Klasa pod patronatem biura tutystycznego Rainbow

Image00006

Regionalna Szkoła Turystyczna, jako jedyna szkoła w powiecie kłodzkim, kształci uczniów w zawodzie Technik Organizacji Turystyki o specjalizacji  Animator czasu wolnego, a honorowy patronat nad kształceniem zawodowym w tym zakresie sprawuje Biuro Podróży Rainbow. To jeden z największych touroperatorów na rynku w Polsce.

*Animator czasu wolnego to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy. Animator to osoba, która dba o przygotowanie i realizację programu animacyjnego dla gości hotelowych. Prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych - zabawy z dziećmi, mini disco, gry i zabawy, waterpolo, aqua aerobik, show tematyczne, zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne. Ma możliwość poznania wielu ludzi z różnych krajów i kultur, może doskonalić umiejętności w zakresie porozumiewania się w języku obcym.

Planując swoją przyszłość wybierz Technikum Organizacji Turystyki ze specjalizacją Animator Czasu Wolnego w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju!

Serdecznie zapraszamy!

 

Po ukończeniu Technikum Organizacji Turystyki o specjalizacji Animator czasu wolnego, będziesz potrafił:

  • pracować jako animator czasu wolnego  i organizować czas wolny gościom obiektów hotelowych,
  • organizować pracę biura podróży i organizować imprezy turystyczne, udzielać informacji turystycznej oraz rozwiązywać problemy turystów - uczniowie w trakcie zajęć pracują w symulacyjnym biurze podróży „Alibaba Tour”. To firma ćwiczeniowa kształcąca pracowników biur podróży w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistości. Jej istotą  jest symulacja - naśladowanie pracy autentycznego biura podróży, w którym wszystkie operacje są identyczne z pracami prawdziwej firmy. Symulacyjne biuro podróży „Alibaba Tour” działa w Regionalnej Szkole Turystycznej od października 2009r. a od marca 2016 r. znajduje się pod honorowym patronatem Biura Podróży Rainbow. Zajęcia w symulacyjnym biurze podróży są niezwykle ciekawe i dają możliwość nabycia wielu umiejętności poszukiwanych na turystycznym rynku pracy. Należą do nich opracowywanie programu, kalkulacja kosztów imprez turystycznych, zamawianie świadczeń dla klientów;
  • rozliczać świadczone usługi z kontrahentami, pilotami wycieczek, obsługiwać komputerowe programy użytkowe, pracować w charakterze przewodników i  pilotów turystycznych.

Jako nasz absolwent znajdziesz pracę:

  • w firmach zajmujących się organizacją i obsługą ruchu turystycznego oraz animacją czasu wolnego: w biurach podróży, hotelach, agroturystyce, punktach informacji turystycznej, stowarzyszeniach i organizacjach zajmujących się wspieraniem i rozwojem turystyki, hotelarstwa i gastronomii zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej;
  • w urzędach administracji państwowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki;
  • w firmach cateringowych, restauracjach i obiektach bazy noclegowej (zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, zajazdy, gościńce, schroniska, kwatery prywatne i inne a także współczesna baza ruchoma: promowa, żeglugowa, kolejowa, lotnicza).

 


 

Konkurs „Gra Quest – wyprawa odkrywców Dolnego Śląska to  konkurs dla uczniów Dolnego Śląska,  organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego,  którego realizatorem jest Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu a koordynatorami są Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu  oraz Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.

Komisja  Konkursowa wyłoniła na podstawie prezentacji prac finalistów, przyznając najwyższe I miejsce uczennicy technikum obsługi turystycznej w Regionalnej Szkoły Turystycznej Darii Przybycień, której opiekunami były Pani Edyta Zarzycka-Kościesza i Pani Magdalena Strychaniecka.

 Gra Quest – wyprawa odkrywców Dolnego Śląska_3 Gra Quest – wyprawa odkrywców Dolnego Śląska_2  Gra Quest – wyprawa odkrywców Dolnego Śląska_1 

Ocenie podlegały atrakcyjność, oryginalność, pomysłowość gry - elementy składowe opis trasy, zdjęcia, zgodność założonych celów gry z jej  przebiegiem na podstawie sprawozdania; estetyka pracy;  pomysłowość formy sprawozdania.

