Technik Organizacji Turystyki o specjalizacji Animator Czasu Wolnego

Klasa pod patronatem biura tutystycznego Rainbow

Image00006

Regionalna Szkoła Turystyczna, jako jedyna szkoła w powiecie kłodzkim, kształci uczniów w zawodzie Technik Organizacji Turystyki o specjalizacji  Animator czasu wolnego, a honorowy patronat nad kształceniem zawodowym w tym zakresie sprawuje Biuro Podróży Rainbow. To jeden z największych touroperatorów na rynku w Polsce.

*Animator czasu wolnego to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy. Animator to osoba, która dba o przygotowanie i realizację programu animacyjnego dla gości hotelowych. Prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych - zabawy z dziećmi, mini disco, gry i zabawy, waterpolo, aqua aerobik, show tematyczne, zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne. Ma możliwość poznania wielu ludzi z różnych krajów i kultur, może doskonalić umiejętności w zakresie porozumiewania się w języku obcym.

Planując swoją przyszłość wybierz Technikum Organizacji Turystyki ze specjalizacją Animator Czasu Wolnego w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju!

Serdecznie zapraszamy!

 

Po ukończeniu Technikum Organizacji Turystyki o specjalizacji Animator czasu wolnego, będziesz potrafił:

  • pracować jako animator czasu wolnego  i organizować czas wolny gościom obiektów hotelowych,
  • organizować pracę biura podróży i organizować imprezy turystyczne, udzielać informacji turystycznej oraz rozwiązywać problemy turystów - uczniowie w trakcie zajęć pracują w symulacyjnym biurze podróży „Alibaba Tour”. To firma ćwiczeniowa kształcąca pracowników biur podróży w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistości. Jej istotą  jest symulacja - naśladowanie pracy autentycznego biura podróży, w którym wszystkie operacje są identyczne z pracami prawdziwej firmy. Symulacyjne biuro podróży „Alibaba Tour” działa w Regionalnej Szkole Turystycznej od października 2009r. a od marca 2016 r. znajduje się pod honorowym patronatem Biura Podróży Rainbow. Zajęcia w symulacyjnym biurze podróży są niezwykle ciekawe i dają możliwość nabycia wielu umiejętności poszukiwanych na turystycznym rynku pracy. Należą do nich opracowywanie programu, kalkulacja kosztów imprez turystycznych, zamawianie świadczeń dla klientów;
  • rozliczać świadczone usługi z kontrahentami, pilotami wycieczek, obsługiwać komputerowe programy użytkowe, pracować w charakterze przewodników i  pilotów turystycznych.

Jako nasz absolwent znajdziesz pracę:

  • w firmach zajmujących się organizacją i obsługą ruchu turystycznego oraz animacją czasu wolnego: w biurach podróży, hotelach, agroturystyce, punktach informacji turystycznej, stowarzyszeniach i organizacjach zajmujących się wspieraniem i rozwojem turystyki, hotelarstwa i gastronomii zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej;
  • w urzędach administracji państwowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki;
  • w firmach cateringowych, restauracjach i obiektach bazy noclegowej (zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, zajazdy, gościńce, schroniska, kwatery prywatne i inne a także współczesna baza ruchoma: promowa, żeglugowa, kolejowa, lotnicza).

 


 

Luty to miesiąc obchodów święta polanickiego niedźwiadka, który jest bohaterem miejscowych legend i anegdot. Stojąca na betonowym postumencie w Parku Leśnym betonowa rzeźba niedźwiedzia polarnego Polanicy jest symbolem miasta i ulubieńcem mieszkańców i turystów. Pomnik niedźwiadka - Polarka, związany jest z określeniem najdalszego zasięgu lądolodu skandynawskiego na Ziemi Kłodzkiej. Po przeprowadzeniu gruntownych badań niemieccy glacjolodzy w 1910 r. doszli do wniosku, że lądolód znalazł oparcie na wysokości obecnej Polanicy-Zdroju. Granicę lodowej masy upamiętniono wykonaną w betonie rzeźbą niedźwiedzia polarnego, posadowioną na podbudowie z tufu wulkanicznego i piaskowcowych głazów. Pomysłodawcą obchodów święta Polarka jest Leszek Majewski, wieloletni Przewodnik Sudecki i pilot wycieczek zagranicznych.

