• promowana-oferta-17.jpg
 • promowana-oferta-18.jpg
 • promowana-oferta-19.jpg
 • promowana-oferta-20.jpg
 • promowana-oferta-21.jpg
 • promowana-oferta-22.jpg
 • promowana-oferta-23.jpg
 • promowana-oferta-24.jpg
 • promowana-oferta-25.jpg
tot Animator Czasu Wolnego

Technik obsługi turystycznej, specjalność animator czasu wolnego w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju to zawód marzeń! Dla tych, którzy uwielbiają podróże, odkrywanie nowych miejsc i pracę z ludźmi. Dla tych, którzy chcą połączyć pasję i zainteresowania  z pracą zawodową, którzy cenią kontakty międzynarodowe, zwiedzanie i dobrą płacę. 

Ludzie w branży turystycznej mają jedną wspólną cechę: kochają podróże!

 Po skończeniu technikum obsługi turystycznej , specjalność animator czasu wolnego, będziesz potrafił:
 • pracować jako animator czasu wolnego  i organizować czas wolny gościom obiektów hotelowych;
 • nauczysz  się tańców animacyjnych, gier, zabaw, występów scenicznych oraz poznasz pracę animatora od A do Z. Animator czasu wolnego to profesja coraz częściej popularna na rynku pracy. Podstawową jej funkcją jest zapewnienie turystom rozrywek podczas ich pobytu w danym miejscu. Najczęściej przybiera postać zorganizowanego programu animacyjnego, w którym znaleźć można zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne. Masz możliwość poznania wielu ludzi z różnych krajów i kultur, możesz doskonalić umiejętności w zakresie porozumiewania się w języku obcym, być „gwiazdą hotelu ☺”;
as1
r 9 
 • organizować pracę biura podróży i organizować imprezy turystyczne, udzielać informacji turystycznej oraz rozwiązywać problemy turystów - uczniowie w trakcie zajęć pracują w symulacyjnym biurze podróży „Alibaba Tour”;
 • rozliczać świadczone usługi z kontrahentami, pilotami wycieczek, obsługiwać komputerowe programy użytkowe, pracować w charakterze przewodników i pilotów turystycznych. 
Jako nasz absolwent znajdziesz pracę:
 • w firmach zajmujących się organizacją i obsługą ruchu turystycznego oraz animacją czasu wolnego: w biurach podróży, hotelach, agroturystyce, punktach informacji turystycznej, stowarzyszeniach i organizacjach zajmujących się wspieraniem i rozwojem turystyki, hotelarstwa i gastronomii zarówno w Polsce, jak i na terenie całej unii europejskiej;
 • w urzędach administracji państwowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki;
 • w firmach cateringowych, restauracjach i obiektach bazy noclegowej (zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, zajazdy, gościńce, schroniska, kwatery prywatne i inne a także współczesna baza ruchoma: promowa, żeglugowa, kolejowa, lotnicza).
R letter2 

Planując swoją przyszłość wybierz technikum obsługi turystycznej ze specjalnością animator czasu wolnego w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy Zdroju!  

Serdecznie zapraszamy!

       

W dniach od 11.02 do 15.02.2019 r. 39 uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy Zdroju uczestniczyło w wycieczce szkoleniowej zorganizowanej przez Akademię Rainbow w Załęczu Wielkim (woj. łódzkie). Byli to uczniowie z klas I i II T realizujący specjalizację Animator Czasu Wolnego oraz uczniowie z klas IGH, IIGA, IIGB oraz IVT, którzy ukończyli Kurs - Animator Czasu Wolnego.

Zajęcia prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów Akademii Rainbow spotkały się z wielką sympatią wśród uczestników wycieczki. Zajęcia animacyjne dla dzieci i dorosłych, tańce animacyjne, stretching, organizacja wieczornego show, poznanie pracy animatorów, przygotowanie własnych scenariuszy animacyjnych, gra terenowa, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Akademię Rainbow dla uczestników. Bogaty program zajęć sprawił, że młodzież nie miała czasu na nudęJ

Anna Mikołajec

Z relacji uczestników:

Pobyt w Załęczu był bardzo udany. Można to stwierdzić po uśmiechach, które towarzyszyły nam podczas odbywających się tam zajęć.

            Zajęcia odbywały się pod okiem niesamowitych trenerów, którzy przekazali nam wiedzę na temat m.in. prowadzenia dnia tematycznego, prowadzenia zabaw dla dzieci i dorosłych oraz pięciu wspaniałych choreografii.

            Dzięki temu wyjazdowi została nam bliżej przedstawiona praca animatora czasu wolnego.

Uczennica klasy IT

Byliśmy w Załęczu po raz drugi i nie zawiedliśmy się. Wyjazd był tak samo fantastyczny, jak za pierwszym razem. Nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Na pewno wrócimy tam za rok!

Uczennica klasy IIT

18 grudnia 2018 roku mieliśmy okazję wziąć udział w niezwykłym szkoleniu: Animator cyrkowy.

Kurs pozwolił nam odkryć tajniki pracy animatora,  poznać kolejne zabawy integracyjne, opanować trudną sztukę żonglowania, a także kręcenia talerzami.

Jedną z atrakcji była nauka podstawowych sekwencji jogi dla dzieci. Trenerka – Pani Ola -  to bardzo  pozytywna, pełna energii osoba, która z chęcią dzieliła się z nami swoją wiedzą.

Nie mogliśmy wyjść z zachwytu. Nawet teraz - po zakończeniu kursu  jesteśmy chętni nadal doskonalić zdobyte tam umiejętności.

 Polecamy wszystkim to ciekawe doświadczenie, naprawdę warto! My na taki kurs wybierzemy się jeszcze nie raz!

Roksana Groń

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda praca w przedszkolu? Na pewno nie raz myśleliście o tym, jak wielką cierpliwością  muszą wykazać się panie przedszkolanki. Nam, klasie II TOT udało się to sprawdzić.     

                                                                                                      

19 września br. udaliśmy się do przedszkola publicznego w Polanicy-Zdroju, aby uczestniczyć w bardzo ważnym wydarzeniu dla każdego małego ucznia. Pasowanie na przedszkolaka. Jesteście ciekawi co robiliśmy? Poczytajcie!             

Realizujemy projekt „Animacja czasu wolnego - wsparcie uczniów RST ..."

JSN Vintage template designed by JoomlaShine.com