Technik Organizacji Turystyki o specjalizacji Animator Czasu Wolnego

Klasa pod patronatem biura tutystycznego Rainbow

Image00006

Regionalna Szkoła Turystyczna, jako jedyna szkoła w powiecie kłodzkim, kształci uczniów w zawodzie Technik Organizacji Turystyki o specjalizacji  Animator czasu wolnego, a honorowy patronat nad kształceniem zawodowym w tym zakresie sprawuje Biuro Podróży Rainbow. To jeden z największych touroperatorów na rynku w Polsce.

*Animator czasu wolnego to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy. Animator to osoba, która dba o przygotowanie i realizację programu animacyjnego dla gości hotelowych. Prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych - zabawy z dziećmi, mini disco, gry i zabawy, waterpolo, aqua aerobik, show tematyczne, zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne. Ma możliwość poznania wielu ludzi z różnych krajów i kultur, może doskonalić umiejętności w zakresie porozumiewania się w języku obcym.

Planując swoją przyszłość wybierz Technikum Organizacji Turystyki ze specjalizacją Animator Czasu Wolnego w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju!

Serdecznie zapraszamy!

 

Po ukończeniu Technikum Organizacji Turystyki o specjalizacji Animator czasu wolnego, będziesz potrafił:

  • pracować jako animator czasu wolnego  i organizować czas wolny gościom obiektów hotelowych,
  • organizować pracę biura podróży i organizować imprezy turystyczne, udzielać informacji turystycznej oraz rozwiązywać problemy turystów - uczniowie w trakcie zajęć pracują w symulacyjnym biurze podróży „Alibaba Tour”. To firma ćwiczeniowa kształcąca pracowników biur podróży w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistości. Jej istotą  jest symulacja - naśladowanie pracy autentycznego biura podróży, w którym wszystkie operacje są identyczne z pracami prawdziwej firmy. Symulacyjne biuro podróży „Alibaba Tour” działa w Regionalnej Szkole Turystycznej od października 2009r. a od marca 2016 r. znajduje się pod honorowym patronatem Biura Podróży Rainbow. Zajęcia w symulacyjnym biurze podróży są niezwykle ciekawe i dają możliwość nabycia wielu umiejętności poszukiwanych na turystycznym rynku pracy. Należą do nich opracowywanie programu, kalkulacja kosztów imprez turystycznych, zamawianie świadczeń dla klientów;
  • rozliczać świadczone usługi z kontrahentami, pilotami wycieczek, obsługiwać komputerowe programy użytkowe, pracować w charakterze przewodników i  pilotów turystycznych.

Jako nasz absolwent znajdziesz pracę:

  • w firmach zajmujących się organizacją i obsługą ruchu turystycznego oraz animacją czasu wolnego: w biurach podróży, hotelach, agroturystyce, punktach informacji turystycznej, stowarzyszeniach i organizacjach zajmujących się wspieraniem i rozwojem turystyki, hotelarstwa i gastronomii zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej;
  • w urzędach administracji państwowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki;
  • w firmach cateringowych, restauracjach i obiektach bazy noclegowej (zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, zajazdy, gościńce, schroniska, kwatery prywatne i inne a także współczesna baza ruchoma: promowa, żeglugowa, kolejowa, lotnicza).

 


 

Uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej pod czujnym okiem p. Joanny Matusiak i p. Danuty Droździk udali się na wycieczkę do stolicy Czech – Pragi.

 

 

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. 

Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od pokazu na placu głównym, dotyczącym uroczystej zmiany warty strażników na Zamku Praskim. Mogliśmy podziwiać panoramę miasta, wejść do gotyckiej katedry Św. Wita, Wacława i Wojciecha oraz przejść przez centrum miasta. Ogromne wrażenie na uczniach wywołał potężny Most Karola nad rzeką Wełtawą, a także kontrowersyjne rzeźby Davida Černý. Uczniowie przemierzali uliczki Pragi z każdą chwilą chłonąc coraz to nowsze ciekawostki i informacje. Spędziliśmy również czas podziwiając piękno ogrodu pałacowego na Malej Stranie.

Na koniec dnia uczniowie pełni wrażeń spędzili chwile czasu wolnego w stolicy, by następnie bezpiecznie wrócić do Polanicy-Zdrój.

Daria Przybycień - Uczennica klasy II TOT

Uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej o profilu Technik Obsługi Turystycznej wraz z paniami Joanną Matusiak, Ewą Pisarczyk oraz Katarzyną Zacharą mieli okazję uczestniczyć w V obchodach Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej.

Uczniowie rozpoczęli dzień od prelekcji wygłoszonej przez himalaistę – Pana Rafała Fronia. Obejrzeliśmy zdjęcia z zimowej wyprawy w której brał udział Polski Związek Alpinizmu oraz usłyszeliśmy o przeżyciach jednego z uczestników. Uczeń – Hubert Bilski - został wybrany do zaprezentowania stroju, w którym każdy z himalaistów musiał spędzić długie miesiące, by przeżyć.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.

