Wiadomości

Dzisiaj, 09.11.2017 r, w pracowni gastronomicznej naszej szkoły, odbył się niecodzienny konkurs, którego organizatorem był Hotel SPA Dr Irena Eris w Polanicy – Zdroju. Głównym celem konkursu jest nawiązanie, a właściwie pogłębienie współpracy pomiędzy Hotelem a naszą Szkołą, jak też inwestycja w młode osoby zainteresowane pracą w gastronomii.

W Konkursie wzięło udział 10 uczniów naszej Szkoły. Przygotowani i odpowiednio ubrani, byli wpuszczani na stanowiska według wylosowanej kolejności, co 15 minut. Każdy uczeń dysponował dodatkowym czasem 10 minut, przed startem na przygotowanie stanowiska konkursowego, oraz 10 minut na posprzątanie stanowiska po pracy. Organizator zabezpieczył główny składnik niezbędny do przygotowania dań konkursowych do dań próbnych oraz w dniu konkursu, były to: pierś kurczaka 600 g, dynia i jabłko. Pozostałe produkty niezbędne do przygotowania dań konkursowych każdy z uczniów zabezpieczał we własnym zakresie.

Ruszyły zajęcia dodatkowe z języków obcych w programie realizowanym przez Rainbow Tours S.A.

Zgodnie z harmonogramem projektu pt. „Animacja czasu wolnego – wsparcie uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej w kierunkach zgodnych z potrzebami pracodawców” realizowanego na terenie szkoły przez Rainbow Tours S.A. rozpoczęły się zajęcia z języków obcych. Uczniowie klas patronackich Technik Obsługi Turystycznej o specjalizacji Animacja Czasu Wolnego uczestniczą w 2 godzinach zajęć dodatkowych z języka angielskiego oraz 2 godzinach zajęć języka hiszpańskiego. Starsze roczniki klasy TOT uczą się angielskiego i włoskiego. 

Zajęcia prowadzone są metodami aktywizującymi z naciskiem na bezpośrednią komunikację w obcym języku oraz symulację zadań, jakie stają przed animatorem wyjeżdżającym na zagraniczną destylację. A prościej mówiąc- jest sporo dobrej zabawy, szczekamy i gdaczemy w języku obcym, tańczymy do wydawanych w obcej mowie poleceń oraz próbujemy wytłumaczyć zagranicznemu lekarzowi co i jak bardzo boli. 

Początkowo wielkim wyzwaniem dla uczestników było przełamanie naturalnych barier językowych, a dla prowadzących- odruchu poprawiania. Celem zajęć jest jednak przede wszystkim wyćwiczenie sprawnej komunikacji tak więc dopóki wszyscy rozumiemy co chcieliśmy przekazać reguły gramatyczne schodzą na dalszy plan. 

Wkrótce uczniowie klas TOT będą również brać udział w zajęciach ruchowych w tymże programie, które zapewne okażą się jeszcze większym sukcesem- niestety pływać w języku obcym nie jestem w stanie nauczyć ;)

Magdalena Kuncewicz


 

Dzień Edukacji Narodowej 2017_76 Dzień Edukacji Narodowej 2017_68 Dzień Edukacji Narodowej 2017_26 Dzień Edukacji Narodowej 2017_23 Dzień Edukacji Narodowej 2017_35

Dzień Edukacji Narodowej 2017_37 Dzień Edukacji Narodowej 2017_41 Dzień Edukacji Narodowej 2017_45 Dzień Edukacji Narodowej 2017_47 Dzień Edukacji Narodowej 2017_54

Dzień Edukacji Narodowej 2017_56 Dzień Edukacji Narodowej 2017_60 Dzień Edukacji Narodowej 2017_63 Dzień Edukacji Narodowej 2017_64 Dzień Edukacji Narodowej 2017_72

 

Więcej zdjęć w galerii ->


  

18 września 2017 roku Dominika i Miranda z  klasy IV technikum hotelarskiego  wraz z opiekunem p. Robertem Bernasiem uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród w konkursie ogólnopolskim. Miała ona miejsce w Muzeum Katyńskim w Warszawie. Uczennice w swojej pracy upamiętniły zamordowanego w 1940 roku w Charkowie Mariana Buczkowskiego. Poznały zbrodnię katyńską z perspektywy jednego człowieka, którego grób na zawsze miał pozostać nieznany.

Po uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego pod batutą majora Macieja Skrzypczaka. Batuta, którą dyrygował znajduje się w szkole – to kolejna nagroda za  rozpoznanie tytułów utworów muzycznych, granych przez orkiestrę Następnie uczestnicy gali zwiedzali ekspozycję Muzeum Katyńskiego. Zgromadzone tam zdjęcia, dokumenty i przedmioty osobiste ofiar były dla uczennic niepowtarzalną okazją do lepszego zrozumienia losu Polaków przebywających na ,,nieludzkiej ziemi”, w tym bohatera nagrodzonej pracy. Żywą lekcją historii i pięknej tradycji wojskowej był pokaz musztry paradnej w wykonaniu Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego. Ta niecodzienna okazja spotkała się z dużym zainteresowaniem zebranych. Jest mi niezmiernie miło, że uczennice naszej szkoły zakwalifikowały  się do wąskiego grona laureatów.

Danuta Droździk


 

JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com