2020 ReklamaRST www

11 listopada 1918 roku spełniły się marzenia i pragnienia kilku pokoleń Polaków. Po 123 latach niewoli, zaborów odzyskaliśmy niepodległość , a Polska powróciła na mapy świata. Dziś Polska to wolność, wspaniałe możliwości, przepiękne krajobrazy i smaki. A wokół nas małe ojczyzny, miejsca, w których mieszkamy. Zadbane i otoczone opieką przez niezwykłych ludzi – lokalnych patriotów. Regionalna Szkoła Turystyczna, dla której ogromną wartością jest popularyzowanie zainteresowania historią Polski, rozbudzanie szacunku do tradycji narodowej oraz szeroka współpraca z pracodawcami przyznała honorowy tytuł Przyjaciela Szkoły Panu  Leszkowi Majewskiemu- wieloletniemu przewodnikowi sudeckiemu, pilotowi wycieczek zagranicznych i  instruktorowi przewodnictwa górskiego. Tytuł Przyjaciela Szkoły został także przyznany Towarzystwu Miłośników Polanicy - na ręce Prezesa, Pana Edwarda Wojciechowskiego. 

Po wręczeniu statuetek oraz dyplomów uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej przedstawili montaż słowno-muzyczny, będący uroczystą lekcją polskiej historii z okazji 100 rocznicy narodowego Święta Niepodległości. Zebranych gości zaproszono do wspólnego śpiewania. Wszyscy daliśmy wyraz  naszego patriotyzmu i hołdu dla tych, którzy w polskiej drodze do niepodległości zasłużyli się ojczyźnie. Patriotyczne pieśni przeplatały się z wierszami, układem choreograficznym, informacjami historycznymi przypominającymi bohaterów walk o wolność i niepodległość.

Pięknym akcentem uroczystości był taniec z flagą w wykonaniu animatorów Regionalnej Szkoły Turystycznej.

Po zakończonej uroczystości, goście, nauczyciele i uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej przyłączyli się do miejskich obchodów z okazji 100 rocznicy niepodległości,  tańcząc Poloneza z uczniami wszystkich polanickich szkół, wspólnie śpiewając hymn Polski i uczestnicząc w zaplanowanym programie.


 

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com