DSC 0661 DSC 0661

Obchody święta Misia w Regionalnej Szkole Turystycznej zainaugurowało ogłoszenie przez TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW POLANICY oraz PTTK, ODDZIAŁ SUDECKIkonkursu plastycznego „ARTYSTYCZNA PREZENTACJA POLANICKIEGO NIEDŹWIADKA” Uczniowie klas I-III technikum obsługi turystycznej przygotowali kilkadziesiąt prac przygotowanych różnymi metodami pracy. Zastosowano fotografię artystyczną, metody rysunkowo-graficzne, malarskie, przestrzenne i płaskie.

Jury złożone z Pana Leszka Majewskiego - Przewodnika Sudeckiego, który zapoznał uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej z legendą o Misiu oraz  nauczycieli przedmiotów zawodowych - P. Edyty Zarzyckiej-Kościesza oraz P. Magdaleny Strychanieckiej ogłosiło wyniki konkursu podczas dni otwartych. Wsród laureatów znaleźli się:

Nicola Musiał – I miejsce;

Kamila Jasztal – II miejsce;

Maciej Filip – III miejsce.

Zwycięzcy otrzymali uroczyste dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Tego samego dnia Pan Leszek Majewski, Pani Martyna Rudnicka - animator Rainbow oraz reprezentacja uczniów i nauczycieli technikum obsługi turystycznej, osobiście udali się pod pomnik Niedźwiadka, aby  uroczyście obchodzić jego święto. Złożono kwiaty, odczytano życzenia kolejnych lat dla Polarka. Wszystkim towarzyszył podniosły nastrój i duma z polanickiego Misia.

Obchody święta polanickiego niedźwiadka zakończyło ogłoszenie podczas dni otwartych konkursu dla gimnazjalistów na zaprojektowanie odznaki turystycznej z emblematem niedźwiadka dla Regionalnej Szkoły Turystycznej. Prace wykonane w formie elektronicznej prosimy przesyłać do dnia 15 marca 2016 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 marca podczas uroczystości nadania honorowego patronatu dla technika obsługi turystycznej w Regionalnej Szkole Turystycznej przez Biuro Podróży Rainbow. Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów do wzięcia udziału w konkursie.

To ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły! Uczniowie technikum obsługi turystycznej w tym roku wzięli udział  w etapie okręgowym  III Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Głównym organizatorem zawodów jest Uniwersytet Łódzki, Wydział Nauk Geograficznych, Instytut Geografii Miast i Turyzmu. Patronat honorowy nad olimpiadą objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nad etapem okręgowym odbywającym się w Jeleniej Górze - Pan Marcin Zawiła – Prezydent Miasta Jeleniej Góry. Olimpiada rekomendowana jest ponadto przez Polską Organizację Turystyczną oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Do prac komisji została powołana p. Edyta Zarzycka-Kościesza, członek jury.

 

W okręgu dolnośląskim brało udział 14 najlepszych uczniów, reprezentujących 7 szkół. Wraz z nauczycielami – opiekunami przyjechała młodzież m.in. z Wrocławia, Legnicy, Kłodzka, Oławy.

Polanicę reprezentowali: Daria Kulawik (klasa 4 technikum obsługi turystycznej) oraz Robert Mizera (klasa 3 technikum obsługi turystycznej), przygotowywane przez p. Edytę Zarzycką-Kościesza i  p. Magdalenę Strychaniecką.

Udział w Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce daje uczestnikom możliwość między innymi:

1) sprawdzenia wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w branży turystycznej,

2) poszerzania zainteresowań w zakresie turystyki.

Finaliści Olimpiady są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, a jej laureaci zostają przyjęci na wyższe uczelnie z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Temat przewodni trzeciej edycji Olimpiady to „Szlaki turystyczne. Od pomysłu do realizacji”. Tegoroczna rywalizacja uczestników dotyczyła problematyki powstawania, klasyfikowania, zagospodarowania i roli szlaków turystycznych.

olimpiada 3

Materiały promocyjne dla szkół uczestniczących w etapie okręgowym Olimpiady przekazały: Karkonoska Informacja Turystyczna oraz Wydział Kultury i Turystyki Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

 

Dnia 20.10.2015 roku w Regionalnej Szkole Turystycznej uczniowie klasy II Technikum Obsługi Turystycznej zaprezentowali projekt „Pomysł na własną firmę turystyczną”. Celem projektu było nabycie przez uczniów umiejętności organizowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży turystycznej, integracja klasy oraz  zaprezentowanie  własnych pomysłów oparciu o nowoczesne programy komputerowe i multimedia.

