Dnia 3 kwietnia jako zespół klas o profilu turystycznym pojechaliśmy do Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku, gdzie z grupami prowadzonymi przez Panie przewodnik zwiedzaliśmy pomieszczenia pełne zabytkowych przedmiotów oraz oglądaliśmy stare muzealne wystroje wnętrz. Szczególnie zachwyciła nas piękna wystawa sztuki nowoczesnej oraz niesamowite wyroby szklane. Dzięki temu, że razem z nami muzeum zwiedzał student z Hiszpanii, goszczący w naszej szkole w ramach programu Erasmus,  mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz podszkolić się w rozmowie w języku angielskim. Po zwiedzaniu uczestniczyliśmy w konferencji na temat współpracy naszej szkoły z PTTK. Jako goście mieliśmy okazję posłuchać ważnych informacji na temat pracy przewodnika i przykładowych sytuacji, które mogą się wydarzyć podczas pracy w tym zawodzie i jak sobie z nimi poradzić. Nasza grupa  dowiedziała się wielu praktycznych informacji  w temacie zawodu przewodnika oraz dużo ciekawych faktów o naszym regionie, a nasz gość z Hiszpanii, dzięki chęci niektórych uczniów oraz nauczycieli też usłyszał wiele ciekawych faktów o historii terenów Kłodzka.
Było to ciekawe przeżycie dla nas jako uczniów i ważna chwila dla naszej szkoły.
 
Uczniowie klas turystycznych
JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com