Regionalna Szkoła Turystyczna nieustannie rozwija się. Chęć doskonalenia się, dążenie do współpracy z najlepszymi sprawia, że nawiązujemy współpracę z najlepszymi.
Dla technikum obsługi turystycznej najlepszym nauczycielem jakości jest od dzisiaj Biuro Podróży Rainbow Tours – honorowy Patron naszego kierunku w Regionalnej Szkole Turystycznej.
Rainbow Tours powstało w 1990 roku. W chwili obecnej jest drugim na rynku touroperatorem w Polsce. Konsekwentnie od 25 lat wskazuje wszystkim miłośnikom podróżowania prawdziwe oblicze Europy i Świata, rzetelnie dba o interesy swoich klientów i zawsze gwarantuje zgodność oferty z jej realizacją. Najmocniejszą stroną firmy są ludzie. Animatorzy czasu wolnego, piloci i rezydenci – najlepsi na rynku – oraz pracownicy biur obsługi klienta, call center, marketingu i innych działów. Ludzie z pasją, doświadczeniem, którzy przede wszystkim kochają to, co robią.
„Poprzeczka najwyższej jakości dotyczy nie tylko pracowników firmy, lecz wszystkich kontrahentów Rainbow Tours. Stąd nieprzypadkowo wybór Regionalnej Szkoły Turystycznej na szkołę partnerską. Wizja ciągłego doskonalenia się, kształcenia profesjonalnych animatorów, koncepcja „nieustannego ulepszania” to czynniki dające podwaliny i sens naszej współpracy. Dobrze pamiętam pierwszy kontakt z RST – przyjazd w charakterze jurora na konkurs „Profesjonalista i mistrz branży turystycznej”. Konkurs wygrany przez uczniów RST. Poziom wiedzy, profesjonalizm, autentyczność wszystkich umiejętności pracownika turystycznego wykształcona w warunkach szkolnego symulacyjnego biura turystycznego. Takich pracowników potrzebujemy. Stąd – pierwsze kroki w kierunku animatora czasu wolnego, pierwszy kurs, potem kolejny, a potem pomysł współpracy patronackiej i specjalizacji technikum obsługi turystycznej. Regionalna Szkoła Turystyczna to pierwsza ponadgimnazjalna szkoła w Polsce, która będzie kształcić profesjonalnych animatorów na potrzeby rynku pracy w zawodzie technik obsługi turystycznej, specjalność animator czasu wolnego” – mówi Pani Aleksandra Wodzyńska, trener Rainbow Tours.
Wzruszająca uroczystość nadania Biuru Podróży Rainbow Tours honorowego patronatu odbyła się 18 marca w Teatrze Zdrojowym. Gala zgromadziła wielu znamienitych gości, przedstawicieli samorządów lokalnych, pracodawców branży turystycznej z regionu Ziemi Kłodzkiej: hoteli, biur podróży, organizacji turystycznych, a także uczniów i nauczycieli gimnazjów. Dyrektor Regionalnej Szkoły Turystycznej Pani Renata Zygmunt i nauczyciele otrzymali list gratulacyjny od Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej, odczytany podczas uroczystości. Gratulacje dla szkoły złożyli również Starosta Kłodzki Pan Maciej Awiżeń, Burmistrz Polanicy-Zdroju Pan Jerzy Terlecki, Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Dolnośląskiego Pani Małgorzata Sandecka oraz Zastępca dyrektora hotelu Bukowy Park Medical Spa w Polanicy-Zdroju Pani Dorota Groszek.
Uroczystość nadania patronatu połączono ze spotkaniem z dyrektorami hoteli i przedstawicielami biur podróży oraz dyskusją na temat „Animator czasu wolnego - zainteresowania i pasja, poszukiwany zawód a może sposób na wakacje?”. Na podstawie przeprowadzonej ankiety sporządzona została sesja posterowa, dzięki której dyrektorzy i managerowie hoteli i biur podróży określili rolę animacji, zwracając uwagę, że animacja powinna być inwestycją – w marketing, w PR, w lojalność klientów, w rozpoznawalność na rynku lokalnym, w wizerunek, w strategię biznesową oraz w wydłużenie sezonu. Potrzebna jest wiedza i doświadczenie animatorów, zaangażowanie oraz pasja zawodowa. Takich pasjonatów będzie szkolić technikum obsługi turystycznej, specjalność animator czasu wolnego w Regionalnej Szkole Turystycznej pod honorowy patronatem Biura Podróży Rainbow Tours.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości -->>
Dopiero od sześciu lat 1 marca w historii naszego państwa jest Narodowym Dniem Pamięci o ,,Żołnierzach Wyklętych”. Wyklęci, Niezłomni czyli powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu społeczeństwa wobec narzuconej Polakom władzy komunistycznej. Poświęcili oni życie za wolność Ojczyzny, której wielu z nich nie dożyło. W PRL-u władza robiła wszystko, aby ulegli zapomnieniu.
