Wiadomości

Komunikaty Zespołu Projektu Joomla!

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że od 01.11.2016 r. realizujemy na terenie powiatu wałbrzyskiego ziemskiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego oraz kłodzkiego projekt „Praca kluczem do sukcesu!” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 8.2 „Wsparcie osób poszukujących pracy”.

Aby zrealizować cele projektu staramy się dotrzeć do jak najszerszej grupy potencjalnych uczestników projektu, którymi będą osoby bezrobotne i bierne zawodowo od 30 roku życia zamieszkałe na terenie powiatu: wałbrzyskiego ziemskiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego oraz kłodzkiego

W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji dotyczącej możliwości skorzystania z proponowanego przez nas wsparcia wśród Państwa klientów. Będziemy wdzięczni za umieszczenie informacji w Państwa placówkach oraz na stronie internetowej. Prosimy również o ewentualne rozpowszechnienie ulotek w Państwa siedzibie (możliwość przesłania w najbliższym czasie).

Informacje o projekcie

PROJEKT JEST SKIEROWANY DLA OSÓB SPEŁNIAJĄCYCH WSZYSTKIE PONIŻSZE WYMAGANIA:

  1. Są osobami bezrobotnymi lub biernymi zawodowo, w wieku od 30 roku życia.
  1. Zamieszkują (zgodnie z KC) powiaty: wałbrzyski ziemski, dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki.

W RAMACH PROJEKTU OFERUJEMY:

  1. Poradnictwo zawodowe
  2. Pośrednictwo pracy
  3. Szkolenia zawodowe
  4. Staż zawodowy - płatny staż w firmie związanej z tematyką szkolenia.

Dla Uczestników projektu przewidziane jest wsparcie finansowe w postaci stypendiów szkoleniowych i stażowych oraz refundacji kosztów dojazdu dla osób dojeżdżających z poza miejsca odbywania się zajęć.

Wszystkie informacje na temat projektu dostępne są na stronie www projektu: www.pracakluczemdosukcesu.biuroprojektu.eu

Osoby zainteresowane mogą również uzyskać dodatkowe informacje:

 - telefonicznie pod nr tel.  797 602 880 – biuro projektu w Kłodzku, ul. Rodzinna 83

- KOORDYNATOR PROJEKTU – ANNA PALICA

- mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem,

Dnia 16 XII 2016 r. odbyła się szkolna wycieczka do pięknego, pełnego zabytków, monumentalnego Wiednia - stolicy Austrii. Pomysłodawcami i organizatorami wycieczki byli Pani Barbara Prusak, Pani Ewa Pisarczyk oraz Pan Paweł Szpak. Towarzyszyli nam również pilot (przewodnik) Pan Piotr Bidziński oraz Pani Barbara Synoracki - przewodnik wiedeński.

Wiedeń to największe miasto w północno - wschodniej części kraju, położony jest nad Dunajem. Wjeżdżając do miasta, nie sposób było nie zauważyć tej ogromnej rzeki. Jej długość przekracza ponad 320 km.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie wzgórza Kahlenberg, mieliśmy okazję obejrzeć panoramę miasta z punktu widokowego (szkoda, że poranna pogoda i€“ mgła), nie pozwoliła nam dostrzec wszystkich uroków miasta. W tym pięknym i majestatycznym mieście panował niegdyś nasz rodak, Jan III Sobieski. To właśnie na jego cześć Austryjacy umieścili tablicę upamiętniającą. W planach jest postawienie pomnika, który już zawsze będzie upamiętniał imię Króla Jana III Sobieskiego. Na wzgórzach Wiednia znajduje się kościół św. Józefa, o bardzo prostej a jednocześnie harmonijnej budowie co podkreśla jego piękno.

