Wiadomości

Komunikaty Zespołu Projektu Joomla!

W dniu dzisiejszym 4 września 2017 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Regionalnej Szkole Turystycznej.

Po ponad dwumiesięcznej przerwie spotkaliśmy się w murach naszej szkoły. Puste korytarze zapełniły się ponownie młodzieńczą radością i optymizmem. Wszyscy pełni wrażeń, ciekawi co słychać u koleżanek i kolegów. Gdzie byli, kogo spotkali, co widzieli?

Czas wakacji nieodwołalnie minął, jednak powrót do szkoły ma też swoje dobre strony. Przy okazji zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji spotykać się przecież będziemy ze swoimi przyjaciółmi, wychowawcami i nauczycielami.  Nauka w gronie przyjaciół choć wymagająca wysiłku i zaangażowania sprawi nam wiele radości i zadowolenia z sukcesów.

Jak co roku poznamy nowych kolegów – uczniów klas pierwszych. Musimy przypomnieć sobie dni  kiedy sami wkraczaliśmy w progi nowej szkoły, czego wówczas oczekiwaliśmy i jakie były nasze obawy. Pamiętajmy, że nasze nowe koleżanki i nowi koledzy nie znają jeszcze ani nas, ani naszej szkoły. Jeśli będą potrzebować naszej pomocy nie odmawiajmy jej. Za rok oni przyjmą następne roczniki i będą dla nich przewodnikami po naszej szkole - Reginalnej Szkole Turystycznej.


 

ZMIANA KONTA BANKOWEGO

Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju informuje, iż od dnia 08.09.2017 nastąpi zmiana konta bankowego.

Opłaty za: wyżywienie i internat, duplikaty świadectw, legitymacji itp. Uczniów, należy uiszczać na konto bankowe:

Numer konta 46 1560 0013 2005 5830 0000 0002

w Banku: Getin Noble Bank SA


 

Dnia 25 maja 2017 roku odbyła się szkolna wycieczka do pięknej , pełnej zabytków Pragi – stolicy Republiki Czeskiej. Pomysłodawcami i organizatorami wycieczki były Panie Joanna Matusiak i Danuta Droździk. Podczas wyjazdu towarzyszyli nam również studenci z Hiszpanii.  

Pierwszym etapem były Hradczany, gdzie mogliśmy zobaczyć uroczystą zmianę warty przed bramą, która wiodła do Zamku Praskiego. Mijaliśmy przepiękny Pałac Schwarzenbergów, którego renesansowy wystrój wzbudza powszechny zachwyt i przeszliśmy się Złotą Uliczką. Następnie zeszliśmy na Malą Stranę, gdzie zobaczyliśmy jeden z najpiękniejszych ogrodów pałacowych. Kolejnym etapem było przejście przez Most Karola  w kierunku Starego Miasta, gdzie zobaczyliśmy zegar astronomiczny Orloj. Wolny czas wykorzystaliśmy na drobne zakupy, ciepły posiłek i przejażdżkę metrem. Atmosfera miasta oraz różne magiczne miejsca sprawiły, że chwile spędzone w tym mieście zostaną w naszej pamięci przez długi czas.

Julia Gardel – tekst i  Monika Szot – zdjęcia

Więcej zdjęć z wycieczki w galerii -->


 

Nauczyciele Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju: Teresa Nowicka – opiekun praktyk zawodowych oraz Barbara Szeliga – opiekun staży zagranicznych odwiedziły Islandzkie hotele i restauracje, w których odbywają  płatne staże uczniowie i absolwenci szkoły. Nauczycielki zostały zaproszone przez grupę pięciu hotelarzy i restauratorów, z którymi Regionalna Szkoła Turystyczna współpracuje od ponad 10 lat. W 2016 roku pracodawcy największego hotelu w rejonie Hófn (gdzie pracuje 13 naszych uczniów i absolwentów) gościli w Regionalnej Szkole Turystycznej i otrzymali honorowy tytuł „Przyjaciel Szkoły”. Podczas wizyty w jednym z największych hoteli w okolicy Reykjaviku nauczycielki wręczyły kolejny taki  certyfikat właścicielom tego obiektu. Obecnie odbywa w nim staż 11 naszych uczniów i absolwentów.

We wszystkich odwiedzanych hotelach i restauracjach szefami kuchni są uczniowie lub absolwenci RST a niektórzy z nich sprawują funkcję asystentów managerów Islandzkich.

Właściciele obiektów są bardzo zadowoleni z pracy i postawy naszych uczniów. Uczniowie natomiast doskonalą swoje umiejętności zawodowe, język angielski oraz umiejętności współpracy w grupie. RST bada losy absolwentów szkoły i dzięki temu wiemy że po odbyciu staży absolwenci wracają do Polski i wykorzystują swoje doświadczenie w obiektach hotelarsko-gastronomicznych Ziemi Kłodzkiej. Wielu z nich otworzyło swoje pensjonaty lub restauracje lub zajmują kierownicze stanowiska w renomowanych hotelach i restauracjach.

Barbara Szeliga mogła również obserwować postępy uczniów w komunikacji językiem angielskim. Uczniowie nie boją się mówić i swobodnie posługują się językiem angielskim w obsłudze klientów z całego świata oraz z pracodawcami.

Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju jako jedyna w regionie realizuje staże zagraniczne w wielu krajach Europy: Grecji, Francji, Hiszpanii, Turcji i Islandii. Jesteśmy pewni, że takie kształcenie praktyczne uczniów ułatwia im znalezienie pracy w Polsce a jednocześnie poszerza ich horyzonty kulturowe.


 

LSZ logo cien
 

 
 
JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com