Dołącz i Ty do XIX Maratonu Pisania Listów organizowanego przez Amnesty International w ponad 200 krajach świata! Napisz list i zmień życie więźniów sumienia.

W terminie 02-13.12.2019 roku, już po raz kolejny w Regionalnej Szkole Turystycznej jest organizowany Maraton Pisania Listów. Odbywa się on co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia na całym świecie ludzie mobilizują się do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. W ramach akcji poznajemy bohaterów i bohaterki Maratonu z całego świata! W szkole prowadzone są zajęcia związane z tematyką praw człowieka i ograniczaniem wolności w różnych zakątkach naszego globu, a czasem całkiem blisko! W klasach pierwszych technikum, na lekcjach wiedzy o społeczeństwie obecnie realizowany jest dział ,,Prawa człowieka”. Przygotowuje on uczniów do zrozumienia problematyki związanej z Maratonem.

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Wybierając osoby, w których obronie napiszemy list, wyślemy tweeta bądź w inny sposób zaprotestujemy, możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy działać razem, ramię w ramię z obrońcami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. Podczas Maratonu 2019 będziemy pisać listy w sprawie młodych osób z 4 państw, których prawa człowieka zostały złamane. Wybraliśmy je ze względu na to, że ich problemy są nam szczególnie bliskie i chcemy dołączyć do akcji w ich obronie.

W 2018 r. w 854 miejscach w całej Polsce napisaliśmy 308 974 listów! Byliśmy jednym z tych miejsc! Nie zawiedźmy i w tym roku!

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com