Kolejny etap naszej podróży to wielka atrakcja Wiednia, czyli Hundertwasserhaus. Jest to zabytkowa kamienica, w której znajdują się galeria, mini bara i wiele innych pomieszczeń, głównie z upominkami. Kolejne zabytki Wiednia podziwialiśmy zza szyb autokaru. Przejeżdżaliśmy m.in. obok: Burgtheater, Parlament, Museum, Schloss Schonbrunn, Opera, pałac Hofburg (nocą przepięknie!) oraz centrum miasta -€“ Stephansplatz. Budowle, które ujrzeliśmy były imponujące, ogromne, a chwilami zapierające dech w piersiach.

Po zwiedzaniu mieliśmy czas na relaks. Każdy uczestnik wycieczki zgodzi się ze mną, że najlepszą rzeczą w jakiej mogliśmy uczestniczyć w Wiedniu (w tym czasie) był słynny Jarmark Bożonarodzeniowy przed Ratuszem. Niezapomniane wrażenia i najprawdziwsza magia Świąt, a to wszystko dzięki temu miastu! Zaangażowanie władz miasta oraz mieszkańców stawia Wiedeń w czasie Świąt Bożego wciąż w czołówce najpiękniejszych europejskich miast. A dekoracje i jarmarczne słodkości sprawią, że chwile spędzone tutaj będą niezapomniane... zwłaszcza, popijając rozgrzewający (bezalkoholowyŠ) punch i przechadzając się między straganami. Wyjazd do tak pełnego radości i tajemniczości miejsca jest w okresie Świąt bardzo miłym przeżyciem.

Jestem zauroczona Wiedniem. Myślę, że to miasto potrafi zachwycić każdego! Ale być tu w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia to niepowtarzalne chwile.


 

Z okazji zbliżających się Świąt i nadchodzącego Nowego Roku wszystkim Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi, Uczniom i ich Rodzicom oraz Przyjaciołom Regionalnej Szkoły Turystycznej życzymy, aby czas Świąt Bożego Narodzenia napełniał Wasze serca radością, spokojem i nadzieją a Nowy Rok przyniósł tylko piękne i pogodne dni.

Zdięcia z Jasełek przygotowanych przez uczniów RST pod opieką siostry Małgorzaty.

 


 

Współpraca  Miejskiego Centrum Kultury w Polanicy-Zdroju z uczniami Regionalnej Szkoły Turystycznej trwa od wiele lat. Tym razem jako uczniowie pierwszej klasy technikum obsługi turystycznej o specjalności Animator czasu wolnego mieliśmy okazję wspierać poprzez animację  warsztaty świąteczne. Atrakcją warsztatów było wspólne muzykowanie, ozdabianie pierników, zabawy plastyczne i taneczne dla dzieci oraz premiera książki ”Kowboju witaj w Zdroju”. Dla nas uczestnictwo w warsztatach było pierwszym sprawdzianem naszych umiejętności w zawodzie animatora czasu wolnego. Sprawdzianem zaliczonym celująco!

  

Sobotnia praca w roli mikołajkowego animatora przyniosła mi nie tylko niezwykle dużo praktyki w zawodzie pracując z dziećmi, ale również niezapomniane wspomnienia i emocje jakich nigdy bym się nie spodziewała!  Dzięki możliwości udziału w tym wydarzeniu jaką dała szkoła, mogłam przypomnieć sobie dziecięce postrzeganie Świąt Bożego Narodzenia. Obserwując emocje dzieci starannie wykonujących ozdoby świąteczne, poznawałam ich abstrakcyjne wizje, plany na stworzenie barwnych i mieniących się brokatem ozdób. Nauczyłam się współpracy z dziećmi oraz innymi animatorami. Mogłam doświadczyć energii jaką tętnił Teatr Zdrojowy w tamtym dniu oraz bacznie obserwować poczynania dzieci, dla których wykonywanie najprostszych elementów przynosiło mnóstwo zabawy i uśmiechu na twarzy, który udzielił się również mi. Wspaniale było również obserwować jak bardzo angażują się w nasz taniec i szybko zapamiętują i powtarzają choreografie.

 Z każdą chwilą spędzoną wśród nich nabierałam większej pewności siebie a z czasem całkowicie dałam się pochłonąć zabawie z nimi!

LSZ logo cien

 

 
 
JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com