REKRUTACJA KROK PO KROKU W SYSTEMIE INTERNETOWYM

Od kilku lat gimnazjaliści z Powiatu Kłodzkiego, aby dostać się do szkoły muszą wprowadzić swoje dane w systemie internetowym programu odpowiadającemu za rekrutację Kandytów do szkół. Niniejsza instrukcja pomoże Ci w sposób łatwy przebrnąć przez ten system:

Gimnazjalisto:

  1. Załóż konto na stronie internetowej: http://dolnoslaskie.edu.com.pl/Kandydat
  2. Zapamiętaj swój login i hasło.
  3. Przejrzyj ofertę szkół. Wybierz oddziały, do których chcesz kandydować. Wybierz trzy szkoły i jak najwięcej oddziałów w każdej z nich. Wtedy Twoje szanse na dostanie się do jednej ze szkół będą bardzo duże.
  4. Wydrukuj podanie, daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym) i zanieś je do szkoły, którą wybrałeś w pierwszej pozycji (wybrany oddział lub kierunek), będzie to Twoja szkoła pierwszego wyboru.
  5. Po otrzymaniu świadectwa ze szkoły, zaloguj się ponownie na swoje konto w systemie i przepisz do odpowiedniego formularza oceny oraz inne osiągnięcia. Natychmiast po zweryfikowaniu wprowadzonych ocen, wyników egzaminu i osiągnięć, zobaczysz liczby punktów, jakie zostały Ci wyliczone w każdym z oddziałów, które umieściłeś na swojej liście preferencji.
  6. Zanieś trzy kopie świadectwa oraz kopie zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego do szkoły pierwszego wyboru.
  7. W późniejszym terminie otrzymasz informację o oddziale, do którego zostałeś przyjęty oraz liczbę punktów i miejscem na liście.Dodatkowo otrzymasz informację o pozostałych oddziałach, do których zostałeś zakwalifikowany według systemu, czyli listę miejsc rezerwowych.

W razie kłopotów poproś o pomoc swojego nauczyciela informatyki.Uwaga!
Musisz zanieść tyle kopii tych dokumentów, ile szkół wybrałeś do szkoły pierwszego wyboru. Sprawdź, gdzie się dostałeś i zanieś do tej szkoły oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu oraz dokumenty, które szkoła wskaże w swojej ofercie szczegółowej.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com