Rainbow

w podstawowa RGB  Honorowym Patronem RST
Honorowy patronat nad kształceniem w zawodzie technik obsługi turystycznej w Regionalnej Szkole Turystycznej sprawować będzie Biuro Podróży „Rainbow Tours”, które współpracując ze szkołą zapewni:
 • wysoką jakości kształcenia zawodowego uczniów w kierunku turystycznym, a w szczególności w kierunku zawodowym animator czasu wolnego / rezydent / pilot oraz jak najlepsze przygotowanie uczniów do wykonywania powyższych zawodów w przyszłości;
r 10
 • stałe działania mające na celu unowocześnianie procesu kształcenia oraz bazy dydaktycznej, uwzględniających najnowsze osiągnięcia techniczne i technologiczne (darmowe podręczniki, programy rezerwacyjne itp.);
 • nieustanne motywowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności poprzez sponsorowanie cennych nagród w konkursach branżowych;
 • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych, a w szczególności w zawodach animator czasu wolnego, pilot, rezydent poprzez organizowanie szkoleń i zachęcanie do zdobywania certyfikatów potwierdzających te kwalifikacje.
Rainbow Tours umożliwi uczniom odbywanie praktyk zawodowych zapewni miejsca pracy dla uczniów szkoły, którzy pomyślnie przejdą rekrutację, bdzie aktywnie wspierać szkołę w charakterze jurora i sponsora konkursów branżowych, umożliwi organizowanie wycieczek szkoleniowych dla uczniów poprzez zapewnienie transportu i programu. Rainbow Tours dysponuje przygotowaną kadrą dydaktyczną do prowadzenia zajęć wzbogaconych o wiedzę z zakresu pilotażu i rezydentury.

Opracowany  przez  trenerów Akademii Rainbow podręcznik do animacji czasu wolnego, to ogromne wsparcie dydaktyczne dla bazy edukacyjnej Regionalnej Szkoły Turystycznej. Wspaniałe kompendium wiedzy, świeżo wydrukowane podręczniki,  zostały podarowane  przez Dyrektora Akademii Rainbow – Pana Filipa Szmidta uczniom klasy I TOT oraz nauczycielom przedmiotów zawodowych turystycznych wraz z wyprawkami pierwszoklasistów  podczas warsztatów przeprowadzonych przy okazji uroczystości Pasowania na Ucznia.

Pod koniec sierpnia zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych klas technikum obsługi turystycznej, pod patronatem Rainbow, miał okazję spotkać się z innymi nauczycielami  klas patronackich, w ramach wyjazdu szkoleniowego  do Łodzi. Trenerzy Akademii Rainbow  zorganizowali warsztaty animacyjne poświęcone nowościom, integracji i współpracy. W trakcie zajęć nauczyciele wymienili się swoimi doświadczeniami w animacji, omówili  listę efektów kształcenia zawodowego, podkreślili sukcesy budowania marki szkoły wokół animacji.

W harmonogramie zajęć nie zabrakło elementów stretchingu, pracy w grupach tematycznych, warsztatów animacyjnych, spacerów po Łodzi, smakowania dań  w najlepszych łódzkich restauracjach, jak też zwiedzania miasta.

Warsztaty szkoleniowe  z Akademią Rainbow to jak zwykle ogromna radość i satysfakcja z nowych umiejętności. Bardzo za to trenerom Akademii Rainbow dziękujemy  J

Edyta Zarzycka-Kościesza

Koordynator klas patronackich Rainbow w RST

Pierwszy wyjazd szkoleniowy klas patronackich Rainbow już za nami!

Można powiedzieć, że jesteśmy wybrańcami i szczęściarzami.

Jako jedyni, wraz z uczniami technikum obsługi turystycznej w Mrągowie,  uczestniczyliśmy w szkoleniu zawodowym „ Animacja Czasu Wolnego” w Załęczu Wielkim. Swoje umiejętności przekazywali nam trenerzy Akademii Rainbow,  m.in. Aleksandra Wodzyńska - Wójcik, , Dorota Nowak- Szymczyk, Filip Schmidt oraz Krzysztof Sikorski. 
Program zajęć obejmował poranny stretching, malowanie twarzy, tańce animacyjne, prowadzenie animacji i  wieczorne "mini disco".   Ważnym  elementem wyjazdu była lekcja w głównej siedzibie Rainbow,  podczas której zapoznaliśmy się z  funkcjonowaniem  wielkiego biura turystycznego. Wyjazd pozwolił nam również poznać atrakcje turystyczne i historię pięknej Łodzi .

