Dzisiaj, 09.11.2017 r, w pracowni gastronomicznej naszej szkoły, odbył się niecodzienny konkurs, którego organizatorem był Hotel SPA Dr Irena Eris w Polanicy – Zdroju. Głównym celem konkursu jest nawiązanie, a właściwie pogłębienie współpracy pomiędzy Hotelem a naszą Szkołą, jak też inwestycja w młode osoby zainteresowane pracą w gastronomii.

W Konkursie wzięło udział 10 uczniów naszej Szkoły. Przygotowani i odpowiednio ubrani, byli wpuszczani na stanowiska według wylosowanej kolejności, co 15 minut. Każdy uczeń dysponował dodatkowym czasem 10 minut, przed startem na przygotowanie stanowiska konkursowego, oraz 10 minut na posprzątanie stanowiska po pracy. Organizator zabezpieczył główny składnik niezbędny do przygotowania dań konkursowych do dań próbnych oraz w dniu konkursu, były to: pierś kurczaka 600 g, dynia i jabłko. Pozostałe produkty niezbędne do przygotowania dań konkursowych każdy z uczniów zabezpieczał we własnym zakresie.

 

Przedmiotem Konkursu było danie główne. Każdy ze startujących miał przygotować 4 porcje tego dania. Czas na przygotowanie, to 90 minut. Uczestnicy nie mogli korzystać ze sztucznych dekoracji, niejadalnych produktów, przygotowanych wcześniej dekoracji i dodatków (wszelkie elementy dekoracyjne miały być wykonane podczas konkursu w regulaminowym czasie konkursowym), z gotowych sosów (fond, majonez i ketchup - dopuszczalne, jako podstawa), gotowych farszów, wcześniej uformowanego lub wyporcjowanego mięsa, produktów wcześniej uformowanych lub wyporcjowanych, produktów wcześniej zażelowanych lub panierowanych, wcześniej rozdrobnionych produktów (wyjątek - produkty kupne, w oryginalnym opakowaniu), wcześniej zamarynowanych produktów (wyjątek  -  produkty kupne, w oryginalnym opakowaniu), produktów poddanych wcześniejszej obróbce cieplnej (wyjątek  -  produkty wędzone dopuszczone do handlu ogólnego).

Zawodnicy przystąpili z zapałem do pracy. Trudno opisać towarzyszące im emocje!!! Warto też dodać, że w całej szkole dało się odczuć, iż w przyziemiu wiele się dzieje. Pachniało tak, że trudno było skupić się na lekcjach!!!

Kiedy pracownię opuścili ostatni uczestniczący, oczekiwaniu na ogłoszenie wyników towarzyszyło dające się odczuć napięcie… Wreszcie wszystkich poproszono ponownie, aby każdemu pogratulować uczestnictwa, fachowo wykonanych potraw, ciekawych smaków, aranżacji i tego, że …nikt nie podał surowego w środku mięsa drobiowego, co nieraz zdarza się nawet na konkursach dorosłych profesjonalistów w branży gastronomicznej;) Przewodniczący Jury, Pan Rafał Grzegorzek, w imieniu Organizatora Konkursu, przedstawił wyniki. Zdobywcami dwóch pierwszych miejsc okazali się uczniowie klasy I (serdecznie gratulujemy najmłodszym w ekipie!!!), a trzecie miejsce zdobył uczeń klasy II. Pośród wielu nagród ufundowanych przez Organizatora, główną nagrodą dla 1 i 2 miejsca jest płatny staż w nowej Restauracji Decompresja w Hotelu Dr. Irena Eris z możliwością pracy pod okiem Szefa kuchni, Pana Rafała, w dni wolne od szkoły. Warunkiem utrzymania pracy są dobre wyniki w szkole.

 A kto jest laureatem? Oto Oni:

1 miejsce – Mateo Waliś z klasy I GH - ocena degustacyjna;

1 miejsce, także;) – Aleksandra Witowska z klasy I GT - ocena techniczna;

2 miejsce – Damian Łuka z klasy II GT;

3 miejsce - Jakub Papierowski z klasy II GH.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!! Wkrótce fotorelacja z tego wydarzenia.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com