Dnia 18 marca 2013 r. w Regionalnej Szkole Turystycznej Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju odbyły się dwugodzinne szkolenia dla uczniów klas drugich w ramach programu ,,Bezpieczny – trzeźwy kierowca”.

Zajęcia w formie warsztatów poprowadził Pan Robert Lemańsk i- dyplomowany profilaktyk społeczny, trener z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z zakresu problematyki alkoholowej z Centrum Twórczego Rozwoju ..Kleks” w Warszawie.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.

Uczestnicy zajęć dowiedzieli się o prawnych aspektach związanych z nietrzeźwością kierowców, dowiedzieli się co w rzeczywistości oznacza bycie trzeźwym, uczyli się obliczania szybkości spalania alkoholu przez organizm, dowiedzieli się jak alkohol wpływa na funkcjonowanie kierowcy, mieli okazję do autodiagnozy własnego stylu kontaktowania się z alkoholem. W ramach programu wykorzystywane były najnowsze pomoce edukacyjne w postaci alkogogli, które symulują zachowanie się człowieka pod wpływem alkoholu.

Zajęcia profilaktyczne zostały zorganizowane przez pedagoga szkoły, Danutę Szczepankiewicz, dzięki współpracy z koordynatorem Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Polanicy Zdroju, Panem Mariuszem Winiarzem, który przedstawił ofertę programu ,,Bezpieczny -trzeźwy kierowca” naszej szkole.

JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com