Wiadomości

Komunikaty Zespołu Projektu Joomla!

13 grudnia 2019 roku w całym kraju odbywały się liczne uroczystości upamiętniające 38 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W naszej szkole, w tym roku miały one szczególny wydźwięk i oprawę ze względu na udział pana Andrzeja Perlaka wraz z małżonką. W okresie stanu wojennego pan Andrzej był internowany w Głogowie, Grodkowie i w dalekich Uhercach, w Bieszczadach.

20191217 091834

W międzynarodowej akcji Amnesty International ,,Maraton Pisania Listów” uczniowie i nauczyciele RST w Polanicy-Zdroju napisali 63 listy. W tym roku stanęliśmy w obronie młodych aktywistów z Białorusi, Egiptu, Nigerii i Sudanu Południowego. Pochodzą oni z różnych stron świata, ale łączy ich jedno – ogromna niesprawiedliwość, jakiej doznali ze strony władz swojego państwa.

 Mamy nadzieję, że napisane przez nas listy mają ogromną moc i mogą stać się kluczem do upragnionej wolności dla Emila, Magai, Nasu i Ibrahima. Organizatorzy szkolnej akcji Maratonu, składają podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w działanie. Przede wszystkim za okazanie wsparcia i solidarność z bohaterami Maratonu.

Serdecznie dziękujemy!

Już po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili pracodawcy z promów Unity Line i Hotelu & Spa Dr Irena Eris Polanica – Zdrój oraz burmistrz miasta Pan Mateusz Jellin.
Była to okazja nie tylko do spotkania, ale przede wszystkim wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania umiejętności zawodowych uczniów zdobywających szlify w wybranych przez siebie zawodach.

Przez dwa dni, uczniowie wszystkich profesji uczestniczyli w wielu ciekawych wykładach i pokazach. Pan Piotr Sowiński opowiadał o zasadach odbywania praktyk i staży na promie Polonia, Pan Robert Woronowicz szkolił hotelarzy w zakresie stosowania profesjonalnych środków czystości w dziale służby pięter, a Pani Wioleta Szarek zabrała wszystkich na wirtualny spacer po jednostkach promowych.

22 listopada 2019r. w Regionalnej Szkole Turystycznej w klasie II Technikum Obsługi Turystycznej odbyła się prezentacja projektu: „Pomysł na firmę turystyczną”.

Oto tegoroczne pomysły na firmę:

grupa 1: KACPER, KUBA i KUBA - czyli inny niż wszystkie pomysł jak spędzać zimę z biurem podróży- aktywnie, niesztampowo i TANIO!! :)

grupa 2: OSKAR i BARTEK i SZYMON - czyli najpiękniejsze miejsca na Ziemi dla wszystkich :)

grupa 3: 1. PATRYCJA,, BASIA, JAGNA I ŁUKASZ - wspaniały pomysł na ekstremalne doznania przez Malediwy po Czarnobyl :)

grupa 4: MARTYNA, MAREK, NATALKA I KAROLINA -czyli jak świetnie jest być kreatywnym animatorem z poczuciem humoru :)

grupa 5:1. ROKSANA, WIKTORIA i WIKTORIA, czyli profesjonalna animacja dla dzieci jest najwspanialszym pomysłem na firmę :)

grupa 6: 1. NATALKA, HANIA I KUBA - od potrzeb turystów po fantastyczne imprezy turystyczne z Rainbow :)

Z prawdziwą przyjemnością ogłaszam, iż zwycięską drużyną projektu "Pomysł na firmę" została grupa VI.Gratuluję wspaniałego pomysłu, kreatywności, rzeczowej argumentacji i wiedzy. Biuro należy w tym roku do Was:) Wkrótce wybór dyrektora, kierowników działów i oferty pracy na stanowiskach w Symulacyjnym Biurze Podróży Alibaba-tour.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com