Wiadomości

Komunikaty Zespołu Projektu Joomla!

Już po raz trzeci organizujemy wyjazd na Zieloną Szkołę na Lazurowym Wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Czy nasz pobyt był udany w ubiegłym roku ? Warto zapytać uczestników wyjazdu o ich wrażenia i doświadczenia. Ale przede wszystkim warto obejrzeć film, który jest krótką relacją z naszego wyjazdu na południe Francji, do regionu Prowansja, słynącego z pól lawendowych, ziół prowansalskich i znanych na całą Europę plaż z lazurowym morzem.

 

 

Miejscowość : Port Grimaud ( 7 km od Saint-Tropez ).

 Camping  przy piaszczystej plaży : Prairie de la Mer

Organizator wyjazdu : Biuro „ JUVENTUR” Wałbrzych ( www.juventur.com.pl )

Termin wyjazdu  :  13.04. 2018 – 22.04.2018.

Cena wyjazdu : 680 zł ( możliwa płatność w ratach )

Cena obejmuje :

 • przejazd autokarem ( przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy do Francji )
 • zakwaterowanie w 6-cio osobowym mobil home , który sklada się z :
 • dwóch sypialni dwuosobowych,
 • pokoju dziennego z rozkładana kanapą, telewizją
 • aneksu kuchennego, wyposażonego w kuchenkę elektryczną, lodówkę, garnki, czajnik, , naczynia i sztućce,
 • toalety
 • łazienki z prysznicem
 • taras z stołem  i krzesłami
 • wycieczki autokarowe w trakcie pobytu do :

SAINT TROPEZ, CANNES, MONACO, MONTE CARLO , NICEI

 • zajęcia językowe i sportowe  w grupach
 • plażowanie na przyległej do campingu piaszczystej plaży
 • zwiedzanie perfumerii FRAGONARD w EZE

Dodatkowo, dla chętnych uczestników,

 • organizujemy WIECZÓR FRANCUSKI ze specjalnościami kuchni francuskiej – sami zakupujemy produkty, przygotowujemy dania kuchni francuskiej na podstawie oryginalnych przepisów  i organizujemy degustację potraw ( koszt ok. 3 - 5 € / osoby – w zależności od ilości chętnych )
 • zwiedzanie miasta z zajęciami językowymi – sprawdzanie swoich umiejętności językowych podczas np. degustacji produktów  oraz zakupów na lokalnym targu, wizyty w lokalnych restauracjach oraz w biurze promocji
 • całodzienna wycieczka autokarowa do jednego z najgłębszych kanionów w Europie – Przełom Verdon  (godzinne  wynajęcie rowerów wodnych   )  oraz zwiedzanie sąsiadującego średniowiecznego miasteczka, słynącego z tradycji wyrobu ceramiki Moustiers Sainte- Marie ( koszt : 32 € / osoby )

Cena nie obejmuje wyżywienia – uczestnicy sami przygotowują sobie posiłki !!!!

Chętnych uczniów proszę o kontakt.

Magdalena Bregin


 

Dzisiaj, 09.11.2017 r, w pracowni gastronomicznej naszej szkoły, odbył się niecodzienny konkurs, którego organizatorem był Hotel SPA Dr Irena Eris w Polanicy – Zdroju. Głównym celem konkursu jest nawiązanie, a właściwie pogłębienie współpracy pomiędzy Hotelem a naszą Szkołą, jak też inwestycja w młode osoby zainteresowane pracą w gastronomii.

W Konkursie wzięło udział 10 uczniów naszej Szkoły. Przygotowani i odpowiednio ubrani, byli wpuszczani na stanowiska według wylosowanej kolejności, co 15 minut. Każdy uczeń dysponował dodatkowym czasem 10 minut, przed startem na przygotowanie stanowiska konkursowego, oraz 10 minut na posprzątanie stanowiska po pracy. Organizator zabezpieczył główny składnik niezbędny do przygotowania dań konkursowych do dań próbnych oraz w dniu konkursu, były to: pierś kurczaka 600 g, dynia i jabłko. Pozostałe produkty niezbędne do przygotowania dań konkursowych każdy z uczniów zabezpieczał we własnym zakresie.

Ruszyły zajęcia dodatkowe z języków obcych w programie realizowanym przez Rainbow Tours S.A.

Zgodnie z harmonogramem projektu pt. „Animacja czasu wolnego – wsparcie uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej w kierunkach zgodnych z potrzebami pracodawców” realizowanego na terenie szkoły przez Rainbow Tours S.A. rozpoczęły się zajęcia z języków obcych. Uczniowie klas patronackich Technik Obsługi Turystycznej o specjalizacji Animacja Czasu Wolnego uczestniczą w 2 godzinach zajęć dodatkowych z języka angielskiego oraz 2 godzinach zajęć języka hiszpańskiego. Starsze roczniki klasy TOT uczą się angielskiego i włoskiego. 

Zajęcia prowadzone są metodami aktywizującymi z naciskiem na bezpośrednią komunikację w obcym języku oraz symulację zadań, jakie stają przed animatorem wyjeżdżającym na zagraniczną destylację. A prościej mówiąc- jest sporo dobrej zabawy, szczekamy i gdaczemy w języku obcym, tańczymy do wydawanych w obcej mowie poleceń oraz próbujemy wytłumaczyć zagranicznemu lekarzowi co i jak bardzo boli. 

Początkowo wielkim wyzwaniem dla uczestników było przełamanie naturalnych barier językowych, a dla prowadzących- odruchu poprawiania. Celem zajęć jest jednak przede wszystkim wyćwiczenie sprawnej komunikacji tak więc dopóki wszyscy rozumiemy co chcieliśmy przekazać reguły gramatyczne schodzą na dalszy plan. 

Wkrótce uczniowie klas TOT będą również brać udział w zajęciach ruchowych w tymże programie, które zapewne okażą się jeszcze większym sukcesem- niestety pływać w języku obcym nie jestem w stanie nauczyć ;)

Magdalena Kuncewicz


 

18 września 2017 roku Dominika i Miranda z  klasy IV technikum hotelarskiego  wraz z opiekunem p. Robertem Bernasiem uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród w konkursie ogólnopolskim. Miała ona miejsce w Muzeum Katyńskim w Warszawie. Uczennice w swojej pracy upamiętniły zamordowanego w 1940 roku w Charkowie Mariana Buczkowskiego. Poznały zbrodnię katyńską z perspektywy jednego człowieka, którego grób na zawsze miał pozostać nieznany.

Po uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego pod batutą majora Macieja Skrzypczaka. Batuta, którą dyrygował znajduje się w szkole – to kolejna nagroda za  rozpoznanie tytułów utworów muzycznych, granych przez orkiestrę Następnie uczestnicy gali zwiedzali ekspozycję Muzeum Katyńskiego. Zgromadzone tam zdjęcia, dokumenty i przedmioty osobiste ofiar były dla uczennic niepowtarzalną okazją do lepszego zrozumienia losu Polaków przebywających na ,,nieludzkiej ziemi”, w tym bohatera nagrodzonej pracy. Żywą lekcją historii i pięknej tradycji wojskowej był pokaz musztry paradnej w wykonaniu Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego. Ta niecodzienna okazja spotkała się z dużym zainteresowaniem zebranych. Jest mi niezmiernie miło, że uczennice naszej szkoły zakwalifikowały  się do wąskiego grona laureatów.

Danuta Droździk


 

LSZ logo cien

 

 
 
JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com