Uczniowie RST 1 marca 2016 roku, podczas apelu zorganizowanego na godzinie wychowawczej uczcili ich pamięć. Pani dyrektor Renata Zygmunt wygłosiła mowę, w której nawiązała do bohaterskiej walki Niezłomnych. Mówiła o sile naszego narodu, który potrafił nie raz się podnieść z upadku. I chociaż czasem trwało to długo, tak jak w przypadku tych, którzy bezimiennie zginęli, grzebani w bezimiennych grobach bez krzyży… Poprosiła aby uczniowie przez chwilę pomyśleli o słowach, Żołnierza Wyklętego, który przeżył: ,,Nie musisz wygrać, ale musisz walczyć!”. Mogłoby być ono mottem życiowym dla wielu z nas. Na zakończenie uroczystości minutą ciszy uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych.
Inne działania realizowane w szkole w ramach przywracania pamięci o Niezłomnych to: miniwystawa ,,Czas Niezłomnych” i udział uczniów w lekcji historii o bohaterach powojennego podziemia niepodległościowego w latach 1944-1956.
Ponadto kilku uczniów naszej szkoły brało udział w biegu ,,Tropem Wilczym”. Paweł, uczeń klasy trzeciej powiedział ,,Brałem udział w biegu aby upamiętnić heroiczną walkę Żołnierzy Wyklętych walczących o wolność Ojczyzny. Przez 45 lat komunizmu w Polsce ich czyny były wymazywane z kart historii. Biegłem żeby przywrócić pamięć o bohaterach, jestem Polakiem więc mam obowiązki wobec Polski”. Dwie osoby z klasy pierwszej brały udział w biegu w Dusznikach Zdroju. Na symbolicznym dystansie 1963 metrów ,,Mała Wataha” (nawiązanie do daty śmierci ostatniego Niezłomnego Józefa Franczaka, pseudonim Laluś). ,,Biegłyśmy z biało-czerwoną flagą. Było to dodatkowe podkreślenie naszej dumy narodowej’’. Marta, uczennica klasy pierwszej w tym roku za późno zgłosiła swój akces w biegu w Kłodzku. Była jedną z wielu wolontariuszy. ,,Z dumą zajmowałam się rozdawaniem ciastek w kształcie litery V (Victoria znaczy zwycięstwo), ciepłych posiłków i wręczaniem medali osobom kończącym bieg. Uważam, że był to czas dobrze spożytkowany i wypełniony namiastką patriotyzmu”.
Dzisiaj na szczęście naszego patriotyzmu nie musimy udowadniać hektolitrami przelanej krwi. Powinniśmy wyciągać wnioski z poturbowanej historii naszego państwa.
Danuta Droździk
Tegoroczne, dwudzieste pierwsze już dni otwarte w Regionalnej Szkole Turystycznej przed nami. Jak co roku, nauczyciele uczący w zawodach technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych, przybliżą gościom ofertę edukacyjną. Oczekujemy Gimnazjalistów 7 marca br.! Póki co, wspominamy Dni Otwarte z zeszłego roku:
Pani Dyrektor Renata Zygmunt witając zaproszonych gimnazjalistów podkreśliła wiele korzyści z wyboru szkolnej oferty, zaprezentowała bogactwo zajęć zawodowych, językowych oraz przedstawiła nową specjalizację animator czasu wolnego w zawodzie technik obsługi turystycznej. Specjalność animator czasu wolnego w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju to zawód marzeń dla tych, którzy uwielbiają podróże, odkrywanie nowych miejsc i pracę z ludźmi. Podkreśliła, że honorowy patronat nad kształceniem w zawodzie technik obsługi turystycznej w Regionalnej Szkole Turystycznej sprawuje Biuro Podróży „Rainbow Tours”, które współpracując ze szkołą umożliwia uczniom odbywanie praktyk zawodowych, zapewnia miejsca pracy dla uczniów szkoły, którzy pomyślnie przejdą rekrutację oraz aktywnie wspiera szkołę w wielu obszarach.
