Pakiet dydaktyczny dla nauczyciela i ucznia w zawodzie technik hotelarstwa opracowany w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku".

Publikacja zawiera propozycje ciekawych zajęć przeprowadzonych aktywnymi metodami pracy, zawierająca treści dotyczące nawiązywania i utrzymywania kontaktów międzyludzkich. Wśród propozycji zajęć prym wiodą warsztaty, dzięki którym uczeń pobudza własną aktywność, uczy się samego siebie i innych, poprzez poznawanie i uświadamianie własnych potrzeb. Opisane przykłady zajęć pomogą uczniowi zdobyć umiejętność empatii, która jest fundamentalną umiejętnością w obcowaniu z innymi, wymaganą od osób wykonujących zawody usługowe. Publikacja pomaga uczniowi osiągnąć świadomość tego, że okazywanie troskliwości, zainteresowania i niemalże opieki nad klientem świadczy o jakości wykonywania zawodu usługowego. Do publikacji dołączono płytę CD zawierającą multimedialne materiały dydaktyczne.

Autor: Aleksandra Lęgowicz – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju: Specjalizacja „Nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów międzyludzkich” w technikum obsługi turystycznej, oraz jednostka modułowa „Nawiązywanie i utrzymanie kontaktów międzyludzkich” w zawodach technik hotelarstwa i technik organizacji usług gastronomicznych.

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com