Czyli Phileas Fogg w 80 dni, a my w jeden dzień!

W tym roku mieliśmy okazję odwiedzić ważne wydarzenie dla przedstawicieli z branży turystycznej – największe targi turystyczne na świecie ITB w Berlinie. Dla tysięcy zwiedzających, jak i dla nas prezentacje 187 krajów były z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Zwiedzenie całego świata w jeden dzień okazało się możliwe!

Tereny targowe Messe Berlin są usytuowane w zachodniej części miasta (Berlin-Westend), w obrębie dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf. Targi trwają kilka dni. Dwa pierwsze są branżowe, zamknięte dla odwiedzających, kolejne - otwarte dla wszystkich. My wyjeżdżając w środku nocy 10.03.2018r. dotarliśmy do stolicy Niemiec pod opieką Pani Strychanieckiej, Pani Zarzyckiej- Kościesza i Pani Prusak Zaraz po przyjeździe podzieliliśmy się na mniejsze grupy, otrzymaliśmy bilety i ruszyliśmy w kierunku 26 hal o łącznej powierzchni 160 000 m2. Mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami różnych narodowości doskonaląc język angielski, poznaliśmy atrakcje turystyczne i kulturę wielu egzotycznych dla nas krajów. Wystawcy dodatkowo proponowali różne drobne upominki takie jak torby, kapelusze, ulotki i tym podobne. Udało nam się również zdobyć mapy, foldery, przewodniki, które ciężko normalnie kupić w sklepach. Właściwie wiele z tych wydawnictw nigdy nie trafia do sprzedaży, dlatego były dla nas takimi rarytasami.

Po powrocie z kilkoma kilogramami bagażu więcej uważamy, że każdy kto związany jest z branżą turystyczną oraz jest ciekawy świata - ITB Berlin jest właśnie dla niego!!!

Ważne!!!

Od 18 lat podczas największych i najbardziej prestiżowych na świecie Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB Berlin wszystkie stoiska zostają oceniane przez studentów Cologne Business School. W tym roku wyróżnili oni m.in. polskie stoisko narodowe, któremu przyznali pierwszą nagrodę Best Exhibitor Award w kategorii Europa. To największy dotychczasowy sukces Polski w tym konkursie.

Nikola Łowiec

Angelika Pałubiak

Angelika Kasowska

Anna Wilk

Marcelina Kość

Dagmara Lizak


 

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com