Wiadomości

Zapraszamy do odwiedzania 

XVI edycji Targów Edukacyjnych ABSOLWENT 2018,

imprezy z roku na rok zyskującej coraz większą renomę, na stałe wpisanej w kalendarz targowy branży edukacyjnej.

Targi w bieżącym roku odbędą się w miastach:

   
w dniach 6-7 marca 2018r. (wtorek-środa)
Zielonej Górze w hali LO nr VI (dawne Gimnazjum nr 2)
przy ul. Świętych Cyryla i Metodego 9 
w dniach 13-14 marca 2018r. (wtorek-środa)
Gorzowie Wlkp. w hali OSiR
przy ul. Słowiańskiej 10

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że wielu naszych nauczycieli obserwuje jak zmienia się świat i modyfikuje proces nauczania dostosowując go do różnorodnych potrzeb naszych uczniów.

W tym roku szkolnym nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego kontynuowali 9 edycję programu INSTALING.PL - systemu nauki słownictwa w domu, wśród wszystkich uczniów naszej Szkoły.

Przyswajanie słownictwa jest podstawowym elementem nauki każdego języka obcego. Dla wielu uczniów jest

to najtrudniejszy element nauki, najżmudniejszy i wymagający najwięcej czasu. Wielogodzinna nauka, nawet jeśli występują w niej przerwy, nie sprzyja osiąganiu dobrych wyników. A tymczasem właśnie tak uczy się zdecydowana większość uczniów, zakuwając cały wieczór poprzedzający lekcję czy sprawdzian. W efekcie większość świeżo wyuczonych słówek jest zapominana już kolejnego dnia.

Autorzy tego programu stwierdzili, że gdybyśmy poświecili na naukę do 15 minut codziennie, osiągnęlibyśmy świetne wyniki. Przez 15 minut każdy bez problemu opanuje przynajmniej 3 słowa. Potem wystarczy je tylko powtórzyć co kilka dni. 3 nowe słowa na dzień to 90 słów w miesiącu. I ponad 1000 słówek w ciągu roku!

"Warszaty kulinarne z Robertem Sową."

Telewizja Kłodzka 

 

Uroczysta gala  wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów w Szczawnie-Zdroju

W roku szkolnym 2017/2018 stypendystą prestiżowej nagrody Prezesa Rady Ministrów został Dominik Prętki - uczeń klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uroczysta gala odbyła się w zimowej scenerii Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. W uroczystości wręczania stypendiów udział wzięli : Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Pan Roman Kowalczyk.

 

Galę uświetniły popisy muzyczne jednej z  nagrodzonych stypendystek. Dominikowi i jego rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy pomyślnej realizacji kolejnych planów związanych z własnym rozwojem oraz wielu sukcesów w nauce.

Danuta Droździk


 

JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com