Szanowni Państwo,

W bieżącym roku, już po raz szósty Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy Zdroju przyjmuje na siebie rolę organizatora konkursu pn. „Profesjonalista i Mistrz w branży turystycznej”.

W tym roku konkurs odbędzie się 25 kwietnia 2012 r. w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy Zdroju. Przewidujemy, iż realizacja konkursu trwać będzie od godz. 9.00 do 14.00.

Otrzymaliśmy już potwierdzenie objęcia konkursu Honorowym Patronatem przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie, a także przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu oraz przez Starostę Powiatu Kłodzkiego.

Podczas konkursu uczniowie szkół branżowych prezentować będą swoje umiejętności stanowiskowe odgrywając powierzone im symulacyjne role na takich stanowiskach pracy jak: recepcja hotelowa, restauracja, kuchnia dydaktyczna oraz symulacyjne biuro turystyczne. Potencjał uczniów obserwować i oceniać będą jurorzy – pracodawcy na turystycznym rynku, odpowiedniej branży: hotelarskiej, gastronomicznej lub turystycznej.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną wyróżnieni poprzez uzyskanie Certyfikatu pn. „Mistrz i profesjonalista w branży turystycznej” oraz wszyscy zostaną nagrodzeni gadżetami lub nagrodami, ufundowanymi przez sponsorów wywodzących się z turystycznego rynku pracy.

Nagroda dla uczniów najwyżej ocenionych przez Jurorów będzie min. okazją do spędzenia weekendu w hotelu, czy na promie lub spędzenia czasu w restauracji, lub udziałem w wycieczce zorganizowanej przez biuro, a zarazem stanie się dla nich możliwością poznania specyfiki miejsca pracy absolwentów szkół branżowych.

Przebieg konkursu i jego wyniki będą rejestrowane przez TV regionalną oraz będą opisane w prasie regionalnej w celu wypromowania potencjału uczniów i ich nauczycieli oraz szkół, z których się wywodzą. Także wymienimy w mediach wszystkich sponsorów i sojuszników naszego przedsięwzięcia.

 

Nadrzędne cele konkursu to:

 

  1. 1.Promowanie potencjału uczniów i szkół w branży turystyczno – gastronomicznej.
  2. 2.Współpraca szkół z przedstawicielami turystycznego rynku pracy.
  3. 3.Weryfikacja kompetencji, wiedzy i umiejętności uczniów szkół branżowych poprzezz opinią pracodawców.
  4. 4.Pozytywne motywowanie uczniów i pobudzanie ich aktywności poprzez nagradzanie osiągnięć                 i oczekiwanych efektów pracy uczniów.
  5. 5. Promowanie wśród nauczycieli szkół branżowych modułowych programów kształcenia zawodowego, technik, metod pracy z uczniem oraz bazy dydaktycznej, które umożliwiają realizację kształcenia zawodowego uczniów, zgodnie z oczekiwaniami rynku pracy.

Regulamin konkursu do pobrania tutaj

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com