21 czerwca 2017 roku w Regionalnej Szkole Turystycznej odbyła się pierwsza rozmowa kwalifikacyjna do projektu "Praktyczne kształcenie mistrzów na turystycznym rynku pracy", finansowanego przez Unię Europejską z funduszy ERASMUS+ „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”.

Pierwsza grupa uczniów naszej szkoły wyjedzie 15 października 2017 roku, by kształcić swoje kompetencje zawodowe i językowe w irlandzkich hotelach, restauracjach, biurach podróży oraz informacji turystycznej.

Komisja rekrutacyjna nie miała jednak łatwego zadania, ponieważ dokumentacja potwierdzająca umiejętności i zaangażowanie w rozwój zawodowy większości kandydatów była imponująca, a poziom znajomości języka angielskiego bardzo dobry. Panie  Beata Dreszer - Przewodnicząca, Justyna Spychała – przedstawiciel Rady Rodziców, Teresa Nowicka, Agnieszka Chwiłka, Katarzyna Zachara - członkowie Komisji i Barbara Szeliga – Obserwator, spośród wielu kandydatów wybrały 14 osób, które jako pierwsze wezmą udział w projekcie. Opiekunem tej grupy będzie Pani Barbara Szeliga.

Gratulujemy pierwszej czternastce i zapraszamy innych uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie.

Magdalena Strychaniecka


 

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com