Wiadomości

W ostatnim tygodniu nauki, w ramach lekcji historii uczniowie dwóch klas drugich obejrzeli wystawę ,,Generał Józef Haller i jego żołnierze”. Wystawa od 20 marca 2019 roku gości w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Polanicy-Zdroju i świetnie wpisuje się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W dniu otwarcia wystawy, młodzież internatu miała ponadto możliwość uczestniczenia w okolicznościowym wykładzie wygłoszonym przez kierownika Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej-pana Jana Engelgarda.

17 maja 2019 roku w Katowicach, w siedzibie Miasta Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek odbył się finał X edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Kamienie Pamięci-,,Harcerze Niepodległej”. Nasz projekt historyczny został przez komisję pozytywnie oceniony, z czego bardzo się cieszymy. Bierzemy udział w tym przedsięwzięciu już po raz drugi. W tym roku drużyna reprezentowana była przez: Zuzannę Kűhnel, Julkę Kasperska i Weronikę Świniańska. W tej edycji grupa miała za zadanie odnalezienie w środowisku lokalnym harcerza Niepodległej, który przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości lub czynnie uczestniczył walcząc w czasie II wojny światowej, stawiając opór okupantom hitlerowskim i sowieckim, a po jej zakończeniu, działał w powojennej drugiej konspiracji niepodległościowej.

 Po raz kolejny Regionalna Szkoła Turystyczna zorganizowała charytatywną zbiórkę dla podopiecznych Domu Małego Dziecka w Kłodzku. W tym roku do zbiórki przyłączyli  się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju, w szczególności uczniowie z klasy Vc z wychowawczynią - Panią Agnieszką Szota. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli z  obu szkół w ramach zbiórki udało się zebrać ogromne ilości odzieży,  zabawek, słodyczy i kosmetyków dla dzieci.

W ramach szkolnej akcji „ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”  każdy mógł podzielić się z dziećmi odrobiną miłości i serca, za co w  imieniu opiekunów i dzieci Domu Małego Dziecka w Kłodzku serdecznie  dziękujemy.

Edyta Zarzycka-Kościesza

Już po raz drugi, z tym hasłem, odbył się konkurs kulinarny pod patronatem Hotelu SPA Dr Irena Eris w Polanicy- Zdroju.

Tym razem tematem przewodnim była „Zupa jesienna”.

Zadaniem każdego uczestnika było wcześniejsze opracowanie receptury, a potem przygotowanie i podanie zupy, która miała kojarzyć  się z obecną porą roku. Uczniowie zaskoczyli swoją pomysłowością, doborem surowców i smakiem gotowej potrawy. Była zupa kukurydziana, dyniowa, szpinakowa, paprykowa, a w niektórych z nich, widoczne tak charakterystyczne dla tego okresu orzechy włoskie czy  grzyby. Na stole pojawiły się różne kolory- czerwień, pomarańcz, zieleń, żółć, a nawet brąz;  wszystkim więc jesień kojarzyła się barwnie, na wesoło. Oprócz wykonania, wyporcjowania i wyekspediowania potraw, ocenie podlegało samo wykonanie zgodne z technologią produkcji.

Wszyscy uczestnicy zasłużyli na wielkie uznanie, zwłaszcza pierwszoklasiści, którzy bez kompleksów stanęli do rywalizacji ze starszymi kolegami i odnaleźli się w pracowni gastronomicznej.

Po ocenie organoleptycznej, krótkiej rozmowie z twórcą i burzliwej naradzie, szanowne Jury wyłoniło trójkę zwycięzców- wszyscy to gastronomowie z klas trzecich.

Najwyżej oceniono wykwintny smak i wygląd zupy krem z kasztanów jadalnych Jakuba Papierowskiego z kl. III Ga.

W nagrodę za I miejsce odbywać on będzie płatny staż w Hotelu SPA Dr Irena Eris w Polanicy- Zdroju, pod okiem pana Rafała Grzegorzka finalisty Top Chef Polska.

Z klasy III Gb, Zuzanna Kuhnel za II i Nikola Duź za III miejsce, skorzystają z salonu piękności i masażu w tymże hotelu.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki od organizatora i sponsora konkursu.

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników, którzy po raz kolejny udowodnili, że rozwijają swoje kulinarne zainteresowania i właściwie wybrali zawód.

Konkurs  Konkurs  Konkurs  Konkurs

Więcej zdjęć w galerii


 

JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com