Wiadomości

Od wielu lat tradycją Regionalnej Szkoły Turystycznej jest obóz integracyjny w formie wyjazdowej. Podstawowym jego celem jest integracja uczniów klas pierwszych oraz wzmacnianie środowiska wychowawczego szkoły. Bloki  przygotowanych zajęć służą szybkiemu poznaniu się klasy, wzajemnej akceptacji, szacunku i  tolerancji oraz stworzeniu odpowiednich warunków do nawiązywania przyjaźni i koleżeńskich relacji.

"Są ludzie i chwile, których się nie zapomina"


Z wielkim smutkiem informujemy społeczność szkolną oraz rodziców, że po długotrwałej i wyczerpującej chorobie zmarła

Nasza emerytowana nauczycielka fizyki - Pani Danuta Wojciechowska

wyjątkowy przyjaciel szkoły, wspaniały pedagog i wychowawca młodzieży.


Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Busku-Zdroju, dnia 6.08.2019.

Pogrążeni w żalu: dyrekcja RST, nauczyciele i pracownicy szkoły

W ostatnim tygodniu nauki, w ramach lekcji historii uczniowie dwóch klas drugich obejrzeli wystawę ,,Generał Józef Haller i jego żołnierze”. Wystawa od 20 marca 2019 roku gości w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Polanicy-Zdroju i świetnie wpisuje się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W dniu otwarcia wystawy, młodzież internatu miała ponadto możliwość uczestniczenia w okolicznościowym wykładzie wygłoszonym przez kierownika Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej-pana Jana Engelgarda.

17 maja 2019 roku w Katowicach, w siedzibie Miasta Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek odbył się finał X edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Kamienie Pamięci-,,Harcerze Niepodległej”. Nasz projekt historyczny został przez komisję pozytywnie oceniony, z czego bardzo się cieszymy. Bierzemy udział w tym przedsięwzięciu już po raz drugi. W tym roku drużyna reprezentowana była przez: Zuzannę Kűhnel, Julkę Kasperska i Weronikę Świniańska. W tej edycji grupa miała za zadanie odnalezienie w środowisku lokalnym harcerza Niepodległej, który przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości lub czynnie uczestniczył walcząc w czasie II wojny światowej, stawiając opór okupantom hitlerowskim i sowieckim, a po jej zakończeniu, działał w powojennej drugiej konspiracji niepodległościowej.

JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com