Wiadomości

Komunikaty Zespołu Projektu Joomla!

Pod takim hasłem odbyły się warsztaty poprowadzone przez Pana Waldemara Załuskiego, który poświęcił swój czas, aby spotkać się z naszymi uczniami. Pod okiem właściciela „Największej w Polsce Patelni i Brytfanny Plenerowej” powstały niesamowite rolady drobiowe z różnym nadzieniem.Nasz gość opowiadał też o tym co jadano w dawnej Polsce, skąd czerpano inspiracje, jakie były korzenie naszej kuchni, a także jak przez wieki zmieniały się smaki Polaków.

To były wyjątkowe i niezapomniane zajęcia. Uczniowie klas trzecich bardzo dziękują za przekazaną wiedzę i kolejne zdobyte doświadczenia na drodze zawodowych umiejętności.

KONKURS HOTELARSKO - GASTRONOMICZNO - TURYSTYCZNY ODWOŁANY!!!

W związku z zagrożeniem epidemią i kolejnymi przypadkami zarażenia koronawirusem na terenie Polski, informuję,

że konkurs branżowy w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy - Zdroju został odwołany!!!

Rekomendacja Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Wojewody Dolnośląskiego.

 

Beata Dreszer, dyrektor Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy - Zdroju

 

Miło nam zakomunikować, że w ogłoszonym rankingu wojewódzkim techników okazaliśmy się najlepszym technikum w powiecie kłodzkim, a w województwie dolnośląskim zajęliśmy 16 miejsce!!!

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

20200225perspektywy t                                   20200224klodzkopl t

RST gościła pracowników promów Firmy Unity Line, z którą szkołę łączy współpraca trwająca już ponad osiemnaście lat. Uczniowie technikum hotelarskiego spotkali się z hotelmanagerem promu m/f Polonia panem Piotrem Sowińskim, który opowiedział o zasadach odbywania praktyki zawodowej na promach. Pani Wioleta Szarek - koordynator praktyk na promach, zaprezentowała wirtualny spacer po promie. Pan Rober Woronowicz – houskeeping supervisor, przeprowadzi szkolenie na temat stosowania środków czystości w dziale houskeepingu.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com