Współpraca  Miejskiego Centrum Kultury w Polanicy-Zdroju z uczniami Regionalnej Szkoły Turystycznej trwa od wiele lat. Tym razem jako uczniowie pierwszej klasy technikum obsługi turystycznej o specjalności Animator czasu wolnego mieliśmy okazję wspierać poprzez animację  warsztaty świąteczne. Atrakcją warsztatów było wspólne muzykowanie, ozdabianie pierników, zabawy plastyczne i taneczne dla dzieci oraz premiera książki ”Kowboju witaj w Zdroju”. Dla nas uczestnictwo w warsztatach było pierwszym sprawdzianem naszych umiejętności w zawodzie animatora czasu wolnego. Sprawdzianem zaliczonym celująco!

  

Sobotnia praca w roli mikołajkowego animatora przyniosła mi nie tylko niezwykle dużo praktyki w zawodzie pracując z dziećmi, ale również niezapomniane wspomnienia i emocje jakich nigdy bym się nie spodziewała!  Dzięki możliwości udziału w tym wydarzeniu jaką dała szkoła, mogłam przypomnieć sobie dziecięce postrzeganie Świąt Bożego Narodzenia. Obserwując emocje dzieci starannie wykonujących ozdoby świąteczne, poznawałam ich abstrakcyjne wizje, plany na stworzenie barwnych i mieniących się brokatem ozdób. Nauczyłam się współpracy z dziećmi oraz innymi animatorami. Mogłam doświadczyć energii jaką tętnił Teatr Zdrojowy w tamtym dniu oraz bacznie obserwować poczynania dzieci, dla których wykonywanie najprostszych elementów przynosiło mnóstwo zabawy i uśmiechu na twarzy, który udzielił się również mi. Wspaniale było również obserwować jak bardzo angażują się w nasz taniec i szybko zapamiętują i powtarzają choreografie.

 Z każdą chwilą spędzoną wśród nich nabierałam większej pewności siebie a z czasem całkowicie dałam się pochłonąć zabawie z nimi!

LSZ logo cien

 

 
 
JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com