Wiadomości

Komunikaty Zespołu Projektu Joomla!

Tegoroczne, dwudzieste pierwsze już  dni otwarte w Regionalnej Szkole Turystycznej przed nami. Jak co roku, nauczyciele  uczący w zawodach technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych, przybliżą gościom ofertę edukacyjną. Oczekujemy Gimnazjalistów 7 marca br.! Póki co, wspominamy Dni Otwarte z zeszłego roku:

Pani Dyrektor Renata Zygmunt witając zaproszonych gimnazjalistów podkreśliła wiele korzyści z wyboru szkolnej oferty, zaprezentowała bogactwo zajęć zawodowych, językowych oraz przedstawiła nową specjalizację animator czasu wolnego w zawodzie technik obsługi turystycznej. Specjalność animator czasu wolnego w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju to zawód marzeń dla tych, którzy uwielbiają podróże, odkrywanie nowych miejsc i pracę z ludźmi. Podkreśliła, że honorowy patronat nad kształceniem w zawodzie technik obsługi turystycznej w Regionalnej Szkole Turystycznej sprawuje Biuro Podróży „Rainbow Tours”, które współpracując ze szkołą umożliwia uczniom odbywanie praktyk zawodowych, zapewnia miejsca pracy dla uczniów szkoły, którzy pomyślnie przejdą rekrutację oraz  aktywnie wspiera  szkołę w wielu obszarach.

Dni otwarte 2016_11 Dni otwarte 2016_43 Dni otwarte 2016_13

Zapraszamy do foto galerii --->>

Gimnazjaliści którzy przybyli na warsztaty zostali  podzieleni na trzy grupy. Każdej  z nich zostały zaprezentowane niezwykłe warsztaty z trzech kierunków kształcenia, podczas których zaprezentowana została specyfika każdego zawodu:

 w technikum obsługi turystycznej – praca w biurze turystycznym, informacja turystyczna w języku obcym dla tych, którzy chcą spełniać swoje i innych marzenia o podróżach; chcą nabyć umiejętności i wiedzę pozwalającej pracować i zarządzać firmami turystycznymi, gastronomicznymi i hotelarskimi na europejskim poziomie. Niezwykle interesujące dla uczniów okazały się warsztaty z animacji czasu wolnego przeprowadzone przez Panią Martynę Rudnicką – animatora Rainbow. Pani Martyna to animator z wielką pasją zawodową, bardzo otwarta i komunikatywna dziewczyna, która wzbudziła ogromną sympatię absolutnie wszystkich. Dla uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej warsztaty były szansą na nawiązanie przyjacielskich relacji, przybyli podczas dni otwartych uczniowie mieli natomiast okazję zobaczyć i przekonać się jacy powinni być animatorzy i na czym polega animacja czasu wolnego. Pani Martyna zaczarowała wszystkich a gimnazjaliści bez zastanowienia brali udział we wszystkich tańcach i zabawach animacyjnych :); 

Dni otwarte 2016_21 Dni otwarte 2016_20 Dni otwarte 2016_3

Zapraszamy do foto galerii --->>

w technikum żywienia i usług gastronomicznych - usługa cateringowa: przygotowanie potraw, aranżacja stołów, obsługa konsumentów; warsztaty jak zwykle cieszące się ogromnym zainteresowaniem gimnazjalistów, dla tych, którzy chcą poznać tajemnice sztuki kulinarnej i zdobyć umiejętności i wiedzę pozwalającą  pracować restauracjach i w działach gastronomicznych hoteli na europejskim poziomie; 

Dni otwarte 2016_25 Dni otwarte 2016_45 Dni otwarte 2016_56

Zapraszamy do foto galerii --->>

w technikum hotelarstwa – praca w  recepcji, warsztaty z housekeepingu dla tych, którzy chcą poznać działalność hotelu od środka, którzy chcą zdobyć umiejętności i wiedzę pozwalającej pracować w hotelach najwyższych kategorii.

Dni otwarte 2016_13 Dni otwarte 2016_35 Dni otwarte 2016_8

Zapraszamy do foto galerii --->>

Gimnazjalistom zostały przedstawione możliwości odbywania praktyk i staży zawodowych zagranicznych, realizowane w każdym z trzech zawodów w Regionalnej Szkole Turystycznej, tj. w technikum obsługi turystycznej, technikum hotelarstwa i technikum  żywienia i usług gastronomicznych.

Regionalna Szkoła Turystyczna stale zmienia się na lepsze i oferuje coraz to nowocześniejsze pracownie dydaktyczne oraz specjalizacje.  

Podczas dni otwartych gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić szkołę, odwiedzając poszczególne pracownie, oglądając nowoczesne wyposażenie m.in. symulacyjnego biura turystycznego, sali medialnej czy pracowni gastronomicznej. Był czas na rozmowy z nauczycielami oraz z uczniami a przybyli uczniowie mieli okazję przekonać się, że warto sprawdzić w jakich warunkach będą uczyć się w Regionalnej Szkole Turystycznej. Jesteśmy przekonani, że planując swoją przyszłość wybiorą technikum w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy Zdroju.

 

Serdecznie zapraszamy!


Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że wielu naszych nauczycieli obserwuje jak zmienia się świat i modyfikuje proces nauczania dostosowując go do różnorodnych potrzeb naszych uczniów.

W tym roku szkolnym nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego kontynuowali 7 edycję programu INSTALING.PL - systemu nauki słownictwa w domu, wśród wszystkich uczniów naszej Szkoły.

Przyswajanie słownictwa jest podstawowym elementem nauki każdego języka obcego. Dla wielu uczniów jest

to najtrudniejszy element nauki, najżmudniejszy i wymagający najwięcej czasu. Wielogodzinna nauka, nawet jeśli występują w niej przerwy, nie sprzyja osiąganiu dobrych wyników. A tymczasem właśnie tak uczy się zdecydowana większość uczniów, zakuwając cały wieczór poprzedzający lekcję czy sprawdzian. W efekcie większość świeżo wyuczonych słówek jest zapominana już kolejnego dnia.

Autorzy tego programu stwierdzili, że gdybyśmy poświecili na naukę do 15 minut codziennie, osiągnęlibyśmy świetne wyniki. Przez 15 minut każdy bez problemu opanuje przynajmniej 3 słowa. Potem wystarczy je tylko powtórzyć co kilka dni. 3 nowe słowa na dzień to 90 słów w miesiącu. I ponad 1000 słówek w ciągu roku!

LSZ logo cien

 

 
 
JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com