W dniach 27-28.05.2015 roku w naszej szkole odbył się kurs animatora czasu wolnego prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę z Rainbow Tours. Udział wzięło 17 uczniów naszej szkoły.

Pierwszego dnia naszą trenerką była Pani Aleksandra, która wprowadziła nas w techniki pracy animatora. Najpierw skupiliśmy się na organizowaniu czasu wolnego dzieciom. Wymyślając zabawy sami w nich uczestniczyliśmy. Rozpoczęliśmy od zajęć grupowych, które zintegrowały uczestników oraz  organizacji krótkich przedstawień (show,  konkurs piękności, quiz, randka w ciemno, konkurs piosenki).

Wśród nas panowała miła i przyjazna atmosfera. Głównym przesłaniem było stwierdzenie, że prawdziwy animator nie zna słowa obciach i nie musi być we wszystkim idealny. Oczywiście uśmiech to podstawa :)

Drugiego dnia trenerki Rainbowtours – Pani Dorota i Pani Żaneta  nauczyły nas najpopularniejszych tańców animacyjnych dla dzieci i dorosłych do piosenek takich jak :

  • Soul Control-Chocolate (choco choco)
  • Aram Zam Zam
  • Ciapa la galeina

To był ciężki trening ale bawiliśmy się świetnie! :) Poznane choreografie szybko zapadły nam w pamięć. Kolejną techniką było pokazanie ćwiczeń w wodzie (aqua aerobik).

Po przerwie obejrzeliśmy film ukazujący sposoby postępowania w sytuacjach zagrożenia życia. Skupiliśmy się głównie na dzieciach, po czym przeszliśmy kurs  pierwszej pomocy dzieciom.

To niesamowite jak wiele nauczyliśmy się przez te dwa dni o tej pracy. Każdy z nas jest bardzo zadowolony, gdyż kurs otworzył nam nowe możliwości zawodowe. Zgodnie z planami, dzięki partnerskiej współpracy Regionalnej Szkoły Turystycznej z Biurem Podróży Rainbowtours, już niedługo będziemy mieli szansę dalszego rozwoju i realizacji marzeń związanych z pracą w charakterze animatora czasu wolnego.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com