8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia - Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Podążając za przykładem krajów europejskich Partnerstwo dla Zdrowia proponuje, aby data 8 listopada była w Polsce celebrowana jako Dzień Zdrowego Śniadania.

O znaczeniu śniadania w codziennym żywieniu, szczególnie dzieci, warto mówić głośno i jak najwięcej, jako że statystyki w tej dziedzinie ciągle nie są zadowalające. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Aby zwrócić uwagę na ważną rolę śniadania w codziennej diecie dziecka, Partnerstwo dla Zdrowia przygotowało akcję edukacyjną „Śniadanie daje moc”, skierowaną do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.

Przyłączając się do programu i organizując Dzień Zdrowego Śniadania, w Szkole Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia "EDUKATOR" w Polanicy-Zdroju, podobnie jak w wielu innych polskich szkołach, zorganizowano i dano szansę dzieciom, aby mogły wspólnie z nauczycielami przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Mieliśmy w tym swój udział!!! Zostaliśmy bowiem zaproszeni do współpracy w tej przydatnej i ważnej akcji. Podczas, gdy uczennice Regionalnej Szkoły Turystycznej z klasy III Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych, Martyna Ziobro i Marlena Smagieł prezentowały dzieciom pokaz wykonania barwnych i zdrowych kanapek, nauczycielka, P. Beata Dreszer, postanowiła podczas rozmowy z dziećmi, dowiedzieć się, co lubią jeść na śniadanie i co wiedzą o zdrowym odżywianiu. Krótka prelekcja z pokazem zdrowych produktów miała uświadomić dzieciom, dlaczego śniadanie jest takie ważne. Dzieciaki miały frajdę w samodzielnym komponowaniu barwnych kanapek – widoczne na fotografiach -  i cieszyły się z możliwości spróbowania nowych smaków, my natomiast  mogliśmy spotkać się z młodszymi koleżankami i kolegami, żeby przekazać im naszą cenną wiedzę i umiejętności w zakresie zdrowego odżywiania.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com