Szkolenie pozwoliło odkryć w nas nowe   predyspozycje oraz pokłady niewykorzystanej fantazji, które będziemy  mogli wykorzystywać prowadząc animacje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych,  Wyjazd okazał się super lekcją na której oprócz nauki świetnie się bawiliśmy no i spaliliśmy dużo kalorii.    😉🙂😏  

             

Uczniowie klasy I TOT

W ramach realizacji specjalności Animator Czasu Wolnego uczniowie klasy patronackiej technikum obsługi turystycznej uczestniczyli w terminie 19 - 23 kwietnia w wycieczce szkoleniowej. Pobyt  zorganizowany był w ośrodku w Załęczu Wielkim (woj. łódzkie).

Na podstawie umowy Rainbow ze Szkołą uczniowie ponosili wyłącznie koszt zakwaterowania i wyżywienia na wycieczce, pozostałe koszty, np. transport czy materiały do zajęć, ponosił patron klasy animacyjnej. W związku jednak z realizacją na terenie RST projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i ten koszt został zmniejszony.  

Czym różniła się wycieczka szkoleniowa od zwykłej wycieczki szkolnej?

 • miała bogaty program (zajęcia animacyjne dla dzieci i dorosłych, tańce animacyjne, stretching, organizacja wieczornego show, wizyta w Centrali Rainbow w Łodzi, poznawanie zaplecza pracy animatorów, przygotowywanie scenariuszy animacyjnych, malowanie twarzy i inne), co spowodowało, że młodzież nie miała czasu na nudę,
 • zwiększyła poziom wiedzy i umiejętności animacyjnych uczestników,
 • przygotowała uczniów do prowadzenia samodzielnie prostych animacji,
 • podniosła poziom kreatywności poprzez różnorodne zadania wykonywane pod okiem trenerów,
 • w programie były liczne zajęcia sportowo – rekreacyjne.

Wycieczka jest jednym z najważniejszych elementów pracy z uczniami w ramach realizacji programu klasy patronackiej.

W czasie wycieczki uczniowie byli pod opieką swoich nauczycieli oraz trenerów – pracowników Akademii Rainbow. 


 

Podkategorie

tot Animator Czasu Wolnego

Technik obsługi turystycznej, specjalność animator czasu wolnego w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju to zawód marzeń! Dla tych, którzy uwielbiają podróże, odkrywanie nowych miejsc i pracę z ludźmi. Dla tych, którzy chcą połączyć pasję i zainteresowania  z pracą zawodową, którzy cenią kontakty międzynarodowe, zwiedzanie i dobrą płacę. 

Ludzie w branży turystycznej mają jedną wspólną cechę: kochają podróże!

 Po skończeniu technikum obsługi turystycznej , specjalność animator czasu wolnego, będziesz potrafił:
 • pracować jako animator czasu wolnego  i organizować czas wolny gościom obiektów hotelowych;
 • nauczysz  się tańców animacyjnych, gier, zabaw, występów scenicznych oraz poznasz pracę animatora od A do Z. Animator czasu wolnego to profesja coraz częściej popularna na rynku pracy. Podstawową jej funkcją jest zapewnienie turystom rozrywek podczas ich pobytu w danym miejscu. Najczęściej przybiera postać zorganizowanego programu animacyjnego, w którym znaleźć można zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne. Masz możliwość poznania wielu ludzi z różnych krajów i kultur, możesz doskonalić umiejętności w zakresie porozumiewania się w języku obcym, być „gwiazdą hotelu ☺”;
as1
r 9 
 • organizować pracę biura podróży i organizować imprezy turystyczne, udzielać informacji turystycznej oraz rozwiązywać problemy turystów - uczniowie w trakcie zajęć pracują w symulacyjnym biurze podróży „Alibaba Tour”;
 • rozliczać świadczone usługi z kontrahentami, pilotami wycieczek, obsługiwać komputerowe programy użytkowe, pracować w charakterze przewodników i pilotów turystycznych. 
Jako nasz absolwent znajdziesz pracę:
 • w firmach zajmujących się organizacją i obsługą ruchu turystycznego oraz animacją czasu wolnego: w biurach podróży, hotelach, agroturystyce, punktach informacji turystycznej, stowarzyszeniach i organizacjach zajmujących się wspieraniem i rozwojem turystyki, hotelarstwa i gastronomii zarówno w Polsce, jak i na terenie całej unii europejskiej;
 • w urzędach administracji państwowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki;
 • w firmach cateringowych, restauracjach i obiektach bazy noclegowej (zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, zajazdy, gościńce, schroniska, kwatery prywatne i inne a także współczesna baza ruchoma: promowa, żeglugowa, kolejowa, lotnicza).
R letter2 

Planując swoją przyszłość wybierz technikum obsługi turystycznej ze specjalnością animator czasu wolnego w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy Zdroju!  

Serdecznie zapraszamy!

       

LSZ logo cien

 

 
 
JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com