województwa dolnośląskiego prowadzone przez Magdalenę Strychaniecką.

"I ty możesz zostać przewodnikiem i pilotem wycieczek."

Mapa i orientacja w terenie oraz ich znajomość pomoże ci osiągnąć ten cel.

 

W bieżącym roku szkolnym zajęcia te prowadzone są z uczniami kasy I technikum obsługi turystycznej. Głównym ich celem jest nie tylko wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły, wspomaganie kształcenia w zawodzie technik obsługi turystycznej ale i przygotowanie uczniów do pełnienia roli ambasadora regionu.

Dzięki zajęciom prowadzonym w terenie oraz odpowiednio dobranym metodom pracy uczniowie pogłębiają wiedzę i umiejętności takie jak:

  • umiejętności prawidłowego posługiwania się językiem polskim, zawodowym w mowie i w piśmie podczas formułowania ofert turystycznych,
  • umiejętności czytania map turystycznych,
  • umiejętności planowania wycieczki (trasy, czasu, kosztów itp.),
  • orientacji w terenie,
  • symulacji usługi przewodnika po Ziemi Kłodzkiej,
  • poznają walory turystyczne Ziemi Kłodzkiej,
  • pogłębiają wiedzę dotyczącą regionu, w którym żyjemy.
  • wdrażają zamiłowanie do turystyki rowerowej i pieszej,

Uczniowie uczestniczący w projekcie przedstawią tu swoje reportaże, do których przeczytania gorąco zachęcam.

Magdalena Strychaniecka

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com