Lista finalistów została opublikowana na stronie internetowej konkursów: www.dodn.wroclaw.pl/geokonkursy , a rozdanie dyplomów i nagród dla finalistów i opiekunów odbyło się podczas uroczystej gali w Legnicy w dniu 26 kwietnia 2016r.

Luty to miesiąc obchodów święta polanickiego niedźwiadka, który jest bohaterem miejscowych legend i anegdot. Stojąca na betonowym postumencie w Parku Leśnym betonowa rzeźba niedźwiedzia polarnego Polanicy jest symbolem miasta i ulubieńcem mieszkańców i turystów. Pomnik niedźwiadka - Polarka, związany jest z określeniem najdalszego zasięgu lądolodu skandynawskiego na Ziemi Kłodzkiej. Po przeprowadzeniu gruntownych badań niemieccy glacjolodzy w 1910 r. doszli do wniosku, że lądolód znalazł oparcie na wysokości obecnej Polanicy-Zdroju. Granicę lodowej masy upamiętniono wykonaną w betonie rzeźbą niedźwiedzia polarnego, posadowioną na podbudowie z tufu wulkanicznego i piaskowcowych głazów. Pomysłodawcą obchodów święta Polarka jest Leszek Majewski, wieloletni Przewodnik Sudecki i pilot wycieczek zagranicznych.

DSC 0661 DSC 0661

Obchody święta Misia w Regionalnej Szkole Turystycznej zainaugurowało ogłoszenie przez TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW POLANICY oraz PTTK, ODDZIAŁ SUDECKIkonkursu plastycznego „ARTYSTYCZNA PREZENTACJA POLANICKIEGO NIEDŹWIADKA” Uczniowie klas I-III technikum obsługi turystycznej przygotowali kilkadziesiąt prac przygotowanych różnymi metodami pracy. Zastosowano fotografię artystyczną, metody rysunkowo-graficzne, malarskie, przestrzenne i płaskie.

Jury złożone z Pana Leszka Majewskiego - Przewodnika Sudeckiego, który zapoznał uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej z legendą o Misiu oraz  nauczycieli przedmiotów zawodowych - P. Edyty Zarzyckiej-Kościesza oraz P. Magdaleny Strychanieckiej ogłosiło wyniki konkursu podczas dni otwartych. Wsród laureatów znaleźli się:

Nicola Musiał – I miejsce;

Kamila Jasztal – II miejsce;

Maciej Filip – III miejsce.

Zwycięzcy otrzymali uroczyste dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Tego samego dnia Pan Leszek Majewski, Pani Martyna Rudnicka - animator Rainbow oraz reprezentacja uczniów i nauczycieli technikum obsługi turystycznej, osobiście udali się pod pomnik Niedźwiadka, aby  uroczyście obchodzić jego święto. Złożono kwiaty, odczytano życzenia kolejnych lat dla Polarka. Wszystkim towarzyszył podniosły nastrój i duma z polanickiego Misia.

Obchody święta polanickiego niedźwiadka zakończyło ogłoszenie podczas dni otwartych konkursu dla gimnazjalistów na zaprojektowanie odznaki turystycznej z emblematem niedźwiadka dla Regionalnej Szkoły Turystycznej. Prace wykonane w formie elektronicznej prosimy przesyłać do dnia 15 marca 2016 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 marca podczas uroczystości nadania honorowego patronatu dla technika obsługi turystycznej w Regionalnej Szkole Turystycznej przez Biuro Podróży Rainbow. Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów do wzięcia udziału w konkursie.

To ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły! Uczniowie technikum obsługi turystycznej w tym roku wzięli udział  w etapie okręgowym  III Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Głównym organizatorem zawodów jest Uniwersytet Łódzki, Wydział Nauk Geograficznych, Instytut Geografii Miast i Turyzmu. Patronat honorowy nad olimpiadą objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nad etapem okręgowym odbywającym się w Jeleniej Górze - Pan Marcin Zawiła – Prezydent Miasta Jeleniej Góry. Olimpiada rekomendowana jest ponadto przez Polską Organizację Turystyczną oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Do prac komisji została powołana p. Edyta Zarzycka-Kościesza, członek jury.

