Irlandia

EU flag Erasmus vect POS

Kliknij poniższy link aby przeczytać artykuł na doba.pl o wizycie partnera irlandzkiego obsługującego dla naszej szkoły projekt Erasmus+

           arrow down

weblink   https://doba.pl/dkl/artykul/uroczyste-rozdanie-certyfikatow-erasmus-w-regionalnej-szkole-turystycznej-w-polanicy-zdroju/17325/17

 

Kliknij poniższy link by przejść do artykułu na stronie patrona honorowego projektu Erasmus+ w Regionalnej Szkole Turystycznej - Starostwa Powiatu Kłodzkiego.

               arrow down

weblink       http://powiat.klodzko.pl/aktualnosci/program-erasmus.html

RST logo EU flag Erasmus vect POS Your International Training logo

 RST w Irlandii – 2 grupa praktyk.

     Już druga grupa uczniów regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju uczestniczyła w czterotygodniowych praktykach w ramach projektu "Praktyczne kształcenie mistrzów na turystycznym rynku pracy", finansowanego przez Unię Europejską z funduszy ERASMUS+ „ Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego” za nami.
20 uczniów pod opieką Pani Teresy Nowickiej i Pani Anny Mikołajec odbyło praktyki zawodowe i językowe w irlandzkich hotelach, restauracjach oraz biurze podróży w miejscowości Youghal, w terminie od 5 maja do 2 czerwca 2018 roku.

Erasmus art wyjazd 2a FOTO 01

     Honorowym Patronatem projekt objęli: Starosta Powiatu w Kłodzkiego, Burmistrz Miasta Polanicy-Zdroju, firma armatorska Unity Line oraz Hotel***** SPA Dr Irena Eris w Polanicy-Zdroju, a Instytucją dzięki, której możliwa jest realizacja projektu to firma Your International Training z Irlandii. Posiada ona wieloletnie doświadczenie w organizacji praktyk zawodowych dla młodzieży z całej Europy. Firma zapewniła uczestnikom wyjazdu wyselekcjonowane miejsca praktyk, zgodnie z kierunkiem kształcenia, noclegi u irlandzkich rodzin goszczących, wyżywienie i opiekę. Zapewniła również program kulturalny obejmujący zapoznanie z obyczajami kraju goszczącego. Pobyt miał na celu nie tylko podnoszenie umiejętności i sprawności zawodowych i językowych uczniów, lecz również integrację grupy i rozwijanie kompetencji społecznych i międzykulturowych.

Dr Irena Eris logo Polanica Zdrój logo herb miasta Powiat Kłodzki logo herb powiatu Unity Line logo 

W dniach 11 - 14 września 2018 r. Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy – Zdroju gościła przedstawicieli pracodawców z Irlandii i naszych partnerów z firmy Your International Training. Patrycja Pilarek, Paul Quinn i Eamonn O'Brien spotkali się z przedstawicielami patronów szkoły: Unity Line oraz Hotel SPA Dr Irena Eris, a 14 września uświetnili rozdanie certyfikatów dla II grupy mobilnościowej w programie Erasmus+ Praktyczne kształcenie mistrzów na turystycznym rynku pracy.

 

Odbył się uroczysty apel i rozdanie certyfikatów dla grupy młodzieży, która ukończyła już swoje praktyki, jak również nagród dla uczniów szczególnie wyróżniających się podczas pobytu w Irlandii. Goście RST odbyli również spotkania z III grupą mobilnościową, przygotowując ją do wyjazdu i odpowiadając na liczne pytania uczniów już wkrótce wyjeżdżających.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem (w przyziemiu szkoły), przygotowanym i obsługiwanym przez naszych uczniów.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com