Zapraszamy do foto galerii --->>
Gimnazjaliści którzy przybyli na warsztaty zostali podzieleni na trzy grupy. Każdej z nich zostały zaprezentowane niezwykłe warsztaty z trzech kierunków kształcenia, podczas których zaprezentowana została specyfika każdego zawodu:
w technikum obsługi turystycznej – praca w biurze turystycznym, informacja turystyczna w języku obcym dla tych, którzy chcą spełniać swoje i innych marzenia o podróżach; chcą nabyć umiejętności i wiedzę pozwalającej pracować i zarządzać firmami turystycznymi, gastronomicznymi i hotelarskimi na europejskim poziomie. Niezwykle interesujące dla uczniów okazały się warsztaty z animacji czasu wolnego przeprowadzone przez Panią Martynę Rudnicką – animatora Rainbow. Pani Martyna to animator z wielką pasją zawodową, bardzo otwarta i komunikatywna dziewczyna, która wzbudziła ogromną sympatię absolutnie wszystkich. Dla uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej warsztaty były szansą na nawiązanie przyjacielskich relacji, przybyli podczas dni otwartych uczniowie mieli natomiast okazję zobaczyć i przekonać się jacy powinni być animatorzy i na czym polega animacja czasu wolnego. Pani Martyna zaczarowała wszystkich a gimnazjaliści bez zastanowienia brali udział we wszystkich tańcach i zabawach animacyjnych :);
Zapraszamy do foto galerii --->>
w technikum żywienia i usług gastronomicznych - usługa cateringowa: przygotowanie potraw, aranżacja stołów, obsługa konsumentów; warsztaty jak zwykle cieszące się ogromnym zainteresowaniem gimnazjalistów, dla tych, którzy chcą poznać tajemnice sztuki kulinarnej i zdobyć umiejętności i wiedzę pozwalającą pracować restauracjach i w działach gastronomicznych hoteli na europejskim poziomie;
Zapraszamy do foto galerii --->>
w technikum hotelarstwa – praca w recepcji, warsztaty z housekeepingu dla tych, którzy chcą poznać działalność hotelu od środka, którzy chcą zdobyć umiejętności i wiedzę pozwalającej pracować w hotelach najwyższych kategorii.
Zapraszamy do foto galerii --->>
Gimnazjalistom zostały przedstawione możliwości odbywania praktyk i staży zawodowych zagranicznych, realizowane w każdym z trzech zawodów w Regionalnej Szkole Turystycznej, tj. w technikum obsługi turystycznej, technikum hotelarstwa i technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Regionalna Szkoła Turystyczna stale zmienia się na lepsze i oferuje coraz to nowocześniejsze pracownie dydaktyczne oraz specjalizacje.
Podczas dni otwartych gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić szkołę, odwiedzając poszczególne pracownie, oglądając nowoczesne wyposażenie m.in. symulacyjnego biura turystycznego, sali medialnej czy pracowni gastronomicznej. Był czas na rozmowy z nauczycielami oraz z uczniami a przybyli uczniowie mieli okazję przekonać się, że warto sprawdzić w jakich warunkach będą uczyć się w Regionalnej Szkole Turystycznej. Jesteśmy przekonani, że planując swoją przyszłość wybiorą technikum w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy Zdroju.
Serdecznie zapraszamy!
TERMINARZ REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
1. |
Składanie podań przez kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych. |
od 1 czerwca do 23 czerwca 2016 r. |
2. |
Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej o świadectwo ukończenia gimnazjum oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego. |
od 24 do 28 czerwca 2016 r.
|
3. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły. |
5 lipca 2016 r.
|
4. |
Potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej. |
do 11 lipca 2016 r.
|
5. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły |
12 lipca 2016 r.
|
6. |
Ogłoszenie II naboru przez szkoły dysponujące wolnymi miejscami po pierwszym naborze. |
12 lipca 2016 r. |
7. |
Składanie dokumentów do szkół przeprowadzających drugi nabór. |
do 20 sierpnia 2016 r. |
8. |
Ogłoszenie list przyjętych uczniów w szkołach przeprowadzających drugi nabór, po złożeniu dokumentów, o których mowa w punkcie 4. |
23 sierpnia 2016 r. |
TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACJNEGO
do klas I w roku szkolnym 2018/19
w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju
Lp. | Rodzaj czynności |
Terminy w postepowaniu rekrutacyjnym |
Terminy w postepowaniu uzupełniającym |
1. |
Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postepowaniu rekrutacyjnym. |
od 1 czerwca 2018 r. do 20 czerwca 2018 r. |
do 31 lipca 2018 r. |
2. |
Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia gimnazjum oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego. |
od 22 czerwca 2018 r. do 26 czerwca 2018 r. |
|
3. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły. |
13 lipca 2018 r. |
22 sierpnia 2018 r. |
4. | Wydanie skierowania na badanie lekarskie kandydatowi z listy kandydatów zakwalifikowanych, który złożył oświadczenie o wyborze szkoły. | do 17 lipca 2018 r. | 22 sierpnia 2018 r. |
5. |
Potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły, oraz zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań do podjęcia praktycznej nauki zawodu. |
do 25 lipca 2018 r.
|
do 28 sierpnia 2018 r. |
6. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. |
26 lipca 2018 r.
|
29 sierpnia 2018 r. |
Opracowano na podstawie zał. nr 1 do Zarządzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty nr 2 z dnia 09.01.2018 r.
Szkoła stosuje nabór papierowy, czyli na podstawie złożonego podania o przyjęcie do szkoły (załącznik nr 2). Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza szkolna komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju.
