We wrześniu 2015 r. uczniowie klasy IV Technikum Obsługi Turystycznej  wraz z opiekunem – Panią  Edytą Zarzycką-Kościesza, odwiedzili Punkt Informacji Turystycznej w Polanicy-Zdroju.

Uczniowie udali się tam w ramach zajęć dydaktycznych, pogłębiając przy tym swoją wiedzę w zakresie turystyki. Zajęcia te prezentują modułowy system nauczania w Regionalnej Szkole Turystycznej który opiera się na czerpaniu wiedzy również z praktyki. Zajęcia prowadzone w ten sposób pozwalają uczniom na postawienie się w sytuacji symulacyjnego biura podróży i odnalezienie w zawodzie. Uczniowie potwierdzili, że taka metoda nauczania jest bardziej korzystna i po zajęciach prowadzonych w ten sposób wiedza jest łatwiej przyswajalna. Podczas zajęć czwartoklasiści zdobyli informacje dotyczące Polanicy-Zdrój i Ziemi Kłodzkiej. Informacje te – według opinii maturzystów, są bardzo potrzebne do ich egzaminu zawodowego.

Uczniowie złożyli także pismo do Prezesa „Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich” ubiegając się  o dofinansowanie kosztów wycieczki. Dzięki temu udało się pozyskać 450 zł, a wszyscy chętni uczniowie mogli  pojechać na wycieczkę dydaktyczną na lotnisko im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, za co pragniemy bardzo gorąco sponsorowi podziękować. Dla uczniów była to natomiast świetna lekcja przedsiębiorczości oraz zastosowania narzędzi marketingowych w praktyce.

Uczennica klasy IV TOT

Marzena Hajduk

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com