Drodzy uczniowie, Dear students, Αγαπητοί φοιτητές, Kæru nemendur

Sezon staży zagranicznych w krajach anglojęzycznych właśnie się rozpoczął.

Chciałam wam powiedzieć że w tym roku chętnych do skorzystania z tej pożytecznej formy nauki zawodu i języka było ponad 50 uczniów. Część osób sama zrezygnowała jeszcze przed otrzymaniem ofert natomiast reszta, po otrzymaniu pozytywnej opinii nauczycieli,w ilości 47 osób wyjechała do dwóch krajów: 25 osób odbywa 3,4-o miesięczne staże w hotelach na Krecie, Rodos i wyspie Kos, 22 osoby są w hotelach w Islandii. W niedzielę 24 czerwca ostatni stażyści ruszają do Islandii i na Kretę .

tort urodzinowy_8 tort urodzinowy_9 tort urodzinowy_11 tort urodzinowy_12

Jak do tej pory hotele: Oceanic Beach na wyspie Kos, Village Heights oraz Mareblue Village na Krecie, Restauracja Humarhofnin w Islandii bardzo chwalą naszych stażystów za świetne przygotowanie zawodowe oraz operatywność w posługiwaniu sie językiem angielskim. Niektórzy uczniowie już awansowali na bardziej samodzielne stanowiska. Jak narazie szczególne gratulacje dla naszego ucznia, który swoją postawą przekonał do siebie bardzo wymagający hotel Kalimera Kriti Robinson na Krecie, obsługujący głównie turystów niemieckich. Pozostałe hotele potrzebują jeszcze czasu aby wyrobić sobie zdanie o naszych uczniach ale jestem pewna że również będą zadowoleni. Wyzwaniem dla niektórych naszych uczniów jest pranie w rękach swoich ciuchów,  ograniczony dostep do internetu czy stres związany z komunikacją w języku angielskim. Mam nadzieję że tylko takie kłopoty napotkacie w swoim dorosłym życiu. Chciałabym, żebyście jak najwięcej skorzystali z wartości dodanych wyjazdów zagranicznych tj. otwierali się na nową kulturę, inną kuchnię, inne języki, ale jednocześnie pamiętali że reprezentujecie naszą szkołę, region i kraj oraz pozostawili po sobie dobre wrażenie

Miłego pobytu, Enjoy your stay, Απολαύστε τη διαμονή σας, Njóttu dvalarinnar

życzy Dyrektor i wszyscy nauczyciele.

 

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com