Podstawa prawna :
· Rozporządzenie MEN z dnia 2 listopada 2015 r. w sprawie sposobu przeliczania na punkty poszczególnych kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym, składu i szczegółowych zadań komisji rekrutacyjnej, szczegółowego trybu i terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego (Dz. Z 2015 r., poz. 1942).
· art. 9 ust. 2 oraz art. 10 ust. 1 i 9 ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty (Dz. U. z 3014 r., poz. 7.)
§ 1
1. Rekrutacja uczniów do szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży na podbudowie gimnazjum wchodzących w skład Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju w odbywa się na podstawie:
a) liczby punktów uzyskanych za wyniki egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum, zawarte w zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu;
b) liczby punktów uzyskanych za oceny, zawarte w świadectwie ukończenia gimnazjum;
c) liczby punktów uzyskanych za inne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum.
2. Ustala się następujący sposób przeliczania na punkty ocen z przedmiotów oraz wyników egzaminu gimnazjalnego, a także sposób punktowania innych osiągnięć uczniów:
1) Kandydat ubiegający się o przyjęcie do klasy pierwszej może otrzymać w postępowaniu rekrutacyjno-kwalifikacyjnym punkty:
a) za wyniki egzaminu gimnazjalnego, zgodnie z zasadą:
liczba punktów rekrutacyjnych za każdy wynik procentowy z zakresu języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych wynik procentowy, uzyskany z danego zakresu, mnoży się przez 0,2, z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym mnoży się przez 0,08, z języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym mnoży się przez 0,12.
b) za oceny z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, otrzymane na świadectwie ukończenia gimnazjum, zgodnie z zasadą:
· 20 punktów – ocena: celujący,
· 16 punktów – ocena: bardzo dobry,
· 12 punktów – ocena: dobry,
· 8 punktów – ocena: dostateczny,
· 2 punkty – ocena: dopuszczający;
c) 5 punktów za ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem
d) za inne osiągnięcia maksymalnie można uzyskać 13 punktów, w tym za:
I. uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanym przez kuratorów oświaty na podstawie zawartych porozumień:
a. tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów,
b. tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów,
c. tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów;
II. uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu międzynarodowym lub ogólnopolskim albo turniejem o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzanymi zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 32a ust. 4 i art. 22ust. 2 pkt 8 ustawy:
a. tytułu finalisty konkursu z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych objętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 10 punktów,
b. tytułu laureata turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 4 punkty,
c. tytułu finalisty turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 3 punkty;
III. uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez kuratora oświaty:
a. dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów,
b. dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów,
c. dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów,
d. tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 7 punktów,
e. tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów,
f. tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 3 punkty;
IV. uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem albo turniejem, o zasięgu ponadwojewódzkim lub wojewódzkim, przeprowadzanymi zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 32a ust. 4 i art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy:
a. dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych objętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 10 punktów,
b. dwóch lub więcej tytułów laureata turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 7 punktów,
c. dwóch lub więcej tytułów finalisty turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 5 punktów,
d. tytułu finalisty konkursu z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych objętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 7 punktów,
e. tytułu laureata turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 3 punkty,
f. tytułu finalisty turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 2 punkty;
V. uzyskanie wysokiego miejsca w zawodach wiedzy innych niż wymienione w pkt 1–4, artystycznych lub sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, na szczeblu:
a. międzynarodowym – przyznaje się 4 punkty,
b. krajowym – przyznaje się 3 punkty,
c. wojewódzkim – przyznaje się 2 punkty,
d. powiatowym – przyznaje się 1 punkt.
3. w przypadku przeliczania na punkty kryterium za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu, o których mowa w art. 20f ust. 2 pkt 4 lit. b, art. 20h ust. 6 pkt 5 lit. b, art. 20i ust. 2 pkt 4 lit. b i art. 20j ust. 2 pkt 5 lit. b ustawy, przyznaje się 2 punkty.
