Dnia 22 czerwca 2018 roku w naszej szkole, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, nastąpiło oficjalne przyznanie Tytułu "Przyjaciel Szkoły" naszemu wieloletniemu partnerowi, którym jest "Biuro Podróży Rainbow".

     Ideą tego wydarzenia jest nagradzanie tym tytułem osób lub instytucji, które w szczególny sposób przyczyniły się do podniesienia jakości i uatrakcyjnienia kształcenia zawodowego w RST oraz podnoszenia prestiżu i promowania szkoły. Nagradzanie tym tytułem jest również formą podziękowania za wkład tych osób czy instytucji w podnoszenie prestiżu i promowanie naszej szkoły i to często bezinteresownie.

     Biuro Podróży Rainbow - to firma, która nigdy nie odmówiła pomocy naszej szkole,  kiedykolwiek o nią poprosiliśmy. Biuro Podróży Rainbow jest jednym z największych biur podróży w Polsce. Najmocniejszą stroną firmy są ludzie. Animatorzy, piloci i rezydenci –  wszyscy wyróżniają się wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki oraz pasją zawodową. Przed kilkoma laty poprosiliśmy o współpracę.

     Pierwszy kontakt z naszą szkołą – to przyjazd  przedstawiciela biura na  konkurs „Profesjonalista i mistrz branży turystycznej”. I pierwsze spotkanie z Panią Aleksandrą Wodzyńską-Wójcik, która w Akademii Rainbow od 2011 roku szkoli animatorów hotelowych w Polsce i na destynacjach Rainbow. Dyrektorem Rainbow jest niezwykły człowiek, Pan Filip Szmidt. To dzięki niemu w firmie pracują pasjonaci, którzy chcą dać swoim klientom radość z podróżowania. Doceniamy także działania  Pana Krzysztofa Sikorskiego, Pani Doroty Nowak-Szymczyk oraz Pana Mikołaja Misiewicza. Uhonorowaniem naszej współpracy było nadanie Biuru Podróży Rainbow tytułu  Patrona Kształcenia Zawodowego dla zawodu technik obsługi turystycznej w Regionalnej Szkole Turystycznej i wprowadzenie specjalizacji  animacja czasu wolnego.

     Od grudnia 2016 roku Biuro realizuje na terenie naszej szkoły projekt „Animacja czasu wolnego – wsparcie uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej w kierunkach zgodnych z potrzebami pracodawców”. Pani Ola jest koordynatorem Projektu i to dzięki Niej i wieloletniemu wsparciu Rainbow nasza szkoła może zaoferować naszym uczniom naukę zawodu w najwyższej jakości.  

     Dzięki możliwości odbywania szkoleń i praktyk pod patronatem Rainbow, uczniowie poznawali funkcjonowanie animacji w hotelach o najwyższym poziomie. Działania te sprawiły, że animatorzy z RST w Polanicy-Zdroju są obecnie chętnie zatrudniani w hotelach w Polsce, a także poza granicami i cieszą się opinią dobrych pracowników. Czerpanie wzorów od najlepszych zaowocowało również wieloma nagrodami, które zdobyli nasi uczniowie w konkursach branżowych na szczeblu województwa i kraju.

Oto zdjęcie z uroczystości wręczania certyfikatów Przyjaciela Szkoły:

wręczenie 2018 szkoła

Certyfikowani przyjaciele szkoły - przedstawiciele Biura Podróży Rainbow - druga od lewej, pani Aleksandra Wodzyńska-Wójcik; trzeci od lewej, Dyrektor Akademii Rainbow pan Filip Szmidt.

Poniżej certyfikaty dla Biura podróży Rainbow oraz imiennie dla pani Aleksandry Wodzyńskiej-Wójcik:

Friend of School 2018 BP Rainbow 1MB

Friend of School 2018 Pani Aleksandra Wodzyńska Wójcik 1MB

Oto kilka relacji i podziękowań za współpracę:

1.Magdalena Strychaniecka

2.Emilia Miler

3.Julia Kozioł

4.Łowiec Nikola

5.Łowiec Justyna mama Nikoli

Barbara Szeliga, Beata Dreszer

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com