Sorry, you have not enough rights to view this image.X Festiwal Piosenki Turystycznej

w Regionalnej Szkole Turystycznej

Polanica Zdrój, dn. 6 grudnia 2012 r. 

W tradycji naszej szkoły organizowany jest już od 10 lat KONKURS PIOSENKI TURYSTYCZNEJ, który w tym roku przypadł w magiczny dzień św. Mikołaja. Społeczność szkolna: uczniowie i nauczyciele z utęsknieniem wyczekiwali tej rozśpiewanej i emocjonującej zabawy. Szóstego grudnia nadszedł czas, aby pokazać swoje umiejętności wokalno–taneczne przed zgromadzoną publicznością . Patronat nad muzycznym wydarzeniem w Regionalnej Szkole Turystycznej objęła pani Dyrektor –Barbara Drożyńska.

Każda klasa zaprezentowała przygotowane piosenki ze słowami turystyki w tle, a dla komisji (w składzie: p. Michał, p. Damian, p. Paweł) oceniającej występy naszych absolwentów ważne były : przygotowanie artystyczne, muzykalność, dobór repertuaru, zaangażowanie, wrażenia artystyczne. Uczniowie mogli wykonać dwie lub trzy piosenki znane każdemu wędrującemu po szlakach turystycznych człowiekowi. Młodzież wykonywała utwory przy akompaniamencie naszej pani pedagog Danuty Szczepankiewicz. Występy naszej młodzieży były okazją do pokazania jak wiele w niej tkwi pomysłów, a także chęci w zorganizowaniu takiego dnia w murach naszej szkoły. Wszystkie zaprezentowane wykonania poszczególnych klas zasługiwały na uznanie komisji, chociaż występ jednej z nich był numerem jeden! Mowa o klasie 2A th, która do inscenizacji zaprosiła... swojego wychowawcę, który jak nastolatek śmiało wyginał ciało... Całą imprezę poprowadzili z wielkim zaangażowaniem  nauczyciele wychowania fizycznego: p. K .Czaja-Doroszuk i p. W. Toczyński. Dodatkowym i świetnie przygotowanym punktem muzycznym tego dnia był koncert przygotowany przez naszych tegorocznych maturzystów: Kacpra Lecha i Krzysztofa Niżnika.

Wyniki z konkursu  przedstawiają  się następująco :
I miejsce klasa 2A TH – wychowawca p. Z. Drzewiecki
II miejsce klasa I TH – wychowawca p. A. Pyrz
III miejsce klasa III TOT – wychowawca p. M. Strychaniecka


Po zakończeniu konkursu i rozdaniu dyplomów wszyscy chętni wzięli udział w Fitness Dance, który został przygotowany przez  p. A. Lęgowicz.

Do zobaczenia w następnym konkursie za rok  ....!!!

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com