4. W przypadku osób zwolnionych z obowiązku przystąpienia do egzaminu gimnazjalnego, na podstawie art. 44zw ust. 2 i art. 44zz ust. 2 ustawy, przelicza się na punkty oceny z języka polskiego, matematyki, historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, chemii, fizyki, geografii i języka obcego nowożytnego, wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum, przy czym za uzyskanie z:
1) języka polskiego i matematyki oceny wyrażonej w stopniu:
a. celującym – przyznaje się po 20 punktów,
b. bardzo dobrym – przyznaje się po 16 punktów,
c. dobrym – przyznaje się po 12 punktów,
d. dostatecznym – przyznaje się po 8 punktów,
e. dopuszczającym – przyznaje się po 2 punkty;
2) historii i wiedzy o społeczeństwie oceny wyrażonej w stopniu:
a. celującym – przyznaje się po 20 punktów,
b. bardzo dobrym – przyznaje się po 16 punktów,
c. dobrym – przyznaje się po 12 punktów,
d. dostatecznym – przyznaje się po 8 punktów,
e. dopuszczającym – przyznaje się po 2 punkty
– oraz liczbę punktów uzyskaną po zsumowaniu punktów z tych zajęć edukacyjnych dzieli się przez 2;
3) biologii, chemii, fizyki i geografii oceny wyrażonej w stopniu:
a. celującym – przyznaje się po 20 punktów,
b. bardzo dobrym – przyznaje się po 16 punktów,
c. dobrym – przyznaje się po 12 punktów,
d. dostatecznym – przyznaje się po 8 punktów,
e. dopuszczającym – przyznaje się po 2 punkty
– oraz liczbę punktów uzyskaną po zsumowaniu punktów z tych zajęć edukacyjnych dzieli się przez 4;
4) języka obcego nowożytnego oceny wyrażonej w stopniu:
a. celującym – przyznaje się 8 punktów,
b. bardzo dobrym – przyznaje się 6 punktów,
c. dobrym – przyznaje się 4 punkty,
d. dostatecznym – przyznaje się 2 punkty,
e. dopuszczającym – przyznaje się 0,5 punktu.
5. W przypadku osób zwolnionych z obowiązku przystąpienia do danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego lub danej części egzaminu gimnazjalnego, na podstawie art. 44zw ust. 2 i art. 44zz ust. 2 ustawy, przelicza się na punkty, w sposób określony w ust. 1, oceny wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum z zajęć edukacyjnych, z których jest przeprowadzany dany zakres odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego lub dana część egzaminu gimnazjalnego, których dotyczy zwolnienie.
6. W przypadku osób zwolnionych z obowiązku przystąpienia do egzaminu gimnazjalnego z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym, na podstawie art. 44zz ust. 2 ustawy, przelicza się na punkty ocenę z języka obcego nowożytnego wymienioną na świadectwie ukończenia gimnazjum, przy czym za uzyskanie oceny wyrażonej w stopniu:
a. celującym – przyznaje się 8 punktów;
b. bardzo dobrym – przyznaje się 6 punktów;
c. dobrym – przyznaje się 4 punkty;
d. dostatecznym – przyznaje się 2 punkty;
e. dopuszczającym – przyznaje się 0,5 punktu.
7. W przypadku osób zwolnionych z obowiązku przystąpienia do egzaminu gimnazjalnego z języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym, na podstawie art. 44zz ust. 2 ustawy, przelicza się na punkty ocenę z języka obcego nowożytnego wymienioną na świadectwie ukończenia gimnazjum, przy czym za uzyskanie oceny wyrażonej w stopniu:
a. celującym – przyznaje się 12 punktów;
b. bardzo dobrym – przyznaje się 9 punktów;
c. dobrym – przyznaje się 6 punktów;
d. dostatecznym – przyznaje się 3 punkty;
e. dopuszczającym – przyznaje się 1 punkt.
Minimalna liczba punktów rekrutacyjnych dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do technikum wynosi 60 .
§ 2
W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2016/2017 do szkoły w przypadku przeliczania na punkty wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum będą brane pod uwagę przedmioty w zależności od wybranego kierunku, za oceny wyrażone w stopniu:
1) celującym – przyznaje się po 20 punktów;
2) bardzo dobrym – przyznaje się po 16 punktów;
3) dobrym – przyznaje się po 12 punktów;
4) dostatecznym – przyznaje się po 8 punktów;
5) dopuszczającym – przyznaje się po 2 punkty;
Lp. |
Zawód |
Punktowane przedmioty: |
|
1. |
Technik żywienia i usług gastronomicznych |
J. polski |
biologia, chemia, j. obcy |
2. |
Technik hotelarstwa |
J. polski |
geografia, wiedza o społeczeństwie, j. obcy |
3. |
Technik obsługi turystycznej |
J. polski |
geografia, wiedza o społeczeństwie, j. obcy |
§ 3
1. Kandydat w trakcie rekrutacji może równocześnie składać dokumenty do nie więcej niż trzech szkół ponadgimnazjalnych (przez szkołę rozumie się szkołę samodzielną lub typ szkoły wchodzącej w skład zespołu).
2. Kandydat składając dokumenty do wybranej szkoły posługuje się kopiami świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego, poświadczonymi przez dyrektora gimnazjum, które kandydat ukończył.
3. Kandydat do szkoły ponadgimnazjalnej składa podanie w terminie od 1 czerwca do 23 czerwca 2016 r.
4. W terminie od 24 czerwca do 28 czerwca 2016 r. kandydat do szkoły ponadgimnazjalnej do podania o przyjęcie dołącza:
- świadectwo ukończenia szkoły oraz zaświadczenie o wyniku egzaminu gimnazjalnego lub kopie tych dokumentów poświadczone przez dyrektora gimnazjum, które kandydat ukończył, a ponadto: dokumenty nadające uprawnienia wynikające z zapisu w § 1 ust. 2 pkt d.
