2020 ReklamaRST www

To już tradycja naszej szkoły, że uczniowie klas pierwszych zostają oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej podczas uroczystości ślubowania.15 października pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły, że staną się godnymi jej tradycji, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, aby stać się jej chlubą.

Po uroczystej części oficjalnej, odbyły się dodatkowo warsztaty już w grupach zawodowych. Uczniowie klas gastronomicznych spotkali się w pracowni, aby ze sobą rywalizować i bawić się jednocześnie.

Mimo, że wszyscy są na początku swojej drogi zawodowej, doskonale sobie poradzili w kulinarnej zabawie na wesoło. Było ręczne tarcie marchewki na różne sposoby, ubijanie piany na czas oraz przesiewanie mąki przez małe sitko...

Najlepsza drużyna otrzymała torbę cukierków i zapewnienie dyrektora Hotelu SPA dr. Irena Eris w Polanicy- Zdroju pana Mariusza Kaczmarskiego odbycia stażu pod kierunkiem samego szefa kuchni w nowoczesnym zapleczu gastronomicznym.

Rywalizację na wesoło prowadził, jak zawsze niezastąpiony pan Waldemar Załuski- właściciel „Największej w Polsce Patelni i Brytfanny Plenerowej”.

W jury zasiedli kucharze Hotelu SPA dr. Irena Eris pan Kacper Frankowski- niedawny absolwent RST oraz sam szef kuchni pan Augustine Nsai.

W tej zabawie nie było przegranych- wszyscy otrzymali ufundowane przez dyrektora hotelu okolicznościowe upominki.

W tym samym dniu, z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy drugiej własnoręcznie przygotowali dla nauczycieli i młodszych kolegów „słodkie niespodzianki".

Wzorowo też spisali się podczas obsługi zaproszonych w tym dniu gości.

 

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com