Ruszyliśmy we wrześniu – trzeba było zapakować i wysłać zebrane buty przeznaczone dla dzieci z Afryki ( ok 500 par obuwia,) część tego daru buty zimowe przekazaliśmy do Domu Małego Dziecka w Kłodzku. Kolejne przedsięwzięcie – okulary : zebraliśmy kilkadziesiąt par okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, zostały one przesłane do punktu zbiorczego skąd zostały przekazane dla afrykańskich dzieci – tym razem Kongo. Nasze wolontariuszki kwestowały na rzecz dzieła Nowego Tysiąclecia, dziękujemy za zaangażowanie i zbiórkę pieniędzy, które zostały przekazane na stypendia dla zdolnej biednej młodzieży.

W grudniu wolontariusze sprzedawali kartki świąteczne, cegiełki na rehabilitację dzieci niepełnosrawnych z ośrodka w Nowym Sączu. Od wielu lat nasi wolontariusze wychodzą do szpitala polanickiego gdzie spotykają się z ludźmi chorymi na oddziale opieki paliatywnej, poprzez rozmowę, obecność ubogacamy się nawzajem. Wspominając - do niezapomnianych przeżyć należały spotkania z p. Marią Bielecką, ktora pracowała w RST. Także w tym roku przygotowaliśmy 270 paczek świątecznych ( upominki ) dla chorych i personelu SCM w Polanicy Zdroju, które rozdawaliśmy w dniu 7.12.2016 – to było przeżycie, jeślichcesz doświadczyć radości możesz w przyszłym roku zaangażować się tę akcję.

O jakiegoś czasu w szkole rozpoczął funkcjonowanie bank danych "mogę ci pomóc", są w nim umieszczane osoby, które chętnie pomogą w nauce, możesz się zgłosić oferując pomoc lub zgłosić swoje zapotrzebowanie. Nawiązaliśmy współpracę z świetlicą "Promyczek", działającą przy Szkole Podstawowej nr 2 w Polanicy, obejmuje ona zabawe, pomoc w lekcjach. Dla dzieci opracowałyśmy i zorganizowałyśmy konkurs plastyczny "Pomocna dłoń". Zorganizowaliśmy konkurs na opowiadanie "Pomaganie jest fajne" promujące ideę wolontariatu w szkole. Gościliśmy wolontariuszy z "Szlachetnej Paczki" - to spotkanie było ubogacające. 5 grudnia uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Wolontariatu, radosne pisanie przepisu na wolontariusza pobudziło naszą twórczość i empatię.

Nasz wolontariat jest, z uwagi na specyfikę szkoły i dojazdy, często akcyjny, ale są wśród nas osoby które znalazły miejsce by pomagać dzielić się czasem z dziećmi z domu małego dziecka w Kłodzku.

Dziękuję wszystkim wolontariuszom RST za zaangażowanie i poświęcony czas dla innych ...

Staramy się wcielać w życie myśl św Matki Teresy "Nie możemy robić rzeczy wielkich, ale możemy robić rzeczy małe z wielka miłością."

opiekun wolontariatu RST – s. Małgorzata Bilińska OSU


  

LSZ logo cien

 

 
 
JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com