§ 4
1. Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły nastąpi 5 lipca 2016 r.
2. Potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły najpóźniej w terminie do 11 lipca 2016 r.
3. Dostarczenie zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki w danym zawodzie do 15 lipca 2016 r.
4. Ogłoszenie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły nastąpi 12 lipca 2016 r.
5. Przyjmowanie dokumentów kandydatów do drugiego naboru do 20 sierpnia 2016 r.
6. Ogłoszenie list przyjętych uczniów w drugim naborze nastąpi nie później niż 23 sierpnia 2016 r.
7. Osoby nieprzyjęte do szkoły są zobowiązane do odbioru złożonych dokumentów w ciągu 7 dni od zakończenia postępowania kwalifikacyjnego. W przeciwnym przypadku kopie dokumentów ulegną zniszczeniu.
8. Poinformowanie kuratora oświaty o liczbie miejsc wolnych w szkole 29 sierpnia 2016 r.
§ 5
Organizacja informacji dla kandydatów i ich rodziców
1. Dolnośląski Kurator Oświaty organizuje punkty informacyjne o wolnych miejscach w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie województwa.
2. Punkt informacyjny w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju, ul. Wojska Polskiego 23 czynny jest codziennie w godz. od 08.00 do 15.00, tel. 74 – 868 – 16 – 83.
3. Zadaniem szkolnego punktu informacyjnego jest udzielanie informacji o kryteriach naboru, ofercie edukacyjnej oraz wymaganiach stawianych kandydatom podczas postępowania rekrutacyjnego i w trakcie trwania nauki, informacji o wybranym zawodzie, możliwościach zatrudnienia po ukończeniu szkoły lub kierowanie kandydata do punktu informacyjnego przy poradni psychologiczno-pedagogicznej.
§ 6
Tryb odwoławczy
1. Rodzicom lub prawnym opiekunom kandydata przysługuje prawo odwołania od decyzji Szkolnej Komisji Rekrutacyjnej do dyrektora szkoły w ciągu dwóch dni od momentu ogłoszenia listy przyjętych do szkoły.
2. Podstawą odwołania mogą być tylko formalne uchybienia w przeprowadzaniu postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do obowiązujących przepisów i postanowień niniejszego dokumentu.
3. Odwołanie należy złożyć w formie pisemnej w sekretariacie szkoły.
4. Dyrektor ma obowiązek rozpatrzyć odwołanie w ciągu trzech dni i o swej decyzji powiadomić pisemnie składających odwołanie.
Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju stosuje nabór na podstawie złożonego podania o przyjęcie do szkoły (załącznik nr 2). Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza Szkolna Komisja Rekrutacyjna powołana przez dyrektora Regionalnej Szkoły Turystycznej.
Podstawa prawna :
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018–2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum. Dz.U. 2017 poz. 586
Zarządzenie nr 128/2017 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 9 stycznia2017 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2018/2019 do publicznych szkół podstawowych dla dorosłych, do klas I publicznych szkół ponadgimnazjalnych, klasy I publicznej szkoły ponadpodstawowej, o której mowa w art. 18 ust. 1 pkt. 2 lit. c ustawy - Prawo Oświatowe i na semestr I publicznych szkół policealnych.
§ 1. Rekrutacja uczniów do szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży na podbudowie gimnazjum wchodzących w skład Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju w odbywa się na podstawie:
1) liczby punktów uzyskanych za wyniki egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum, zawarte w zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu;
2) liczby punktów uzyskanych za oceny, zawarte w świadectwie ukończenia gimnazjum w zależności od wybranego kierunku:
Lp. | Kierunek - Zawód | Punktowane przedmioty: | |||
1 | Technik żywienia i usług gastronomicznych | j. polski | j. obcy | biologia | chemia |
2 | Technik hotelarstwa | j. polski | j. obcy | geografia | zajęcia artystyczne |
3 | Technik obsługi turystycznej | j. polski | j. obcy | geografia | zajęcia artystyczne |
3) liczby punktów uzyskanych za inne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum.
§ 2. W przypadku przeliczania na punkty wyników egzaminu gimnazjalnego, o którym mowa w art. 20f ust. 2 pkt 1, art. 20h ust. 6 pkt 2 i art. 20j ust. 2 pkt 1 ustawy, wynik przedstawiony w procentach z:
1) języka polskiego,
2) historii i wiedzy o społeczeństwie,
3) matematyki,
4) przedmiotów przyrodniczych,
5) języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym
– mnoży się przez 0,2.
