Jak pracuje profesjonalny pracownik w biurze turystycznym? Odpowiedź na to pytanie znaleźli  uczniowie zaprzyjaźnionej szkoły turystycznej z Czeskiego Cieszyna, którzy odbyli warsztaty w symulacyjnym biurze podróży „Alibaba-tour”.

Ponad 3  godziny zajęć i zabawy, w ramach których goście odgrywali rolę klientów biura podróży, a uczniowie klasy II TOT – rolę  profesjonalnych pracowników, pozwoliło określić cechy najwyższej jakości personelu biura turystycznego. Są to: schludny, staranny wygląd, osobowość zawodowa  - umiejętność nawiązywania i prowadzenia konwersacji, optymizm, empatia, kreatywność w pracy, życzliwa postawa wobec klientów oraz wiedza i umiejętności zawodowe. 

Personel w biurze turystycznym bierze udział w tworzeniu produktu turystycznego, jest jego częścią i ma ogromny wpływ na kształtowanie opinii o biurze turystycznym.

W trakcie warsztatów goście z Czech mogli nauczyć się kilku tańców i zabaw animacyjnych od profesjonalnych animatorów.  Po raz kolejny okazało się, że zdobywanie wiedzy wcale nie musi kojarzyć się jedynie z podręcznikami i nudą. Wystarczy proste połączenie nauki i zabawy, aby uczniowie chętnie zdobywali nową wiedzę i pogłębiali zainteresowania.


 

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com