Dziś uczniowie na lekcjach szybko się nudzą. Lekcje w formie, gdy nauczyciel mówi, młodzież notuje, to o wiele za mało. Potrzebne są elementy dydaktyczne wychodzące poza ramy szkoły, dające rzeczywistą wiedzę, poszukiwaną u pracodawców i kontrahentów branży turystycznej.

Ciekawą formą urozmaicenia zajęć są wycieczki dydaktyczne i lekcje metodą projektów w Symulacyjnym Biurze Turystycznym.

To jak zakładać biuro turystyczne, jak wypełniać dokumenty rejestrowe, jaki mieć pomysł na własną firmę turystyczną - uczniowie klasy II Technikum Obsługi Turystycznej, poznawali w ramach zajęć z Organizacji Działalności Gospodarczej. Klasa wraz z nauczycielem - Panią Edytą Zarzycką-Kościesza, odbyła wycieczkę dydaktyczną do Urzędu Miejskiego w Polanicy-Zdroju. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań i dzięki profesjonalnej wiedzy pracownika Urzędu Miasta pozyskali ogromną wiedzę o działalności gospodarczej i elektronicznym systemie obiegu dokumentów.

  

Wiedzę tę uczniowie zaprezentowali w dniu 26 października 2016 r. w formie projektów „Pomysł na własną firmę turystyczną”. Przygotowanie się do tego przedsięwzięcia wymagało nie tylko wiedzy, ale także zaangażowania oraz poświęcenia dużej ilości czasu. Zaprezentowane projekty wykonane zostały przy pomocy najnowszych technologii komputerowych.

Uczniowie byli podzieleni na 3 grupy 3 osobowe. Zwycięską została grupa w składzie: Katarzyna Hasiak, Magdalena Kwiatkowska oraz Anna Wilk. Uczennice z tej grupy przedstawiły własny pomysł na stronę internetową oraz przeprowadziły ankietę wśród osób zamieszkałych na terenie Ziemi Kłodzkiej. Te kreatywne działania uczennic przekonały komisję: Panią Magdalenę Strychaniecką, Panią Edytę Zarzycką - Kościesza, Panią Beatę Dreszer oraz liderów grup. 

Zwycięskiej grupie serdecznie gratulujemy!

Edyta Zarzycka-Kościesza


 

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com