W środę 12.06 pożegnaliśmy Yeraya, wolontariusza z zaprzyjaźnionej z RST szkoły IES BEN Gabirol w Maladze.

Yeray był z nami 3 miesiące. Poznał różnorodne aspekty pracy szkoły. Uczestniczył w zajęciach z języka angielskiego, niemieckiego, WOS, animacji, pracy na recepcji, zajęciach w kuchni i wielu innych. Udzielał się w przedszkolach, szkołach podstawowych, specjalnych zarówno w Polanicy jak i w Szczytnej, Kłodzku, Lewinie Kłodzkim, Szalejowie itp.

Kłodzko szkoła nr 7 b

Kłodzko szkoła nr 7 c

Ważnym elementem jego stażu była praca w PCK w Kłodzku.

Yeray zwiedził Gdańsk, Warszawę, Kraków, Zakopane, Wrocław, Nachod, Pragę, Zieleniec i Książ.

KSIĄŻ

wycieczki Książ maj 01

wycieczki Książ maj 04

wycieczki Książ maj 05

NACHOD

wycieczki Nachod rodzina Yeraya 02

ZIELENIEC

wycieczki Zieleniec rodzina Yeraya 03

Uczniowie RST pełnili tygodniowe dyżury w opiece nad gościem z Hiszpanii, spędzali z Yerayem czas wolny i weekendy. Niektórzy zapraszali go do swoich domów i miast zamieszkania.

Kamils home aKamils home b

Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z możliwości, które im dała szkoła tj rozmów w języku angielskim, możliwości poznania kultury hiszpańskiej, możliwości nauczenia się języka hiszpańskiego.

Zdjęcia zrobione podczas pożegnania Yeraya pokazują jak bliskie więzi zawarliście z naszym gościem. Korzystajcie z takich możliwości jak najwięcej, bo inne szkoły tego Wam nie zaoferują.

pożegnanie 11

pożegnanie 12

pożegnanie 15

pożegnanie 16

pożegnanie 17

pożegnanie 19

pożegnanie 29

pożegnanie 36

pożegnanie 8

Podczas pożegnania odwiedzili nas nasi przyjaciele z Urzędu Miasta Polanica Pani Agata Winnicka, z Teatru Zdrojowego Pani Emilka Jankowska, z PCK Pan Andrzej Kacik. Dziękujemy za obecność w tak ważnym dla nas dniu. Zawsze możemy na Was liczyć.

pożegnanie 2

pożegnanie 20

pożegnanie 22

pożegnanie 28

pożegnanie 30

pożegnanie 32

 

Dziękujemy nauczycielom RST, którzy chętnie zapraszali Yeraya na swoje zajęcia w szkole i poza nią. Wiemy, że wielu z nich wykorzystywało możliwość 'szlifowania' języka angielskiego.

Yeray powiedział nam, że jeszcze do nas wróci, ponieważ tak bardzo mu się spodobała Polanica, nowi przyjaciele i okolice.

Będziemy o Tobie pamiętać Yeray i spotkamy się z Tobą w Maladze!

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com