Pomysł na firmę turystyczną_1 Pomysł na firmę turystyczną_2

 

Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy.  Każda grupa przy wsparciu nauczyciela - Pani Edyty Zarzyckiej-Kościesza,  stworzyła  wyjątkowe i bardzo trafne pomysły na własną firmę turystyczną. Nauczyliśmy się jak wypełniać wszystkie formalności związane z założeniem własnego biura oraz jak stosować strategie marketingowe, dobierać produkty turystyczne, prezentować skutecznie ofertę, aby pomysł miał szansę realizacji. Zwycięska grupa w składzie: Julia Kozioł, Pamela Duplaga oraz Aleksandra Wacławik, stworzyła profesjonalną stronę internetową własnego biura podróży i to przekonało zaproszoną  komisję  oceniającą,  w której zasiedli Pani Magdalena Strychaniecka, Pani Beata Dreszer oraz Pani Edyta Zarzycka-Kościesza oraz liderzy poszczególnych grup, że projekt został najwyżej oceniony Gratulujemy! 

We wrześniu 2015 r. uczniowie klasy IV Technikum Obsługi Turystycznej  wraz z opiekunem – Panią  Edytą Zarzycką-Kościesza, odwiedzili Punkt Informacji Turystycznej w Polanicy-Zdroju.

Uczniowie udali się tam w ramach zajęć dydaktycznych, pogłębiając przy tym swoją wiedzę w zakresie turystyki. Zajęcia te prezentują modułowy system nauczania w Regionalnej Szkole Turystycznej który opiera się na czerpaniu wiedzy również z praktyki. Zajęcia prowadzone w ten sposób pozwalają uczniom na postawienie się w sytuacji symulacyjnego biura podróży i odnalezienie w zawodzie. Uczniowie potwierdzili, że taka metoda nauczania jest bardziej korzystna i po zajęciach prowadzonych w ten sposób wiedza jest łatwiej przyswajalna. Podczas zajęć czwartoklasiści zdobyli informacje dotyczące Polanicy-Zdrój i Ziemi Kłodzkiej. Informacje te – według opinii maturzystów, są bardzo potrzebne do ich egzaminu zawodowego.

Uczniowie złożyli także pismo do Prezesa „Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich” ubiegając się  o dofinansowanie kosztów wycieczki. Dzięki temu udało się pozyskać 450 zł, a wszyscy chętni uczniowie mogli  pojechać na wycieczkę dydaktyczną na lotnisko im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, za co pragniemy bardzo gorąco sponsorowi podziękować. Dla uczniów była to natomiast świetna lekcja przedsiębiorczości oraz zastosowania narzędzi marketingowych w praktyce.

Uczennica klasy IV TOT

Marzena Hajduk

Podkategorie

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze realizowane w ramach Szkolnych Programów Rozwojowych szkół zawodowych województwa dolnośląskiego prowadzone przez Magdalenę Strychaniecką.

"I ty możesz zostać przewodnikiem i pilotem wycieczek."

Mapa i orientacja w terenie oraz ich znajomość pomoże ci osiągnąć ten cel.

 

W bieżącym roku szkolnym zajęcia te prowadzone są z uczniami kasy I technikum obsługi turystycznej. Głównym ich celem jest nie tylko wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły, wspomaganie kształcenia w zawodzie technik obsługi turystycznej ale i przygotowanie uczniów do pełnienia roli ambasadora regionu.

Dzięki zajęciom prowadzonym w terenie oraz odpowiednio dobranym metodom pracy uczniowie pogłębiają wiedzę i umiejętności takie jak:

  • umiejętności prawidłowego posługiwania się językiem polskim, zawodowym w mowie i w piśmie podczas formułowania ofert turystycznych,
  • umiejętności czytania map turystycznych,
  • umiejętności planowania wycieczki (trasy, czasu, kosztów itp.),
  • orientacji w terenie,
  • symulacji usługi przewodnika po Ziemi Kłodzkiej,
  • poznają walory turystyczne Ziemi Kłodzkiej,
  • pogłębiają wiedzę dotyczącą regionu, w którym żyjemy.
  • wdrażają zamiłowanie do turystyki rowerowej i pieszej,

Uczniowie uczestniczący w projekcie przedstawią tu swoje reportaże, do których przeczytania gorąco zachęcam.

Magdalena Strychaniecka

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com