Luty to miesiąc obchodów święta polanickiego niedźwiadka, który jest bohaterem miejscowych legend i anegdot. Stojąca na betonowym postumencie w Parku Leśnym betonowa rzeźba niedźwiedzia polarnego Polanicy jest symbolem miasta i ulubieńcem mieszkańców i turystów. Pomnik niedźwiadka - Polarka, związany jest z określeniem najdalszego zasięgu lądolodu skandynawskiego na Ziemi Kłodzkiej. Po przeprowadzeniu gruntownych badań niemieccy glacjolodzy w 1910 r. doszli do wniosku, że lądolód znalazł oparcie na wysokości obecnej Polanicy-Zdroju. Granicę lodowej masy upamiętniono wykonaną w betonie rzeźbą niedźwiedzia polarnego, posadowioną na podbudowie z tufu wulkanicznego i piaskowcowych głazów. Pomysłodawcą obchodów święta Polarka jest Leszek Majewski, wieloletni Przewodnik Sudecki i pilot wycieczek zagranicznych.

DSC 0661 DSC 0661

Obchody święta Misia w Regionalnej Szkole Turystycznej zainaugurowało ogłoszenie przez TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW POLANICY oraz PTTK, ODDZIAŁ SUDECKIkonkursu plastycznego „ARTYSTYCZNA PREZENTACJA POLANICKIEGO NIEDŹWIADKA” Uczniowie klas I-III technikum obsługi turystycznej przygotowali kilkadziesiąt prac przygotowanych różnymi metodami pracy. Zastosowano fotografię artystyczną, metody rysunkowo-graficzne, malarskie, przestrzenne i płaskie.

Jury złożone z Pana Leszka Majewskiego - Przewodnika Sudeckiego, który zapoznał uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej z legendą o Misiu oraz  nauczycieli przedmiotów zawodowych - P. Edyty Zarzyckiej-Kościesza oraz P. Magdaleny Strychanieckiej ogłosiło wyniki konkursu podczas dni otwartych. Wsród laureatów znaleźli się:

Nicola Musiał – I miejsce;

Kamila Jasztal – II miejsce;

Maciej Filip – III miejsce.

Zwycięzcy otrzymali uroczyste dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Tego samego dnia Pan Leszek Majewski, Pani Martyna Rudnicka - animator Rainbow oraz reprezentacja uczniów i nauczycieli technikum obsługi turystycznej, osobiście udali się pod pomnik Niedźwiadka, aby  uroczyście obchodzić jego święto. Złożono kwiaty, odczytano życzenia kolejnych lat dla Polarka. Wszystkim towarzyszył podniosły nastrój i duma z polanickiego Misia.

Obchody święta polanickiego niedźwiadka zakończyło ogłoszenie podczas dni otwartych konkursu dla gimnazjalistów na zaprojektowanie odznaki turystycznej z emblematem niedźwiadka dla Regionalnej Szkoły Turystycznej. Prace wykonane w formie elektronicznej prosimy przesyłać do dnia 15 marca 2016 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 marca podczas uroczystości nadania honorowego patronatu dla technika obsługi turystycznej w Regionalnej Szkole Turystycznej przez Biuro Podróży Rainbow. Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów do wzięcia udziału w konkursie.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com