§ 3. W przypadku przeliczania na punkty ocen z zajęć edukacyjnych, o których mowa w art. 20f ust. 2 pkt 2, art. 20h ust. 6 pkt 3 i art. 20j ust. 2 pkt 3 ustawy, wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum, za oceny wyrażone w stopniu:
1) celującym – przyznaje się po 18 punktów;
2) bardzo dobrym – przyznaje się po 17 punktów;
3) dobrym – przyznaje się po 14 punktów;
4) dostatecznym – przyznaje się po 8 punktów;
5) dopuszczającym – przyznaje się po 2 punkty.
§ 4. Za świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem, o którym mowa w art. 20f ust. 2 pkt 3, art. 20h ust. 6 pkt 4 i art. 20j ust. 2 pkt 4 ustawy, przyznaje się 7 punktów.
§ 5. 1. W przypadku przeliczania na punkty kryterium, o którym mowa w art. 20f ust. 2 pkt 4 lit. a, art. 20h ust. 6 pkt 5 lit. a i art. 20j ust. 2 pkt 5 lit. a ustawy, za:
1) uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanym przez kuratorów oświaty na podstawie zawartych porozumień:
a) tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów,
b) tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów,
c) tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów;
2) uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu międzynarodowym lub ogólnopolskim albo turniejem o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzanymi zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 i art. 32a ust. 4 ustawy:
a) tytułu finalisty konkursu z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych objętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 10 punktów,
b) tytułu laureata turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 4 punkty,
c) tytułu finalisty turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 3 punkty;
3) uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez kuratora oświaty:
a) dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów,
b) dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów,
c) dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów,
d) tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 7 punktów,
e) tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów,
f) tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 3 punkty;
4) uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem albo turniejem, o zasięgu ponadwojewódzkim lub wojewódzkim, przeprowadzanymi zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 i art. 32a ust. 4 ustawy:
a) dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych objętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 10 punktów,
b) dwóch lub więcej tytułów laureata turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 7 punktów,
c) dwóch lub więcej tytułów finalisty turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 5 punktów,
d) tytułu finalisty konkursu z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych objętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 7 punktów,
e) tytułu laureata turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 3 punkty,
f) tytułu finalisty turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – przyznaje się 2 punkty;
5) uzyskanie wysokiego miejsca w zawodach wiedzy innych niż wymienione w pkt 1–4, artystycznych lub sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, na szczeblu:
a) międzynarodowym – przyznaje się 4 punkty,
b) krajowym – przyznaje się 3 punkty,
c) wojewódzkim – przyznaje się 2 punkty,
d) powiatowym – przyznaje się 1 punkt.
2. W przypadku gdy kandydat ma więcej niż jedno szczególne osiągnięcie z takich samych zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, o których mowa w ust. 1, na tym samym szczeblu oraz z tego samego zakresu, wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum, przyznaje się jednorazowo punkty za najwyższe osiągnięcie tego ucznia w tych zawodach, z tym że maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za wszystkie osiągnięcia wynosi 18 punktów.
§ 6. W przypadku przeliczania na punkty kryterium za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu, o których mowa w art. 20f ust. 2 pkt 4 lit. b, art. 20h ust. 6 pkt 5 lit. b i art. 20j ust. 2 pkt 5 lit. b ustawy, przyznaje się 3 punkty.
§ 7. 1. W przypadku osób zwolnionych z obowiązku przystąpienia do egzaminu gimnazjalnego, na podstawie art. 44zw ust. 2 i art. 44zz ust. 2 ustawy, przelicza się na punkty oceny z języka polskiego, matematyki, historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, chemii, fizyki, geografii i języka obcego nowożytnego, wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum, przy czym za uzyskanie z:
1) języka polskiego i matematyki oceny wyrażonej w stopniu:
a) celującym – przyznaje się po 20 punktów,
b) bardzo dobrym – przyznaje się po 18 punktów,
c) dobrym – przyznaje się po 13 punktów,
d) dostatecznym – przyznaje się po 8 punktów,
e) dopuszczającym – przyznaje się po 2 punkty;
2) historii i wiedzy o społeczeństwie oceny wyrażonej w stopniu:
a) celującym – przyznaje się po 20 punktów,
b) bardzo dobrym – przyznaje się po 18 punktów,
c) dobrym – przyznaje się po 13 punktów,
d) dostatecznym – przyznaje się po 8 punktów,
e) dopuszczającym – przyznaje się po 2 punkty
– oraz liczbę punktów uzyskaną po zsumowaniu punktów z tych zajęć edukacyjnych dzieli się przez 2;
3) biologii, chemii, fizyki i geografii oceny wyrażonej w stopniu:
a) celującym – przyznaje się po 20 punktów,
b) bardzo dobrym – przyznaje się po 18 punktów,
c) dobrym – przyznaje się po 13 punktów,
d) dostatecznym – przyznaje się po 8 punktów,
e) dopuszczającym – przyznaje się po 2 punkty
– oraz liczbę punktów uzyskaną po zsumowaniu punktów z tych zajęć edukacyjnych dzieli się przez 4;
4) języka obcego nowożytnego oceny wyrażonej w stopniu:
a) celującym – przyznaje się 20 punktów,
b) bardzo dobrym – przyznaje się 18 punktów,
c) dobrym – przyznaje się 13 punktów,
d) dostatecznym – przyznaje się 8 punktów,
e) dopuszczającym – przyznaje się 2 punkty.
