Wiadomości

Inauguracja projektu Erasmus+_52Tradycją Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju jest obóz integracyjny dla nowoprzyjętych uczniów. Wyjazd na obóz stwarza warunki dla kształtowania charakterów i osobowości naszych nowych uczniów.  Odpowiada on jednocześnie na potrzeby młodego człowieka: chęci przeżycia przygody, poznania czegoś nowego. Najważniejszy jest jednak kontakt z rzeczywistością i współdziałanie z rówieśnikami z grupy.

Jak co roku, we wrześniu, młodzież klas pierwszych wraz z wychowawcami wybrała się do Lewina Kłodzkiego. Organizatorzy tegorocznego wyjazdu Pan Paweł Szpak – nauczyciel wychowania fizycznego i Pan Michał Kuczma – nauczyciel przedmiotów zawodowych wybrali, na bazę dydaktyczną  i wychowawczą, ośrodek „Marysieńka” w otoczeniu niepowtarzalnych Wzgórz Lewińskich.

Święto Dyni 2017_14

Zajęcia integracyjne przyczyniające się do zdobywania wiedzy, wzbogacania jej, pozwalające zdobywać i doskonalić różne umiejętności, a także rozwijające komunikację stwarzając warunki do kształtowania tolerancji i szacunku dla każdej osoby, przygotowane były przez wychowawców klas pierwszych: Panią Grażynę Białek, Panią Sylwię Wasilewską-Romian, Panią Marię Dziewiecką oraz Pana Oliwera Toczyńskiego - opiekuna obozu. Zajęcia wokalno-rytmiczne prowadziła Pani Mirona Duńka. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych na warsztatach z języka angielskiego prowadzonych przez Panią Katarzynę Zacharę. Nad sferą duchową uczestników obozu czuwała siostra Małgorzata i ksiądz Marcin, który w tym roku rozpoczął nauczanie religii w naszej szkole.

Warsztaty kulinarne z Robertem Sową_4 Święto Dyni 2017_2

Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała, młodzież po zajęciach wychowawczych chętnie uczestniczyła w wycieczkach i zajęciach rekreacyjno – sportowych. Wspólna zabawa przy muzyce na wieczornej dyskotece była okazją do zawarcia nowych znajomości, a może nawet przyjaźni.

Wyjazd dostarczył wielu wrażeń, postawił uczniów w nowych sytuacjach, a przede wszystkim sami uczniowie mogli spojrzeć na siebie inaczej – przez pryzmat indywidualnych oczekiwań, zainteresowań. Okazało się, że starannie dobrane zadania do zajęć grupowych wyzwoliły w uczniach kreatywność, zmusiły do elastyczności zachowań i skłoniły do refleksji nad własnym zachowaniem i stosunkiem do rówieśników. Podczas wyjazdu uczniowie pokonywali nieśmiałość do nawiązywania indywidualnych kontaktów. Wspólne pokonywane trudów wędrówek wyzwalało troskę, opiekuńczość, i szacunek dla słabości innych.

RB

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI ( 15.09.2011r.) - dzień milionów ludzi na świecie. Turystyka opanowała wodę, lądy, powietrze. Człowiek chce latać na inne planety, oglądać dna oceanów,  wchodzić na najwyższe szczyty świata, a tam wszędzie jedno wielkie wysypisko śmieci. W tym tak wiele znaczącym dniu uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej uczcili Światowy Dzień Turystyki sprzątaniem swego najbliższego otoczenia. Klasy I i IV w tym dniu ruszyły szlakiem swego wielkiego patrona Jana Pawła II. Zadanie było jedno, sprzątanie i oczyszczanie miasta . I tu może zaskoczę Państwa, okazało się, że miasto Polanica-Zdrój, ta młoda perełka Uzdrowisk Ziemi  Kłodzkiej jest  miastem prawie czystym, co może świadczyć, że turyści, kuracjusze i mieszkańcy kochają i dbają o swoje młode uzdrowisko.

Tak trzymać!!!!

Z turystycznym pozdrowieniem

„polaniczanie z regionalnej”

Debata W dniu 19 września 2011 r. Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju była gospodarzem Debaty Oświatowej „Dokąd Zmierzasz Oświato Polska” zorganizowanej przez Zarząd Okręgu Dolnośląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Pobierz "Program debaty"

Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Panią Beatę Pawłowicz, władze samorządowe Powiatu kłodzkiego: Przewodniczącego Rady Powiatu Kłodzkiego Pana Dariusza Kłonowskiego i Starostę kłodzkiego Pana Macieja Awiżenia, Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna Pana Wiesława Tracza.

Debata Maturzystki RST – laureatkami ogólnopolskiego konkursu _1 Śladami Polaków z ziemi polskiej do Rumunii_28

Gościliśmy członków Zarządu Głównego ZNP: Pana Jarosława Czarnowskiego Wiceprezesa ZG ZNP, Panią Jolantę Gałczyńską z Biura Prezesa ZNP oraz Panią Mirosławę Chodubską Prezes Okręgu Dolnośląskiego ZNP, członków Zarządów Oddziałów i Kół ZNP z województwa dolnośląskiego a przede wszystkim nauczycieli.

Ustanowiony przez Światową Organizację Turystyki UNWTO Światowy Dzień Turystyki 2011 odbędzie się 27 września 2011 roku, pod hasłem Turystyka – Łączenie kultur. Będzie on okazją do podkreślenia roli turystyki  w zbliżaniu różnorodnych kultur z całego świata i wspierania globalnego zrozumienia poprzez podróże.

W Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdrój dzień ten planujemy obchodzić 15. 09.2011 roku. Związane jest to z głosowaniem  na polskiego kandydata w konkursie New7Wonders. Takie głosowanie jednego dnia w całej Polsce i za granicą sprawi, że uczniowie i nauczyciele bezpośrednio włączą się w akcję wspierania Polski w konkursie

New7Wonders na Nowe 7 Cudów Natury

Głosowanie na stronie: http://www.new7wonders.com/voting-trends

Wielkie Jeziora Mazurskie to jedyny polski kandydat w międzynarodowym konkursie szwajcarskiej fundacji New7Wonders na Nowe 7 Cudów Natury. O zwycięstwo Mazury walczą w doborowej stawce, w której znalazły się m.in.: Amazonia, Wyspy Galapagos, Komodo, Klify Moher, Morze Martwe, Kanion Kolorado czy Wielka Rafa Koralowa.

JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com