Wiadomości

Komunikaty Zespołu Projektu Joomla!

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że wielu naszych nauczycieli obserwuje jak zmienia się świat i modyfikuje proces nauczania dostosowując go do różnorodnych potrzeb naszych uczniów.

W tym roku szkolnym nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego kontynuowali 7 edycję programu INSTALING.PL - systemu nauki słownictwa w domu, wśród wszystkich uczniów naszej Szkoły.

Przyswajanie słownictwa jest podstawowym elementem nauki każdego języka obcego. Dla wielu uczniów jest

to najtrudniejszy element nauki, najżmudniejszy i wymagający najwięcej czasu. Wielogodzinna nauka, nawet jeśli występują w niej przerwy, nie sprzyja osiąganiu dobrych wyników. A tymczasem właśnie tak uczy się zdecydowana większość uczniów, zakuwając cały wieczór poprzedzający lekcję czy sprawdzian. W efekcie większość świeżo wyuczonych słówek jest zapominana już kolejnego dnia.

Autorzy tego programu stwierdzili, że gdybyśmy poświecili na naukę do 15 minut codziennie, osiągnęlibyśmy świetne wyniki. Przez 15 minut każdy bez problemu opanuje przynajmniej 3 słowa. Potem wystarczy je tylko powtórzyć co kilka dni. 3 nowe słowa na dzień to 90 słów w miesiącu. I ponad 1000 słówek w ciągu roku!

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że od 01.11.2016 r. realizujemy na terenie powiatu wałbrzyskiego ziemskiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego oraz kłodzkiego projekt „Praca kluczem do sukcesu!” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 8.2 „Wsparcie osób poszukujących pracy”.

Aby zrealizować cele projektu staramy się dotrzeć do jak najszerszej grupy potencjalnych uczestników projektu, którymi będą osoby bezrobotne i bierne zawodowo od 30 roku życia zamieszkałe na terenie powiatu: wałbrzyskiego ziemskiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego oraz kłodzkiego

W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji dotyczącej możliwości skorzystania z proponowanego przez nas wsparcia wśród Państwa klientów. Będziemy wdzięczni za umieszczenie informacji w Państwa placówkach oraz na stronie internetowej. Prosimy również o ewentualne rozpowszechnienie ulotek w Państwa siedzibie (możliwość przesłania w najbliższym czasie).

Informacje o projekcie

PROJEKT JEST SKIEROWANY DLA OSÓB SPEŁNIAJĄCYCH WSZYSTKIE PONIŻSZE WYMAGANIA:

  1. Są osobami bezrobotnymi lub biernymi zawodowo, w wieku od 30 roku życia.
  1. Zamieszkują (zgodnie z KC) powiaty: wałbrzyski ziemski, dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki.

W RAMACH PROJEKTU OFERUJEMY:

  1. Poradnictwo zawodowe
  2. Pośrednictwo pracy
  3. Szkolenia zawodowe
  4. Staż zawodowy - płatny staż w firmie związanej z tematyką szkolenia.

Dla Uczestników projektu przewidziane jest wsparcie finansowe w postaci stypendiów szkoleniowych i stażowych oraz refundacji kosztów dojazdu dla osób dojeżdżających z poza miejsca odbywania się zajęć.

Wszystkie informacje na temat projektu dostępne są na stronie www projektu: www.pracakluczemdosukcesu.biuroprojektu.eu

Osoby zainteresowane mogą również uzyskać dodatkowe informacje:

 - telefonicznie pod nr tel.  797 602 880 – biuro projektu w Kłodzku, ul. Rodzinna 83

- KOORDYNATOR PROJEKTU – ANNA PALICA

- mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem,

Dnia 16 XII 2016 r. odbyła się szkolna wycieczka do pięknego, pełnego zabytków, monumentalnego Wiednia - stolicy Austrii. Pomysłodawcami i organizatorami wycieczki byli Pani Barbara Prusak, Pani Ewa Pisarczyk oraz Pan Paweł Szpak. Towarzyszyli nam również pilot (przewodnik) Pan Piotr Bidziński oraz Pani Barbara Synoracki - przewodnik wiedeński.

Wiedeń to największe miasto w północno - wschodniej części kraju, położony jest nad Dunajem. Wjeżdżając do miasta, nie sposób było nie zauważyć tej ogromnej rzeki. Jej długość przekracza ponad 320 km.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie wzgórza Kahlenberg, mieliśmy okazję obejrzeć panoramę miasta z punktu widokowego (szkoda, że poranna pogoda i€“ mgła), nie pozwoliła nam dostrzec wszystkich uroków miasta. W tym pięknym i majestatycznym mieście panował niegdyś nasz rodak, Jan III Sobieski. To właśnie na jego cześć Austryjacy umieścili tablicę upamiętniającą. W planach jest postawienie pomnika, który już zawsze będzie upamiętniał imię Króla Jana III Sobieskiego. Na wzgórzach Wiednia znajduje się kościół św. Józefa, o bardzo prostej a jednocześnie harmonijnej budowie co podkreśla jego piękno.

Kolejny etap naszej podróży to wielka atrakcja Wiednia, czyli Hundertwasserhaus. Jest to zabytkowa kamienica, w której znajdują się galeria, mini bara i wiele innych pomieszczeń, głównie z upominkami. Kolejne zabytki Wiednia podziwialiśmy zza szyb autokaru. Przejeżdżaliśmy m.in. obok: Burgtheater, Parlament, Museum, Schloss Schonbrunn, Opera, pałac Hofburg (nocą przepięknie!) oraz centrum miasta -€“ Stephansplatz. Budowle, które ujrzeliśmy były imponujące, ogromne, a chwilami zapierające dech w piersiach.

Po zwiedzaniu mieliśmy czas na relaks. Każdy uczestnik wycieczki zgodzi się ze mną, że najlepszą rzeczą w jakiej mogliśmy uczestniczyć w Wiedniu (w tym czasie) był słynny Jarmark Bożonarodzeniowy przed Ratuszem. Niezapomniane wrażenia i najprawdziwsza magia Świąt, a to wszystko dzięki temu miastu! Zaangażowanie władz miasta oraz mieszkańców stawia Wiedeń w czasie Świąt Bożego wciąż w czołówce najpiękniejszych europejskich miast. A dekoracje i jarmarczne słodkości sprawią, że chwile spędzone tutaj będą niezapomniane... zwłaszcza, popijając rozgrzewający (bezalkoholowyŠ) punch i przechadzając się między straganami. Wyjazd do tak pełnego radości i tajemniczości miejsca jest w okresie Świąt bardzo miłym przeżyciem.

Jestem zauroczona Wiedniem. Myślę, że to miasto potrafi zachwycić każdego! Ale być tu w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia to niepowtarzalne chwile.


 

LSZ logo cien
 

 
 
JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com