2. W przypadku osób zwolnionych z obowiązku przystąpienia do danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego lub danej części egzaminu gimnazjalnego, na podstawie art. 44zw ust. 2 i art. 44zz ust. 2 ustawy, przelicza się na punkty, w sposób określony w ust. 1, oceny wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum z zajęć edukacyjnych, z których jest przeprowadzany dany zakres odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego lub dana część egzaminu gimnazjalnego, których dotyczy zwolnienie.
3. W przypadku osób zwolnionych z obowiązku przystąpienia do egzaminu gimnazjalnego z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym, na podstawie art. 44zz ust. 2 ustawy, przelicza się na punkty ocenę z języka obcego nowożytnego wymienioną na świadectwie ukończenia gimnazjum, przy czym za uzyskanie oceny wyrażonej w stopniu:
1) celującym – przyznaje się 20 punktów;
2) bardzo dobrym – przyznaje się 18 punktów;
3) dobrym – przyznaje się 13 punktów;
4) dostatecznym – przyznaje się 8 punktów;
5) dopuszczającym – przyznaje się 2 punkty.
§ 7. Minimalna liczba punktów rekrutacyjnych dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do technikum w postępowaniu rekrutacyjnym wynosi 60.
§ 8. Postępowanie rekrutacyjne do klas I na rok szkolny 2018/2019.
1. Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. w terminie od 1 czerwca do 20 czerwca 2018 r.
2. Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o:
a) świadectwo ukończenia szkoły;
b) zaświadczenie o wyniku egzaminu gimnazjalnego;
c) dokumenty potwierdzające szczególne uprawnienia w procesie rekrutacji (m.in. zaświadczenia wydane przez komisje konkursowe, opinie lub orzeczenia poradni psychologiczno-pedagogicznych i inne);
- w terminie od 22 czerwca do 26 czerwca 2018 r. Kopie dokumentów wymienionych w poz. a) i b) poświadcza dyrektor gimnazjum, które kandydat ukończył.
3. Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły - 13 lipca 2018 r.
4. Wydawanie, dla kandydatów zakwalifikowanych, skierowań na badanie lekarskie - do dnia 17 lipca 2018 r.
5. Potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły, oraz zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia praktycznej nauki zawodu - do 25 lipca 2018 r.
6. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - do 26 lipca 2018 r.
§ 9. Postępowanie uzupełniające do klas I na rok szkolny 2018/2019.
1. Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym - do 31 lipca 2018 r.
3. Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły - 22 sierpnia 2018 r.
4. Wydawanie, dla kandydatów zakwalifikowanych, skierowań na badanie lekarskie - 22 sierpnia 2018 r.
5. Potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły, oraz zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań do podjęcia praktycznej nauki zawodu - do 28 sierpnia 2018 r.
6. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - 29 sierpnia 2018 r.
§ 10. Organizacja informacji dla kandydatów i ich rodziców
1. Dolnośląski Kurator Oświaty organizuje punkty informacyjne o wolnych miejscach w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie województwa.
2. Punkt informacyjny czynny jest w dni roboczew godz. od 08.00 do 15.00, w sekretariacie (pok 302) w budynku Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju przy ul. Wojska Polskiego 23 (wejście od ul. Łąkowej), tel.: 74-868-16-83, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3. Zadaniem szkolnego punktu informacyjnego jest udzielanie informacji o kryteriach naboru, ofercie edukacyjnej oraz wymaganiach stawianych kandydatom podczas postępowania rekrutacyjnego i w trakcie trwania nauki, informacji o wybranym zawodzie, możliwościach zatrudnienia po ukończeniu szkoły lub kierowanie kandydata do punktu informacyjnego przy poradni psychologiczno-pedagogicznej.
§ 11. Tryb odwoławczy
1. Rodzicom lub prawnym opiekunom kandydata przysługuje prawo odwołania od decyzji Szkolnej Komisji Rekrutacyjnej do dyrektora szkoły w ciągu dwóch dni od momentu ogłoszenia listy przyjętych do szkoły.
2. Podstawą odwołania mogą być tylko formalne uchybienia w przeprowadzaniu postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do obowiązujących przepisów i postanowień niniejszego dokumentu.
3. Odwołanie należy złożyć w formie pisemnej w sekretariacie szkoły.
4. Dyrektor rozpatrzy odwołanie w ciągu trzech dni a swej decyzji powiadomi pisemnie składających odwołanie.