Animacja zwiększa konkurencyjność danego hotelu. Ma służyć gościom hotelowym, którzy nie wiedzą jak zorganizować sobie czas.  Animatorzy mają wywołać uśmiech na twarzach dzieci, miłe wspomnienia z wakacji, sprawić by ludzie tańczyli i bawili się wieczorem! Jednak głównym powodem  wprowadzenia animacji czasu wolnego do hotelu, jest: zwiększenie zysków netto hotelu / biura podróży.

 „Barometr zawodów" Raport podsumowujący badanie w województwie dolnośląskim” jest prognozą zapotrzebowania na pracowników w 2016 r. Listę zawodów deficytowych w powiecie kłodzkim otwiera zawód: Animator kultury.

Pracodawcy poszukujący  animatorów czasu wiedzą , że trzeba wiedzy i doświadczenia, żeby faktycznie czerpać z nich korzyści. Trzeba zaangażowania i pasji!  Bo animator to nie jest zwykły pracownik – to musi być pasjonat, inaczej nie porwie za sobą turystów. Takich pasjonatów szkoli Regionalna Szkoła Turystyczna, symbolem ich wiedzy i umiejętności jest patronat sprawowany przez Biuro Podróży Rainbow . To w chwili obecnej drugi na rynku touroperator w Polsce. Konsekwentnie od 25 lat wskazuje wszystkim miłośnikom podróżowania prawdziwe oblicze Europy i Świata, rzetelnie dba o interesy swoich klientów i zawsze gwarantuje zgodność oferty z jej realizacją. Najmocniejszą stroną  firmy są ludzie. Animatorzy czasu wolnego, piloci i rezydenci – najlepsi na rynku – oraz pracownicy biur obsługi klienta, call center, marketingu i innych działów . Ludzie z pasją, doświadczeniem,  którzy przede wszystkim kochają to, co robią.

  

Każdy uczeń Regionalnej Szkoły Turystycznej może znaleźć pracę jako animator czasu wolnego w Figloklubach Rainbow. Rekrutacja wśród uczniów odbywa się w kwietniu, najlepsi, po odbyciu tygodniowego zagranicznego szkolenia zostają zatrudnieni na czas wakacji, aby łączyć pasję z wykonywanym zawodem.

Oferty pracy w charakterze animatora czasu wolnego dla uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej napływają od wielu pracodawców.  Wśród nich są Unity Line, Hotel Impresja w Dusznikach-Zdroju  czy Hotel  Zieleniec***, Mieszko I,  Mieszko II w Zieleńcu. Aby przedstawić szczegóły oferty na początku listopada odbyło się spotkanie przedstawicieli w/w pracodawców z uczniami i nauczycielami Regionalnej Szkoły Turystycznej. Gościliśmy Panią Żanetę Giełdę z Unity Line, Panią Annę Regułę menagera Hotelu Impresja w Dusznikach-Zdroju  oraz Pana Krzysztofa Grzelczaka Dyrektora zarządzającego Hotel em Zieleniec***,Mieszko I,  Mieszko II .  

Poprzeczka najwyższej jakości dotyczy nie tylko uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej, lecz także wszystkich jej partnerów. Stąd nieprzypadkowo wybór najlepszych pracodawców dla naszych uczniów. Razem tworzymy profesjonalny rynek turystyczny naszego regionu.

 

Edyta Zarzycka-Kościesza

Magdalena Strychaniecka


 

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com