Dwudziestego trzeciego maja 2018 roku naszą szkołę odwiedził pasjonat hotelarstwa, praktyk, dyrektor hotelu, szkoleniowiec, wykładowca akademicki w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji Vistula w Warszawie oraz właściciel firmy doradczej "Latek Hotel" - pan Adam Latek. Uczniowie wysłuchali prelekcji pana Adama zatytułowanej "Zawód hotelarza - zawodem przyszłości".

20180523 122128

20180523 124104

Później został oprowadzony po szkole i spróbował dań przygotowanych przez uczniów. Duże wrażenie zrobiły na nim symulacyjne sale dydaktyczne: biuro podróży, pokój hotelowy, recepcja, bar hotelowy i kuchnia wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt.

IMG 20180523 WA0000

 *

 Oto jak swoje wrażenia z pobytu w RST  pan Adam opisał na swoim profilu na facebooku:

 Latek w RST1

"Prelekcja "Zawód hotelarza - zawód przyszłości" w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy Zdroju. Bardzo dziękuję za zaproszenie. Przędsiebiorcy macie doskonały młody narybek w tej szkole. Idealny "młody narybek" do pracy - doceńcie to. Powiedział kiedyś klasyk: "dobrze oszlifowany diament zawsze będzie brylantem". Od 8 lat inspiruję młodych adeptów hotelarstwa odwiedzając szkoły hotelarsko-gastronomiczne i wyższe uczelnie kierunkowe. Hotelarze zachęcam, abyście i wy inspirowali młodych ludzi tym pięknym zawodem.

 

                                    Adam Latek

 Adam Latek

     Hotelarz, pasjonat. Od ponad 20 lat związany z branżą. Ekspert branży horeca. Pracował w międzynarodowych sieciach hotelarskich takich jak: IHG, ACCOR, Choice Hotels, Hilton. Pomagał wprowadzić na rynek Polski dwa hotele marki Best Western. Brał udział w otwarciach ponad 15 hoteli w Polsce i zagranicą. Absolwent Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej o specjalności hotelarstwo. Wykładowca Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji uczelni Vistula w Warszawie. Koordynator kierunku „Hospitality” programu unijnego „Intour” mająca kształcić hotelarzy, którzy będą pracować na całym świecie. Konkurencyjny program naukowy dla najsławniejszych szkół Wyższych i Światowych Uniwersytetów w Lozannie SLH, Paryżu La Roche. Codziennie ma kontakt z właścicielami i dyrektorami hoteli którym pomaga prowadzić hotel zgodnie z międzynarodowymi standardami. Współpracuje z międzynarodowymi sieciami hotelowymi. Pisze artykuły do gazet branżowych: "Świat Hoteli”, „Biznes Hotel”, „Biznes restauracja i catering”, „OHH events”, „Business Traveller Poland”. Był członkiem Jury w wyborze Najlepszego Recepcjonisty Roku 2016 według stowarzyszenia A.I.C.R. Polska. Nadal współpracuje ze stowarzyszeniem. Wspiera rozwój organizacji Concierge „Złote klucze Polska”. Wraz z zespołem szkoli kadrę hotelarzy i gastronomów zarówno pracowników jak i kierowników. Wprowadził unikatowy program hotel respiro pomagający „uzdrowić” hotele pomóc im ponownie być rentownymi i osiągać wymierne zyski dla właścicieli. Pomaga wprowadzić unikatowy produkt turystyczny „One Day Tour” jednodniowe wycieczki po Polsce wraz z programem artystycznym dla turystów z zagranicy. Szkoli wraz z zespołem młodych adeptów hotelarstwa w technikach hotelarsko-gastronomicznych w całej Polsce z programów unijnych pomagających w rozpoczęciu kariery hotelarskiej i gastronomicznej. Jego absolwenci pracują już jako Dyrektorzy Gastronomii i Dyrektorzy Hoteli w krajach na całym świecie. Nadal ich wspiera w działaniach i podpowiada jak skutecznie zarządzać kadrą i budować przyjazną atmosferę pracy. Prowadzi bloga hotelarskiego dla hotelarzy i podróżników „Latek Hotels" o dylematach hotelarskich.

Barbara Szeliga

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com