 

W okręgu dolnośląskim brało udział 14 najlepszych uczniów, reprezentujących 7 szkół. Wraz z nauczycielami – opiekunami przyjechała młodzież m.in. z Wrocławia, Legnicy, Kłodzka, Oławy.

Polanicę reprezentowali: Daria Kulawik (klasa 4 technikum obsługi turystycznej) oraz Robert Mizera (klasa 3 technikum obsługi turystycznej), przygotowywane przez p. Edytę Zarzycką-Kościesza i  p. Magdalenę Strychaniecką.

Udział w Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce daje uczestnikom możliwość między innymi:

1) sprawdzenia wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w branży turystycznej,

2) poszerzania zainteresowań w zakresie turystyki.

Finaliści Olimpiady są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, a jej laureaci zostają przyjęci na wyższe uczelnie z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Temat przewodni trzeciej edycji Olimpiady to „Szlaki turystyczne. Od pomysłu do realizacji”. Tegoroczna rywalizacja uczestników dotyczyła problematyki powstawania, klasyfikowania, zagospodarowania i roli szlaków turystycznych.

olimpiada 3

Materiały promocyjne dla szkół uczestniczących w etapie okręgowym Olimpiady przekazały: Karkonoska Informacja Turystyczna oraz Wydział Kultury i Turystyki Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

 

Dnia 20.10.2015 roku w Regionalnej Szkole Turystycznej uczniowie klasy II Technikum Obsługi Turystycznej zaprezentowali projekt „Pomysł na własną firmę turystyczną”. Celem projektu było nabycie przez uczniów umiejętności organizowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży turystycznej, integracja klasy oraz  zaprezentowanie  własnych pomysłów oparciu o nowoczesne programy komputerowe i multimedia.

Pomysł na firmę turystyczną_1 Pomysł na firmę turystyczną_2

 

Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy.  Każda grupa przy wsparciu nauczyciela - Pani Edyty Zarzyckiej-Kościesza,  stworzyła  wyjątkowe i bardzo trafne pomysły na własną firmę turystyczną. Nauczyliśmy się jak wypełniać wszystkie formalności związane z założeniem własnego biura oraz jak stosować strategie marketingowe, dobierać produkty turystyczne, prezentować skutecznie ofertę, aby pomysł miał szansę realizacji. Zwycięska grupa w składzie: Julia Kozioł, Pamela Duplaga oraz Aleksandra Wacławik, stworzyła profesjonalną stronę internetową własnego biura podróży i to przekonało zaproszoną  komisję  oceniającą,  w której zasiedli Pani Magdalena Strychaniecka, Pani Beata Dreszer oraz Pani Edyta Zarzycka-Kościesza oraz liderzy poszczególnych grup, że projekt został najwyżej oceniony Gratulujemy! 

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze realizowane w ramach Szkolnych Programów Rozwojowych szkół zawodowych województwa dolnośląskiego prowadzone przez Magdalenę Strychaniecką.

"I ty możesz zostać przewodnikiem i pilotem wycieczek."

Mapa i orientacja w terenie oraz ich znajomość pomoże ci osiągnąć ten cel.

 

W bieżącym roku szkolnym zajęcia te prowadzone są z uczniami kasy I technikum obsługi turystycznej. Głównym ich celem jest nie tylko wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły, wspomaganie kształcenia w zawodzie technik obsługi turystycznej ale i przygotowanie uczniów do pełnienia roli ambasadora regionu.

Dzięki zajęciom prowadzonym w terenie oraz odpowiednio dobranym metodom pracy uczniowie pogłębiają wiedzę i umiejętności takie jak:

  • umiejętności prawidłowego posługiwania się językiem polskim, zawodowym w mowie i w piśmie podczas formułowania ofert turystycznych,
  • umiejętności czytania map turystycznych,
  • umiejętności planowania wycieczki (trasy, czasu, kosztów itp.),
  • orientacji w terenie,
  • symulacji usługi przewodnika po Ziemi Kłodzkiej,
  • poznają walory turystyczne Ziemi Kłodzkiej,
  • pogłębiają wiedzę dotyczącą regionu, w którym żyjemy.
  • wdrażają zamiłowanie do turystyki rowerowej i pieszej,

Uczniowie uczestniczący w projekcie przedstawią tu swoje reportaże, do których przeczytania gorąco zachęcam.

Magdalena Strychaniecka

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com