W dniach 22 i 23 listopada 2018 roku, dwie uczennice z profilu hotelarskiego Regionalnej Szkoły Turystycznej Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy Zdroju, reprezentowały naszą placówkę podczas XI edycji konkursu „Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie 2018”. Rywalizacja między uczestnikami dwudziestu szkół średnich z Dolnego Śląska, kształcących w zawodzie technik hotelarstwa odbywała się w Hotelu Maria *** w Wałbrzychu. Przez dwa dni czterdziestu uczestników rywalizowało między sobą w kolejnych etapach konkursu, sprawdzając swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Pierwszy etap, jakim jest test, przeszło jedynie dwanaście osób. W drugim - sprawdzano umiejętność obsługi gościa w języku obcym w recepcji. Tu pozostało tylko ośmiu uczestników, którzy w trzeciej części musieli wykazać się sprawnością w ścieleniu łóżka. Ostatnia konkurencja polegała na dobraniu odpowiedniego nakrycia do wylosowanego menu. Naszej uczennicy, Karolinie Szlosberger z klasy IV TH, udało się wywalczyć V miejsce (na czterdziestu uczestników), z czego jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy!!!

Młodsza z uczennic RST z klasy II TH, również biorąca udział w potyczkach, Karolina Gadomska, zdobyła X miejsce, oczywiście też gratulujemy!!! Pokonała ona bowiem wielu czwartoklasistów z innych szkół. Dzięki tak wysokim wynikom naszych uczennic znajdujemy się na trzecim miejscu w rankingu szkół o profilu hotelarskim na Dolnym Śląsku. Oprócz wielkiej rywalizacji, konkurs jest czasem nawiązywania nowych znajomości, korzystania z wielu atrakcji związanych ze SPA i ciekawym spędzaniem czasu wolnego na grze w kręgle. Partnerami tegorocznej edycji byli m.in.: Hotel SPA Dr Irena Eris w Polanicy-Zdroju i Hotel DoubleTree by Hilton we Wrocławiu.

                                                                                               Sylwia Wasielewska - Romian

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com