Po zakończonym pokazie uczniowie wybrali się na zwiedzanie miasta pod przewodnictwem pana Bogusława Steckiego. Na początku przy murach obronnych usłyszeliśmy historię tego niezwykłego miasta, by następnie móc przejść pod pręgierz oraz zobaczyć jedyne w Polsce Muzeum Filumenistyczne. Nie mogło zabraknąć również pięknych widoków kotliny, które mogliśmy podziwiać z Kłodzkiej Wieży, a także z Baszty Wodnej.

Na koniec zwiedzania uczniowie mieli okazję zobaczyć niesamowity skok kota, który w doskonałym nastroju pozwolił nam zakończyć zwiedzanie miasta i spokojne wrócić do domów.

W imieniu uczniów RST serdecznie dziękuję za zaproszenie nas, zarówno Zespołowi Szkół Ogólnokształcących, jak i Burmistrzowi Bystrzycy Kłodzkiej.

Daria Przybycień
uczennica klasy II TOT

Uczniowie klasy I Technikum Obsługi Turystycznej w ramach zajęć szkolnych uczestniczyli w wykładzie dydaktycznym prowadzonym przez Panią Agnieszką Wybraniec, asystentkę ds. ESOD (Elektronicznego Systemu Obiegu Dokumentów), pracującą w Urzędzie Miasta w Polanicy Zdrój.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.

Wraz z nauczycielką przedmiotów zawodowych, Panią Magdaleną Strychaniecką, uczniowie mieli okazję szczegółowo zapoznać się z CEIDG ( Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej), poprzez samodzielne uzupełnianie druków i arkuszy dotyczących założenia własnej firmy w wybranym przez nas kierunku, czyli Organizatora Turystyki. Pani Agnieszka poinstruowała i wyjaśniła nam niezbędne kryteria przy uzupełnianiu tak ważnego dokumentu, oraz zaprezentowała nam książkę PKD 2007 (Polska Klasyfikacja Działalności), w której jedna z uczennic miała za zadanie znaleźć symbol wybranej przez nas działalności. Pojawiły się szczegółowe pytania i zainteresowanie. Wykład został wygłoszony w ramach jednostki modułowej "Organizowanie i prowadzenie turystycznej działalności gospodarczej". Zajęcia zostały przeprowadzone w innowacyjny sposób zadowalających zarówno uczniów jak i nauczycielkę - Panią Magdalenę Strychaniecką.

W imieniu uczniów klasy I Technikum Obsługi Turystycznej serdecznie dziękuję Urzędowi Miasta Polanicy Zdrój za ugoszczenie i poświęcenie czasu na wprowadzenie nas w świat biznesu.

Daria Przybycień,
Uczennica klasy I TOT

Po raz kolejny uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej przystąpili do projektu "Pomysł na własną firmę turystyczną".

Projekt zakłada upowszechnienie wiedzy na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w turystyce, rozwijanie umiejętności kluczowych oczekiwanych na rynku pracy, aktywizację uczniów do działania projektowego, samodzielnego planowania i organizacji pracy, rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia, samodzielnego uczenia się oraz przedsiębiorczości, kształtowanie umiejętności stosowania wiedzy w praktyce oraz promowanie osiągnięć i prezentowanie trendów rozwojowych danej branży.

Podkategorie

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze realizowane w ramach Szkolnych Programów Rozwojowych szkół zawodowych województwa dolnośląskiego prowadzone przez Magdalenę Strychaniecką.

"I ty możesz zostać przewodnikiem i pilotem wycieczek."

Mapa i orientacja w terenie oraz ich znajomość pomoże ci osiągnąć ten cel.

 

W bieżącym roku szkolnym zajęcia te prowadzone są z uczniami kasy I technikum obsługi turystycznej. Głównym ich celem jest nie tylko wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły, wspomaganie kształcenia w zawodzie technik obsługi turystycznej ale i przygotowanie uczniów do pełnienia roli ambasadora regionu.

Dzięki zajęciom prowadzonym w terenie oraz odpowiednio dobranym metodom pracy uczniowie pogłębiają wiedzę i umiejętności takie jak:

  • umiejętności prawidłowego posługiwania się językiem polskim, zawodowym w mowie i w piśmie podczas formułowania ofert turystycznych,
  • umiejętności czytania map turystycznych,
  • umiejętności planowania wycieczki (trasy, czasu, kosztów itp.),
  • orientacji w terenie,
  • symulacji usługi przewodnika po Ziemi Kłodzkiej,
  • poznają walory turystyczne Ziemi Kłodzkiej,
  • pogłębiają wiedzę dotyczącą regionu, w którym żyjemy.
  • wdrażają zamiłowanie do turystyki rowerowej i pieszej,

Uczniowie uczestniczący w projekcie przedstawią tu swoje reportaże, do których przeczytania gorąco zachęcam.

Magdalena Strychaniecka

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com