Serdecznie Witam

Pani Barbaro !!!

Jak co roku zbliżają się dni otwarte w naszej szkole. Niestety nie mogę już w nich uczestniczyć. Ale myślę, że będzie Pani mogła zrobić to za mnie:). Poprzez moją wiadomość pragnę przede wszystkim zachęcić obecnych gimnazjalistów do wyboru tej szkoły!!! Gorąco wierzę, że znajdzie się kilka osób, którym zapali się „czerwona lampka”:) tak jak mi 4 lata temu i zapragną znaleźć się tutaj. Chyba dopiero teraz zdaję sobie sprawę jak szeroko otworzyła mi "furtkę na świat" REGIONALNA SZKOŁA TURYSTYCZNA w tak młodym wieku:). Myślę, że jak ma się wizję na siebie i wiemy co chcemy osiągnąć w życiu to jest nam o wiele łatwiej i szybciej zdobywamy kolejne sukcesy.

Mam nadzieję, że pozytywnie Panią zaskoczę:). Od ponad miesiąca pracuję w 5-gwiazdkowym hotelu Le K2 w Courchevel 1850 we francuskich Alpach. Gdzie pełnię funkcję Le Chef de Rang Room Service.

Na początku wspomnę o miejscowości, jak ogromne ma znaczenie we Francji. Courchevel jest częścią trzech dolin i sąsiaduje z ośrodkami w Meribel, Val Thorens i Les Menuires. Jest to największy obszar narciarski na świecie połączony w jedną całość. W sezonie Courchevel przyjmuje około 32 tysiące turystów (w tym 40% Brytyjczyków, 30% Francuzów, 15% Rosjan i 15% ze świata).

Stacja Courchevel 1850 - najwyżej położona stacja narciarska w całym kurorcie o największym i najbardziej zróżnicowanym terenie narciarskim. Posiada trasy bardzo łatwe, a także ekstremalnie trudne. Stacja oddaje do dyspozycji narciarzy trasę do skicrossu i snowcrossu. Na główne szczyty Vizelle i Saulire kursują kolejki gondolowe. Każdego roku latem i zimą odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal ogni sztucznych i fajerwerków, gdzie pirotechnicy z 4 krajów rywalizują ze sobą o miano najlepszego pokazu. Zwycięzcę wybiera specjalnie powołane jury.

Stacja ta posiada też dziewięciodołkowe pole golfowe wybudowane w 1850 roku. Nieruchomości w kurorcie są najdroższe we Francji i zaraz po Monako. W 2007 roku średni koszt jednego metra kwadratowego był wyceniany na 15 tysięcy euro. W Courchevel hotel 3-gwiazdkowy jest tak drogi, jak niektóre luksusowe hotele w Paryżu. Courchevel 1850 jest często nazywane schroniskiem dla miliarderów. Stacja w swojej ofercie posiada pięć 4-gwiazdkowych hoteli oraz 5 pięciogwiazdkowych superluksusowych hoteli, to absolutny światowy rekord, jak na górską miejscowości. Courchevel 1850 jest obecnie mekką narciarstwa dla miliarderów, biznesmenów itp. osób.”

Podaję Pani jak najbardziej wiarygodne informacje, a dowody tego widzę codziennie na własne oczy. Aktualnie gościmy księcia Arabii Saudyjskiej. Wynajął on 70% pokoi w naszym hotelu oraz 3 Chalets dla siebie i swojego personelu, aż na 2 miesiące. Przez trzy tygodnie przebywali u nas najbogatsi klienci z Rosji. A tuż po otwarciu naszego hotelu gościliśmy Monsieur Bernard Arnault właściciela LVMH - największej grupy luksusowych marek francuskich i nie tylko (takich jak Christian Dior, Louis Vuitton, Fendi, Sephora, Dom Pérignon). Wg magazynu Forbes jest on 4-tym najbogatszym człowiekiem na świecie - pierwszym w Europie:).

Pracuję w dopiero co otwartym 5* hotelu, którego nazwa Le K2 odnosi się do najwyższego szczytu Karakorum znajduje się na granicy Chin i Pakistanu, drugiego co do wysokości (po Mount Everest) szczytu na Ziemi. Wygląd i wyposażenie hotelu nawiązuje do architektury oraz kultury Tybetu.

Powierzchnia hotelu zajmuje 20 tysiący metrów kwadratowych!! Hotel posiada 29 pokoi w tym 3 suites a do tego 7 chalets. 3 pokoje klasyczne (od 42 do 45 m2), 5 pokoi luksusowych (od 55 do 65 m2), 15 pokoi prestiżowych (od 60 do 66 m2), 3 pokoje prestiżowe rodzinne (od 58 do 67 m2), 3 suites (od 90 do 110 m2). Każdy z chalets traktowany jest jako osobne mieszkanie składające się z trzech pięter łącznie z prywatnym basenem.

Chalet Abbruzes, Chalet Baltoro, Chalet Victoria, Chalet Hiden Peak, Chalet Karakoram, Chalet
Muztagh, Chalet Panmah

Ceny jednego najmniejszego pokoju za dobę zaczynają się od 2 tyś euro. Nie wspominając już o innych usługach. Oczywiście w naszym hotelu znajduje się SPA, które dedykowane jest 3 elementom: ŚWIATŁO, WODA, OGIEŃ. Znajduje się ono na dwóch piętrach i zajmuje około 550 m2. m.in.: basen, hammam, kąpiele ciepłe, zimne, sala fitness wyposażona w najnowszą technologię, fryzjer, sala relaksacyjna z herbatami z całego świata, pedicure, masaże wodne, pielęgnacja twarzy, ciała i wiele wiele innych. Serwis hotelu: Kino, Night Club, Skishop, boutiques (np. z biżuterią Cartier), Conciergerie „Cles d'Or” 24h/24. Świat dedykowany dzieciom: gry video stymulatory najnowszej generacji itd... Lounge Bar „8611” Smoking Room „Winston Klub” dedykowany „Winstonowi Churchill”. Aż w końcu przejdę do części gastronomicznej:)

Le K2 posiada 2 restauracje: „Black Pyramide” gdzie serwowany jest brunch time, Buffety okolicznościowe, specjalności kuchni francuskiej oraz z całego świata. (Nawet sól pochodzi z Himalajów:)). Restauracja gastronomiczna „Kintessence”, która ubiega się o gwiazdkę michelin, czyli najważniejszą kategorię gastronomiczną przyznawaną restauracjom, (niecały tydzień temu był u nas Guide Michelin.). Mamy ogromne szanse na przejście z 5*gwiazdkowego hotelu na „Palace” (w całej Francji jest ich tylko 11).

Jestem otoczona ludźmi, którzy zdobywali swoje doświadczenie hotelarskie w najlepszych hotelach we Francji i na świecie, tj. Plaza Athenee, Gorge V w Paryżu , Bristol, 5* hotele w Saint-Tropez, hotele w Londynie, Statki wycieczkowe „Croisiere'y” w Majami i wiele wiele innych...

Teraz dochodzę do wniosku, że praca, praca i jeszcze raz praca oraz ogromna cierpliwość przynoszą rezultaty. Serdecznie pozdrawiam całe grono pedagogiczne.

Oto adres strony internetowej hotelu: http://www.hotellek2.com/

Brygida Cembryło

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com