Klasa II TOT, nad którą patronat obejmuje biuro podróży Rainbow, znów miała okazję skorzystać z atrakcji, które z powodu tej współpracy co rusz pojawiają się na ich edukacyjnej drodze.

Uczniowie wzięli udział w jednodniowym szkoleniu z zakresu animacji czasu wolnego w dwóch polanickich hotelach.

Dzień zaczął się spotkaniem z trenerami Rainbow: Panem Filipem Schmidtem i Krzysztofem Sikorskim oraz Panią Dorotą Nowak w Hotelu Polanica Resort & Spa.
Naszym pierwszym zadaniem było przygotowanie animacji dla jednej z klas Szkoły Podstawowej nr 2, która miała odwiedzić hotel już za 1,5 godziny od rozpoczęcia szkolenia.

Pracę zaczęliśmy od spaceru po obiekcie i wymyśleniu, jaki dzień tematyczny można byłoby przygotować. Wszyscy mieli masę kreatywnych pomysłów, jednak ostatecznie wygrał "dzień indiański".

Następnie podzieliliśmy się swoimi pomysłami, i aby zdążyć zanim przyjdą dzieci, podzieliliśmy się na 2-3 osobowe drużyny przygotowujące dany fragment animacji. Pomimo tak małej ilości czasu, udało nam się przygotować potrzebne rekwizyty i materiały dla dzieci. Spotkanie zakończyło się rozdaniem drobnych upominków i poczęstunkiem dla naszych maluchów.

Kolejnym punktem programu było przejście do Hotelu Medical Sensus i przygotowanie animacji dla dorosłych! Było to nasze pierwsze doświadczenie z tym rodzajem animacji. Postanowiliśmy przybliżyć gościom historię polanickich atrakcji i zabrać ich na spacer po miasteczku. Każdy z nas przygotował ciekawe informacje na temat jednego obiektu. Pani Dorota udzieliła nam wielu cennych rad i ćwiczyła z nami kilkakrotnie dobre zaprezentowanie się jako przewodnik.

Kolejną cudowną niespodzianką okazał się konkurs: osoba, która zaprezentuje się najlepiej, otrzyma upominek. Bardzo nas to zmotywowało do pracy. Każdy sumiennie się przygotował, a następnie wyruszyliśmy w drogę. Zaprezentowaliśmy ciekawostki o Polanickim Niedźwiadku, Muszli Koncertowej, Pijalni Wód, Teatrze Zdrojowym i wielu innych obiektach. Nasi trenerzy nie mogli zdecydować komu najlepiej poszło, więc okazali swą hojność i postanowili nagrodzić 2 osoby. A my-wykorzystując fakt, że zebraliśmy się wszyscy razem- wraz z Panią Edyta Zarzycką-Kościesza podziękowaliśmy naszym mentorom za rok wspaniałej współpracy - zatańczyliśmy taniec Figloklubu i wręczyliśmy kwiaty, a wszystko to odbyło się w Parku Zdrojowym!

Był to bogaty w nowe doświadczenia, wiedzę i zabawę dzień, który na pewno zaowocuje w naszej najbliższej przyszłości.

Dominika Wilczkiewicz, 2TOT


 

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com