Klasy pierwsze temat lekcji z przedmiotu wiedza o społeczeństwie: "Jak załatwić sprawę w urzędzie?” realizowały w Urzędzie Miejskim w Polanicy-Zdroju. Uczniowie mieli możliwość połączenia wiedzy teoretycznej zdobytej w szkole, z wiedzą praktyczną na przykładzie pracy urzędników. Lekcje odbyły się w dwóch klasach pierwszych w dniach: 09.11.2016 r i 18.11.2016 r.

Pan burmistrz Jerzy Terlecki zaprosił uczniów do swojego gabinetu i choć przez chwilę mogliśmy się przyjrzeć jego pracy. Ma bardzo rozległy zakres kompetencji ale i obowiązków również. Stosy podań czyli do załatwienia sprawy mieszkańców gminy – to chleb powszedni .… Jak sam podkreślił - tylko 1% spraw to czynności związane z przecinaniem wstążki.

  

Pani sekretarz gminy była naszym przewodnikiem po urzędzie. Zapoznała uczniów ze  strukturą administracji publicznej, kompetencjami rady miasta i omówiła jakie sprawy można załatwić w polanickim magistracie. Uczniowie mieli możliwość być w Urzędzie Stanu  Cywilnego i w sali posiedzeń Rady Miejskiej. Może w przyszłości ktoś z nas będzie radnym miasta  Polanicy-Zdroju? Ponadto przeszliśmy "mały kurs” jak poprawnie wypełnić wniosek o wydanie dowodu osobistego. Podczas tej lekcji otrzymaliśmy też do wykonania zadanie domowe polegające na poprawnym wypełnieniu wniosku na dowód osobisty.

  

Lekcja w urzędzie była dla uczniów cennym doświadczeniem i dobrym sposobem zdobywania wiedzy.


 

LSZ logo cien

 

 
 
JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com