Projekt dla szkół ponadgimnazjalnych pn. „Lekcje z ZUS” to projekt autorski ZUS, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Jak rejestrować firmę w ZUS, czym są ubezpieczenia obowiązkowe i dobrowolne, jakie są zasady rozliczania składek na ubezpieczenie społeczne czym jest e-ZUS dla przedsiębiorczych – te praktyczne narzędzia dla osób podejmujących własną działalność uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej poznali na „Lekcji z ZUS”, przeprowadzonej przez Kierownik Obsługi Klienta Oddziału ZUS w Kłodzku - Panią Katarzynę Kapinos-Kiertucką.

 

Pani Kierownik przekazała uczniom ogromną wiedzę praktyczną, publikacje z zakresu rejestracji firmy w ZUS oraz informację, że materiały dotyczące rejestracji firmy w ZUS, wysokości składek, emerytur i innych zagadnień związanych z ZUS można znaleźć wchodząc na stronę internetową http://www.zus.pl/LekcjezZus/Materialy.aspx

 


 

LSZ logo cien

 

 
 
JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com