Wiadomości

27 grudnia 2011 roku odbyło się spotkanie klasowe, absolwentów technikum hotelarskiego, którzy ukończyli Regionalną Szkołę Turystyczną w roku szkolnym 2009/2010.
Na świąteczno-noworocznym spotkaniu w restauracji "Altheide" w Polanicy Zdroju była wychowawczyni klasy Danuta Szczepankiewicz oraz ponad połowa klasy IV b TH.
Uśmiechnięci, w dobrych nastrojach absolwenci Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy Zdroju  mile wspominali pobyt w szkole. Przekazali noworoczne życzenia Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu oraz koleżankom i kolegom ze szkoły.

Goście z Irlandii_7  Goście z Irlandii_10  Goście z Irlandii_13

Obecnie większość studiuje na wybranych przez siebie kierunkach lub pracuje.

Studiują:

na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – Ola Lech,
na Politechnice Wrocławskiej na wydziale robotyki i automatyki- Łukasz Kucfir,
w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie na wydziale dietetyki – Agnieszka Rusiecka,
w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Nysie na wydziale turystyki
i rekreacji - Ewelina Sołtys i Agata Sokołowska,
w Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu na wydziale finansów i rachunkowości - Basia Wierzbicka,
w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu na wydziale turystyki i rekreacji -Iga Lemik
w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na wydziale pedagogiki -Lidzia Kawalec,
w Wyższej Szkole Filologii we Wrocławiu na wydziale filologii włoskiej- Judyta Wodejko,
w Studium Policealnym w Kłodzku na wydziale ratownictwa medycznego- Mateusz Gajewski.

W Holandii pracuje Sylwia Pawlus i Darek Dudka, a w Czechach Grzesiu Wolak i Mateusz Szpila.

Danuta Szczepankiewicz

 

Dnia 22.12.2011 uczniowie klas maturalnych spotkali się z przedstawicielem Politechniki Wrocławskiej, który przedstawił ofertę dydaktyczną tejże uczelni, warunki rekrutacji, kierunki kształcenia, perspektywy pracy po ukończeniu studiów oraz uroki życia studenckiego na Politechnice. Podczas prezentacji, uczniowie klas maturalnych mogli przekonać się że studia techniczne dają nieograniczone możliwości rozwoju oraz stanowią inwestycję w przyszłość. Celowo spotkanie z ofertą Politechniki odbyło się w grudniu – gdyż jest to czas, kiedy maturzyści dokonują ostatecznego wyboru przedmiotów maturalnych – a żeby studiować na uczelni technicznej, trzeba mieć świadomość jakie przedmioty maturalne są najwyżej punktowane podczas rekrutacji.

W tygodniku Euroregio Glacensis nr 51/723 z 21 grudnia br. ukazał się artykuł pt. "Oświaty marsz w nieznane". Możemy w nim przeczytać skrót wypowiedzi Starosty Kłodzkiego Pana Macieja Awiżenia, który powiedział:

"... Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodzku (dawna budowlanka) i Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju to są szkoły, które dobrze wychodzą finansowo i mają dobry poziom nauczania. ..."

Wyniki tegorocznych egzaminów (maturalnego i zawodowego) opublikowane na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej wskazują niezbicie, że Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju realizuje dobrze ustalony kierunek kształcenia zawodowego. Profesjonalna kadra pedagogiczna, nowocześnie wyposażone pracownie i właściwie przygotowane praktyki zawodowe dają naszym uczniom możliwość potwierdzenia kwalifikacji zawodowych i zdania egzaminu maturalnego zapewniającego wstęp na studia.

Bruksela

W dniach od 28. listopada do 01.grudnia 2011 r. Dyrektor Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy Zdroju, Pani Barbara Drożyska oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych, Teresa Nowicka,  przebywały  z wizytą w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Wizyta odbyła się na zaproszenie pana Jacka Protasiewicza - posła Parlamentu Europejskiego oraz Dolnośląskiej Izby Gospodarczej.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.

Uczestnikami wizyty byli także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, przedsiębiorcy, i inni twórcy i realizatorzy projektów finansowanych z środków UE, a także przedstawiciele polanickiego samorządu, w osobach Burmistrza Miasta i jego zastępcy.

W Parlamencie Europejskim uczestniczyliśmy w spotkaniu z posłem Jackiem Protasiewiczem, posłanką Danutą Hubner oraz  posłem Tadeuszem Zwiefką. Posłowie przedstawili funkcjonowanie oraz zadania Parlamentu Europejskiego, zadania komisji, w których pracują  oraz odpowiadali na zadawane pytania.
Uczestnicy zwiedzili siedzibę Parlamentu i Parlamentarium, multimedialne muzeum nt. historii i współczesnych czasów Unii Europejskiej. Obserwowaliśmy także burzliwe obrady Parlamentu Europejskiego, które dotyczyły kwestii przyjęcia Chorwacji do Unii Europejskiej.

Byliśmy gośćmi uroczystej kolacji w restauracji „Amadeo”, na którą zaprosił wszystkich uczestników wizyty Pan Jacek Protasiewicz. Był też czas przeznaczony na zwiedzanie Brukseli: Grand Place, gdzie można było podziwiać iluminację światła i muzyki, pałac królewski, katedrę, stare i nowe dzielnice miasta.

Warsztaty z Rainbow_4 Warsztaty z Rainbow_2

W ostatnim dniu pobytu uczestnicy wyjazdu gościli w Przedstawicielstwie Wolnego Związku Saksonii mieszczącego się w Brukseli. Tam zostały zaprezentowane przez Panią Sylwię Lasotę, pracownika Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, działania i projekty, które były realizowane przez Izbę, także z udziałem Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy Zdroju i przedstawicieli regionu Saksonii, a także z udziałem przedsiębiorców z obu stron. Podobnej prezentacji dokonali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego. Wszystkie projekty stanowiły inspirację do poszukiwania pomysłów na nowe działania, pozwoliły poznać i wymienić doświadczenia projektodawców.

Przedstawiciele Związku Saksonii także opowiedzieli o swoich projektach i zamierzeniach z udziałem środków UE. Otrzymaliśmy zapewnienie, że Związek jest otwarty na współpracę z Polską i regionem dolnośląskim, a także na wszelkie inicjatywy ze strony Polski. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jakie priorytety są w centrum uwagi UE na najbliższy czas, a wśród nich znalazły się min. takie, jak poprawa infrastruktury, rozwój gospodarki, innowacyjność w każdym obszarze działania człowieka.
Wizyta w Brukseli i w Parlamencie stanowiła duże doświadczenie poznawcze, umożliwiła nawiązanie współpracy i wymianę doświadczeń, a także wskazała nowe kierunki działania.

Dziękujemy Dolnośląskiej Izbie Gospodarczej i innym organizatorom za profesjonalną organizację wyjazdu i stworzenie możliwości uczestnictwa w nim przedstawicieli naszej szkoły.

Barbara Drożyńska i Teresa Nowicka

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com