Już po raz czwarty Regionalna Szkoła Turystyczna wzięła udział w europejskim ,,Projekcie Krokus”, który realizowany jest przez Żydowskie Muzeum Galicja i Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Projekt skierowany jest do uczniów szkół i jego główną ideą jest popularyzowanie wiedzy na temat holokaustu ze szczególnym zwróceniem uwagi na sytuację dzieci w czasie II wojny światowej. Ma on również na celu upamiętnienie półtora miliona dzieci żydowskich oraz tysiące dzieci innych narodowości, które stały się ofiarami zbrodni nazistowskich.

Uczniowie klasy I HT w dniu 10 października 2019 roku posadzili cebulki krokusów na trawnikach przed budynkiem szkoły. Na wiosnę, kiedy zakwitną na żółto będzie czas na refleksję, której będą mogli się poddać nasi uczniowie. ,,Projekt Krokus” pomaga zapoznać uczniów z tematyką zagłady, a także na rozbudzenie wśród nich świadomości jakie niebezpieczeństwa niesie dyskryminacja, uprzedzenia i nietolerancja.

Dopełnieniem wiedzy uczniów w tej tematyce, było zapoznanie się z wybranym życiorysem dziecka, które straciło życie w latach wojny i okupacji. Dziecko zostało upamiętnione w pracy plastycznej zawierającej informacje o osobie z bogatą dokumentacją w postaci zdjęć. Z prac wykonano wystawę, która obecnie jest dostępna w internacie szkoły.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com